Каква кафемашина бихте ми препоръчали?

  • 180 499
  • 869
  •   1
Отговори
# 705
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
И аз разбрах,че автомат не е за мен независимо колко струва. Ще купувам еспресо машина и /с кафемелачка.Чудя се само каква точно

# 706
  • Мнения: 1 826
Някои да ползва КАФЕАВТОМАТ KRUPS
ESSENTIAL EA810B70?
Мнения и оплаквания 😁
Нещо не мога да го разбера още,а упътвания на български нямаше.
Голям боклук е тва...много смотано кафе прави.
Ама кажи какво не ти е ясно точно.

Интересува ме как да настроя размера на смилане на кафе спрямо количество вода,което пуска. За нормално кафе,не дълго или късо.
На най-ситно смилане и количество вода около 60 и пуска кафе,но някак редичко. Въпреки че в чашата течноста е 2 пръста.

Пробвайте да настроите мелачката да мели по-ситно кафето.Така ще стане по-силно.

Смилането на кафето дали е на принципа ако е по едро да е по "силно" и обратното?

До сега бяхме с най-обикнавена кафемашина с ръкохватка на taurus и правеше хубаво и гъсто кафе,ама й свърши живота.


Трябва да го мели по-ситно за да е по-силно кафето.Пуснете го и малко по-късо да е.60 мл. си е бая...

# 707
  • Мнения: 40 750
И аз разбрах,че автомат не е за мен независимо колко струва. Ще купувам еспресо машина и /с кафемелачка.Чудя се само каква точно

Аз си купих кафемелачка Делонги от този сайт:

https://isale.bg/kafemelachka-delonghi-kg-79

Цената е супер конкурентна, а машинката е компактна и лека, лесна за боравене. Не е чак супер профи, но като цена/качество е перфектна. И отзивите за нея в нета са много добри. Интересното е, че се посочва един единствен недостатък - и най-финото смилане не било достатъчно фино (и даже показват разни трикове за пренастройка да мели още по-фино). Та водена от тези мнения аз я сефтосах като я сложих на най-фино. Да де, ама противно на мненията в нета беше по-фино от нужното според мен - кафето изтичаше минути и отгоре, а трябва да са 30 секунди. И се чудя защо е така?

В нета намерих възможен отговор - имало два вида цедки:

- стандартната (ламаринка с дупки)


- и такава с двойно дъно (горната част е стандартна, после има луфт и отдолу има друга капачка само с една дупка)


Та за втория вид кафето трябвало да е по-едро, а моята е такава. Ще експериментирам и с по-едро смилане да видя, но иначе съм много доволна от машинката. Та обръщайте внимание на това каква ви е цедката, явно наистина има значение. Същият ефект на много бавно изтичане имах и с мляно кафе Давидов - прекалено ситно смляно за моята машина.

# 708
  • Мнения: 2 579
Малко да ви позабавлявам, отворих сайта който сте дали по-горе, очевидно има грешка с един от артикулите, но доста забавна, затова споделям с вас. Нов модел кафемашина явно Simple Smile  Не се сдържах, извинявам се за което.
Скрит текст:

И сега за да не е спам, имам въпрос. Искам да сменя моята машина и заглеждам тези които са с каничка за мляко. Не пълен автомат, а тези които само аерират млякото, но са с ръчна цедка. Скоро пускаха подобна в Лидл, имате ли мнения за марки модели, някакви препоръки?

# 709
  • Мнения: 40 750
Всяка еспресо машина си има и тръбичка за пара, с която да аерира млякото. Между другото с тази тръбичка много удачно се прави набързо и "мързеливо" греяно вино Mr. Green

# 710
  • Мнения: 2 579
Разбира се, че си имат тръбичка, но с каничката е по-мързелива работа. Натискаш бутона и имаш кафе.

# 711
  • Мнения: 604
Мелачката Делонги KG79 става само за машини с разпенващо у-во(познати в супермаркетите като машини с кремадиск), за машина за еспресо с нормални филтри(цедки) е под нужния минимум за фино смилане и консистенция на частиците, накратко не става Simple Smile

# 712
  • Мнения: 40 750
Мелачката Делонги KG79 става само за машини с разпенващо у-во(познати в супермаркетите като машини с кремадиск), за машина за еспресо с нормални филтри(цедки) е под нужния минимум за фино смилане и консистенция на частиците, накратко не става Simple Smile

И аз така прочетох, ама за моята цедка с двойно дъно даже ми е доста ситно най-ситното и затова сега експериментирам с вдигане на едрината на зърната. Та за масата домашни кафемашини си е ОК (те са я с крема диск, я с двойна цедка). А имало и някакъв относително прост начин да се накара да мели още по-ситно, ако някой има мерак - в тубата има инструкции. На мен обаче ми хареса, че е компактна и лекичка, а и не е скъпа. Професионалното оборудване просто няма място по моите плотове. А и не е сигурно дали баш най-изпедепцаното и истинско кафе ще е по мой вкус Grinning

# 713
  • Sofia
  • Мнения: 6 915
Дайте комбинация за най-професионалното италианско еспресо

# 714
  • Мнения: 604
За мен италианските миксове включват робуста, което не ми е по вкуса, иначе с Ранчилио Силвия/Гаджия Класик/58мм модели на Lelit и свястна мелачка стават нещата. Пример днешната ми чаша кафе само арабика печена преди седмица.

# 715
  • Мнения: X
Здравейте! Опитвам се да изчета и събера информация за кафемашини, които работят с хартиени капсули. Ужасно се обърках и моля за препоръки. Без лимит в цената.

# 716
  • Мнения: 40 750
Здравейте! Опитвам се да изчета и събера информация за кафемашини, които работят с хартиени капсули. Ужасно се обърках и моля за препоръки. Без лимит в цената.

Всички със съответната цедка, само тя определя нещата. При някои самата ръчка е такава и те могат да правят само такова кафе:



За предпочитане с универсалните, които могат всичко, защото ръчката им е универсална, само капачето се сменя.



Моята е универсална и може и такова кафе да прави (ако искам, де), но е бая скъпа и си плащаш за марката и дизайна (аз за цвета, той ми беше определящ) и затова не я препоръчвам за първи избор, ако не гониш дизайн.
Иначе е добра машинка с нулево обслужване.

http://smegbg.com/drebni-uredi/587-smeg-ecf01creu.html

 

# 717
  • Мнения: 604
Най-добре се справят с ESE хартиените дози машините предназначени специално за тях. Прилагам примерен модел:
https://www.cremashop.eu/en/products/la-piccola/piccola
Аз имам Francis X3 с посочената по горе ръкохватка и горе долу се справя, но в никакъв случай не по-добре от когато му сложа мляно кафе с другата ръкохватка, машината се води трио и се продава с две ръкохватки. При домашните машинки които пише че подържат ESE, но ползват същата ръкохватка като за мляно кафе(макар и с друга цедка) е най-зле положението. Всичко това го пиша на база проба-грешка.

Последна редакция: вт, 17 дек 2019, 16:08 от CFBG

# 718
  • Мнения: 33
Здравейте, любители на кафето Simple Smile Ще помоля за мнение за следната кафемашина: https://www.technopolis.bg/bg/Espreso/KAFEMAShINA-KRUPS-XP320830/p/825497
Благодаря предварително!

# 719
  • Мнения: 1 826
Здравейте, любители на кафето Simple Smile Ще помоля за мнение за следната кафемашина: https://www.technopolis.bg/bg/Espreso/KAFEMAShINA-KRUPS-XP320830/p/825497
Благодаря предварително!

По-скъпа машина от тази марка протече на 3 месец...

Общи условия

Активация на акаунт