Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 178 701
  • 869
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 601

Аз пък съм постигал добър вид с червена лаваца или така наречената Qualita Rossa, само че си я меля сам от зърна. За вкус ясно че е по-скоро горчива заради преобладаващата робуста, но вид и каймак има.

# 496
  • Мнения: 32
Здpaвeйтe, мoля зa пoмoщ пpи избop нa ĸaфeмaшинa с цедка или ĸaфeaвтoмaт. Πpeди 10 дни пpoдадoxмe cтapaтa Филипc Caeĸo НD8323, нe пpaвeшe лoшo ĸaфe, нo oщe oт caмoтo нaчaлo имaшe cтpaнeн дъx ĸoйтo нe изчeзнa. Moля дa пpeпopъчaтe или ĸaфeмaшинa c цeдĸa или дa дaдeтe мнeниe зa cлeднитe мoдeли aвтoмaти
https://www.technopolis.bg/bg/Fully-automatic-coffee-machines/КАФЕАВТОМАТ-PHILIPS-EP5310-10/p/823555
https://www.technomarket.bg/kafe-machini/philips-hd8651-19-09142460
Тази сега е 450 лева с точки Била

За машина с цедка бюджета е около 400 лева, а за автомат 700, което си мисля, че хич не е достатъчно и няма да сме очаровани.

http://www.gaggia-bg.com/manual/Carezza-DeLuxe-Gaggia.html
Какво мислите за тази Gaggia? Има я за 400 лева в Електрон

Вариант е и втора употреба автомат до към 400 лева, но предлагането е толкова голямо, че малко ме е страх въпреки че на всички пише, че уж са обслужени и т.н.

Последна редакция: нд, 23 дек 2018, 09:13 от em4000

# 497
  • Мнения: 601
Препоръчвам новата Гаджия Класик 2019 и ще пиете добро кафе у дома, цената е 599лв. Ако втора употреба е вариант цената е наполовина. Carezza е нищо особено за тези пари. Автоматите дават лесен и посредствен резултат, независимо от цената.

# 498
  • Мнения: 32
Може би прибързах, но се хвърлих в дълбокото - Jura ena 8. Първите ми впечатлени от първите 3 кафета и капучино са добри, тъй като нямахме кафе на зърна, използвахме останало мляно кафе. Нямам търпение да я пробвам и с другото кафе.

# 499
  • Мнения: 601
Ами като опознаеш машината, сложи някоя снимка на еспресо да видим какво може автомат от 2000лв.

# 500
  • Мнения: 32
По-скоро 500 Wink стария собственик каза да и слагаме таблетки за почистване само jura от техномикс и каза че кафето, което продавали там било уникално, но не запомних марката някъде към 40лв/кг. Човека явно е мераклия, защото иска пак Jura но последния модел който си е 2 бона. Живи и здрави и весели празници

# 501
  • Мнения: 601
Като нова струва 2000, не мисля че техномикс продават уникално кафе, по скоро взимай прясно изпечено от пекарна, за таблетките всички са на базата на лимонена киселина, зависи с каква твърдост е водата където живееш също.

# 502
  • Мнения: 32
Имам 2 въпроса - някой знае ли каква е настройката за 2 кафета едновременно? От менюто настроих водата да е на 120мл, но когато натисна копчето и ми пуска едно от 60. По-точно първия път не знам как уцелих, но пусна 2х30мл. Втория въпрос е като разпенвам мляко за мляко с какао как да го накарам да дърпа само мляко без да разрежда с вода?

# 503
  • Мнения: 601
Повечето автомати увеличават количеството на водата за направата на две кафета, тоест не се смила двойна доза и т.н. Разбира се може и да греша защото този е висок клас. За истинска двойна доза трябват 14-18 грама кафе.

# 504
  • Пловдив
  • Мнения: 687
Имам 2 въпроса - някой знае ли каква е настройката за 2 кафета едновременно? От менюто настроих водата да е на 120мл, но когато натисна копчето и ми пуска едно от 60. По-точно първия път не знам как уцелих, но пусна 2х30мл. Втория въпрос е като разпенвам мляко за мляко с какао как да го накарам да дърпа само мляко без да разрежда с вода?
Аз имам Jura E6 и при нея, за да пуснеш две кафета натискаш копчето два пъти един след друг.

# 505
  • София
  • Мнения: 2 271
Повечето автомати увеличават количеството на водата за направата на две кафета, тоест не се смила двойна доза и т.н. Разбира се може и да греша защото този е висок клас. За истинска двойна доза трябват 14-18 грама кафе.
Всички автомати, освен водата, увеличават дозата за двойно кафе. Но не я увеличават двойно, а по-малко. Просто няма място за толкова смляно кафе наведнъж в еспресо блока, където се натъпква.
Машините на Саеко при натискане на бутона за двойно кафе, правят две кафета едно след друго, което е гаранция за две качествени напитки.

# 506
  • Vraca
  • Мнения: 133
Здравейте,
Каква кафе машина бихте ми препоръчли?
Пазарували ли сте от kafemashini.bg, доволни ли сте?

# 507
  • Мнения: 40 280
Какви са ти приоритетите - дизайн, цена, каймак, аксесоари, екстри, автомат или ръчка...

Така е малко "трябва ми лагер за багер"  Sunglasses

# 508
  • Vraca
  • Мнения: 133
За домашна употреба, спряла съм се на делонги магнифика. От въпросния сайт ми казаха цена 39 лв което ми е странно.

# 509
  • Sofia
  • Мнения: 26 187
Нова ли е?

Общи условия

Активация на акаунт