Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 751
  • 869
  •   1
Отговори
# 135
  • SF
  • Мнения: 21 172
Защо? Дай подробности.
В нашите магазини мога лесно да купя Крупс Долче густо и после навсякъде има капсулките.
Кажи какви са плюсовете на Nеspresso.

# 136
  • Мнения: 167
Вкуса на кафето и външния вид на кафемашините са нещо субективно и е въпрос на личен избор. Възможността която би имала с машина на Неспресо, да избираш от различни марки капсули, пред това да купуваш само капсули ставащи за кафемашина Долче Густо, не е същото.
От моя гледна точка всичко е в плюс за Неспресо вкус на кафето, избора на капсули е по-голям от различни марки кафе и цена за тях.






Последна редакция: вт, 24 фев 2015, 12:05 от ShoxXx

# 137
  • SF
  • Мнения: 21 172
Значи за Неспресо мога да ползвам различни марки кафе (капсулите са с един размер), а на Долче густо само капсули на Долче густо?
Имаш ли впечатления за вкуса? Аз обичам да пия дълго кафе или капучино.
Това, което ме въздържа да изтичам до мола и да си купя една машина на Долче густо е, че май, май не правят хубав каймак.

# 138
  • Мнения: 38
Нашата е Philips Saeco - автомат. Много сме доволни.

+1 за Саекото, имам чувството, че и от пясък ще направи разкошно кафе! 
Да, абсолютно вярно.
Всички Saeco са идеални.

# 139
  • Мнения: 13
Значи за Неспресо мога да ползвам различни марки кафе (капсулите са с един размер), а на Долче густо само капсули на Долче густо?
Имаш ли впечатления за вкуса? Аз обичам да пия дълго кафе или капучино.
Това, което ме въздържа да изтичам до мола и да си купя една машина на Долче густо е, че май, май не правят хубав каймак.

Според мен, трябва да се прави разлика м/у кафе и синтетичните полуфабрикати на Нестле в лицето на Долче Густо, Нес кафе и особено явления като 3 в 1. В този смисъл машината Неспресо дава достъп до истинско кафе вкл. и до някой от най-добрите италиански марки, за разлика от Долче Густо която те ограничава само до инстантните капсули, за който аз съм силно резервирана.

# 140
  • Мнения: 6 713
Esmee, а ти защо се колебаеш за Неспресо машина?

# 141
  • SF
  • Мнения: 21 172
Не се колебая - бих искала да я имам веднага.
Но! Първо в България не се продава - трябва да я купя от някакъв сайт, например Амазон. Но аз не съм пазарувала все още нищо от Амазон.
И второ - капсулките не се подават в търговската мрежа, а отново трябва да ги поръчвам и да пристигат с куриер. Разбрах, че се чакат 1-2 дни, което не е кой знае колко време и го приех някак. Третият момент е, че са двойно по-скъпи от капсулите на Долче густо. Т.е. ако вкусът е сходен, за какво ми е да плащам двойно за 1 капсула. Това във времето си дава значение.
Имам и една възможност да ми я донесат от Франция, но това кой знае кога ще стане, а искам вече да имам кафемашина.

# 142
  • Мнения: 110
От няколко дни й се чудя на тази кафемашина https://www.technomarket.bg/products/09141225/saeco-hd8423-19, някой да има отзиви?

# 143
  • SF
  • Мнения: 21 172
За Saeco знам, че са "марката на кафемашините". Естествено, че има Миеле, Розиер и други марки, но Saeco e много препоръчвана такава. Да си призная толкова компактна и достатъчна за домашни условия машина на тази марка не бях виждала, иначе и аз бих се замислила доста сериозно дали да не я притежавам. Тези, по които съм се заглеждала са били пълни автомати - огромни, скъпи и малко в повече за моята кухня.

Fortuna, Shoxxx, познайте каква кафемашина си имам!!!
Благодаря ви много!  Hug

# 144
  • Мнения: 102
От няколко дни й се чудя на тази кафемашина https://www.technomarket.bg/products/09141225/saeco-hd8423-19, някой да има отзиви?

Ние сме с тази вече 2 години,ползва се дооста активно ,подарихме същата и на нашите за Коледа и сме много доволни,налягането е добро,прави хубаво кафе,хубав каймак,може да си правиш и капсули на нея ,има една допълнителна приставка.Не се чуди,мисля че няма да съжаляваш  Peace food010

# 145
  • SF
  • Мнения: 21 172
Ad1d, ако сте се спрели на кафемашина с цедка за домашна употреба, мисля, че това ти е машината. (и марката)

# 146
  • Мнения: 110
Laughing Взех я  Laughing Laughing Laughing Утре сутринта ще я изпробвам  Laughing Laughing

# 147
  • Мнения: 167
Fortuna, Shoxxx, познайте каква кафемашина си имам!!!
Благодаря ви много!  Hug

Предполагам, че е на Неспресо?

Честито, какъвто и да е бил избора ти.

# 148
  • SF
  • Мнения: 21 172
Nespresso e!
Ти много помогна да е Nespresso и даде линк за капсулите. Изненадващо, офисът е на 5-7 минути от нас. Вече ги посетих и благодарение на информацията от теб, имам 4 вида кафе.
Е, в момента съм на работа и пия кафе от автомат, ама.... C'est la vie!

# 149
  • Мнения: 6 713
Esmee, честито! Със здраве да я ползваш. За съжаление всичко в България е по-скъпо.  Sad Наши познати ми предложиха да ми носят капсули от... Полша. При тях излизат на 50-60 стотинки.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт