Re: Юлски бебета 2013 - тема 29

  • 51 069
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 381
Тъжно ми е, че все повече хора напускат родината,но ги разбирам...За съжаление доста хора в Европа само като чуят, че си българин и моментално си променят отношението, все едно сме втора ръка хора. Не знам как е на другите континенти...Ники ти какви впечатления имаш

Когато се спазват правилата и добрият тон не забелязвам никакво отношение. Напротив. Само заради факта, че съм българка наеха следващ човек (българин) на моята стара позиция.

При нормално протичаща бременност не са необходими нито магнезий, нито но шпа. Вчера направих бърз ресърч по темата, защото по спомен но шпа не се пиеше в края на бременността (изглаждане на гладката мускулатура и ускоряване на процеса на раждане) и излезе доста информация и по активна съставка. За магнезия по спомен ефект има само ако се влива (както Бемол е споменала). Имате нет, Гугъл, източниците са различни, дорасли сме всички, за да ги подбираме. Не е лошо да се ползва.
Нито Подаръчето е патка, че е спряла при 2 Бракстън Хикс контракции магнезия, нито лекарката, която е препоръчала. Дехидратирането може да доведе до учестяване на контракциите, затова се препоръчва вода и почивка.
При започнал родов процес нищо няма да свърши работа в домашни условия.

Последна редакция: пт, 06 фев 2015, 23:33 от Niki1

# 721
  • Мнения: 2 381
Поръчах му кукла, той пък нещо не я уважава изобщо. И то не барби, ами платнена кукла пират. Но чорапогащник търпи и даже му се радва, че е сигнал, че ще излиза навън...

Искам те за зет! Значи отговорността за гледането на бебета е обща, не женска работа. Готвенето, чистенето също. Не мисля, че чорапогащник ще претопли тестисите на бебетата- момчета, но стегнатите скини джийнс във всякаква възраст - да. Имам момичета, но нито една от двете не облича стегнати чорапогащници също.

# 722
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Подаръче, радвам се че писа. Всички те мислим. Аз магнезии за задържане пиех. Спрях го в началото на 9-ти месец и родих точно два дни след спирането му. Най важно сега е да почиваш и да си пестиш максимално нервите.

Джине, Блзначе.... какво се спречкахте, за глупости. Пишете и двете, на мен ми е интересно да ви чета.

Лили, радвам се за новата лекарка и за резултата. Дано го израстне Дари и не се налага операция.

Чорапогащник и,аз обувам като е студено. Особено ако не е с космонафт, тогава е задължителен. Ицо си е по зиморничев и го обличам повече. Според мен не е важно как ще го научиш да се облича, а как детето ще те научи. Ако му е студено няма да го оставиш да зъзне или ако се поти няма да го оставиш навлечено. Всичко си е до човек.

# 723
  • София
  • Мнения: 790
Ники, никой не казва нищо за Подаръчето.  Peace Не знаех, че магнезий не е необходим при всяка бременност. От моите познати всички пиха магнезий. Имам някакви бегли спомени, че съм чела, че като цяло магнезият не достига в организма на много хора по принцип, не само при бременност, но сега нямам време да търся къде. За себе си съм убедена, че имаше ефект, нищо, че не ми го вливаха директно. Дори смятам, че износих децата до края, благодарение именно на него. Но наистина е с натрупване. Стискам палци малкото подаръче да не се разопакова още!  Hug

Подаръче, пиши какво се е случило, та допълнително си се затормозила!

Жалинка, браво на Еми! Simple Smile Цялата дума "банан" ли казва?  Shocked

Джине, Близначе, ама, моля ви се! От нищо - нещо! Все пак нали сме тук именно, за да си казваме мнението и да сме коректив една на друга. Близначе, ти пък за какво се засегна? Сигурна съм, че Джина пише всичко с най-добри чувства.  

Ахи, взехме ги Поп-инките отдавна. Много съм доволна, определено спасиха положението с ужасните рани по дупето и вече няма никакво възпаление. Обаче...нали Ели ми е височка и сочничка, малко й стягат. Оставят й едни червени ленти по крачетата, но нямам избор - универсален размер са. А върнем ли се на памперсите, пак ще стане инфекция, та не смея. Надявам се да изкараме до пролетта и после я пускам по гащи, пък да се мокри.

Бодитата нямам търпение да ги махна! Омръзна ми от тия копчета и най-вече от комбинацията им с въртящи бебета, които заплашват да ми паднат от повивалника. В тази връзка, има ли и други като мен, които продължават да си ползват повивалника по предназначение?

За чорапогащите - избягвам ги категорично. Просто аз самата не обичам чувството да си натъпкан като наденичка или кренвирш, все някъде ми стяга и ми е дискомфортно, нищо че съм слаба. Използвам ги само с роклички, каквито рядко им обличам. Според мен е по-добре да ползват ватиран панталон или клинче.

Моите диването казват "Дай даа" (Дай вода), "дай бу" (Дай количката), "няма пи" (няма пиш). Вчера установих, че Ели разпознава зелен, жълт и червен цвят и бях много горда Simple Smile Днес Дени каза: "Иж дъж!" (Виж, дъжд!), но беше по-скоро повторение на моя реплика.

# 724
  • Мнения: 681
Аз през цялото време мислех, че Джинката и Близначето се шегуват...

Мъх, ама как повивалник?! Приключих с него миналата зима. Гоним се из цялата спалня! Аз се мятам като тигър и така... През деня практикувам смяна в изправено положение, особено след като спря хапането е много добре.

Ники беше права с това, че всеки съди по себе си, нали не сме доктори все пак, а ето моята бременност беше ненормална в абсолютно всяко отношение и колкото и да се мъчех да се измъкна от разни манипулации и вманиачаване, накрая се молех да измислят нещо, че да се позадържи още малко. Та, в този ред на мисли, контракциите се мерят със записвачката на тонове, всичко друго е субективно.

Моето мнение е, че интравенозният магнезий ми промени изцяло метаболизма, така че горещо го препоръчвам на всички.

# 725
  • Мнения: 4 841
Точно си помислих за памперсите и Близначето написала. Те колкото са спарени в памперси, отгоре боди, после панталон, и това дори лятото.... един рехав чорапогащник е все едно нищо. Но най- вече памперса, тая дебела изкуствена хартия денонощно на дупето.

 smile3521 и аз така мисля. На Ого му обувам чорапогащник само ако ще излизаме на разходка с количката. Тогава го слагам и в чувала на количката и с космонавта... но така се случва, че последните пъти (веднъж месечно) като го изведа на дълга разходка с количката и после сополясва. Страх лозе пази. Иначе не му обувам чорапогащник. В нас е по боди и блузка отгоре и панталонки. Имам различни и каквото хвана от шкафа. За в къщи подбирам по тънички по принцип. Шапка задълже на вън. Той си знае и си я слага сам и после си я маха, за да се вчеше  hahaha Изобщо примерен ми е той. Ако беше останал и послушен... но няма угодия.
От известно време само ходи и бели прави. Разклонителят на ТВ-то в хола има бутон за включване и изключване, постоянно е на него, а уж е скрит доста навътре. Ако му писне това копче, отваря си едно чекмедже от скрина и стъпва в него и се качва към ТВ-то и започва копчетата под ред. Пуснах родителския контрол, но он офф бутона няма такава екстра. Пералнята се цъка постоянно. Програматор, градуси, че и я включва и другия бутон за 1/2пране и него трябва да бутне. Ако я изключа се сърди и пак я включва. Днес пред баща му отиде до вградения гардероб, извади легена за пране, отиде до пералнята и сложи изпраното пране в легена. Отмяна си имам  Crazy

Бодитата са велико изобретение и мисля да ги експлоатирам максимално. Тоест до тази пролет  hahaha Ого достигна най големият размер и няма вече какво да му купувам.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз също ползвам още повивалника. Но скоро ще спра, защото Ясен достига рафта над него и смъква всичко.
Бодитата не закопчавам от както стана на година по препоръка на педиатърката. Чорапогащник му обличам, но ще се замисля върху това което написа Таня, може би има право. Но пък не ми се връзва  чорапи и ботуши.
Когато е студено му слагам космонавт иначе термо панталон и яке, отдолу боди и блуза/жилетка.
Подаръче, дано ти минат контракциите!
Аз магнезии не съм пила.

# 727
  • Мнения: 4 841
Че какъв проблем има с чорапи и ботуши? На ого апреските, които му купих не му станаха. Тоест обух му ги 2 пъти и не е ходил по земята с тях, а само за транспортиране и му направиха пришки. Прибрах ги и не съм купувала други. Обличам му космонавта и домашните пантофи  hahaha с чорапи само. И без това е като куфар Ого. От нас на ръце до колата. От колата на ръце на гости на някъде. Ако съм с количка му слагам чувала отгоре и пак си е там с пантофите и не го пускам да ходи. Ако планувам да ходи му вземам маратонките.

Уви повивалник с Ого не съм ползвала, а ми беше такова удобно нещо със Зар. Ползвайте си го докато ви е практичен. Аз със Зар го ползвах доста и накрая го махнах не заради друго ами понеже като го слагах да спи и той от скука явно го беше поразпорил по шева и му беше наскубал дунапрена. Сега ми го претапицираха с изкуствена кожа и стана вечен. Приятелка го ползва. Дано го пази, че и това има значение.



Кой имаше излишни дрехи за бременни? Помня, че някой имаше дрехи размер бебешки  hahaha за бременни, но не помня кой. Също да попитам все още актуално ли се подаряват или вече са си намерили нов собственик? Моя сравнително доста слаба приятелка е леко бременна в 6ти месец и днес си приказвахме, че не може да си намери слаби дрехи и ходи с клинчета само.

# 728
  • Мнения: 120
Повивалник ползвам и се замислих, че това е една от най-ценните вещи, заедно с ваната и стойката. Като ходим на гости при бабите и оставам без кръст при смяна на памперси и къпане. Ще си ги ползвам максимално.

Чорапогащник обувам при обличане на дънки. При ежедневни излизания в парка или до магазина е с ватиран шушлеков панталон, чорапи,  боди, суичер, яке, шапка, шал, ботуши ( ръкавици слагам ако играе навън)

Ох, 31 дни издържах без сладки и тестени изкушения... Вече съм под 70кг и ми олекна на душата  Laughing, най-вече и на тялото  Joy и след още 6кг ще се върне старото ми Аз.  Crazy Rolling Eyes Обаче трябва да сменя нещо диетата, че зациклих със свалянето. Tired

# 729
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 673
Агнес аз имах малки дрехи за бременни,но го дадох на Близначето за сестрата на мъжа и.Ако не ги е дала (понеже подозирам,че щяха да са и малки) може да ти ги прати.

# 730
  • Мнения: 481
Агнес имам панталон 38 ми размер, мога да го дам. Не мисля, че някога скоро отново ще бъда бременна:-)  малко има дупка на ластика горе, но са много хибави дънки тъмносини. Ако иска жената мога да ги снимам и ако й харесват ги пращам. Блузките си ги нося, а другите дънки ипанталони са много износени.
Мъхче - да, каза цялата дума банан. Но само веднъж, повече непожела. Два пъти е казвала вуйчо( аз не съм я чувала, та може и да е легенда) иначе само бебешки неща и напоследък нарежда ти там. И заповядва какво да правиш и къде да седиш, не може ей така където си решиш да сядаш в нейната къща:-)  нали е властелина. ММ както не искаше да поръчва джаджата защото били глупости я поръчал.
Снощи Еми дойде при мен в спалнята където спи и бебето.сутринта то реве та се лъса, а тя спи.
Мъхче-твоите будят ли се едно друго? И се замислих, че може да ги сложим двете заедно да спят скоро щам Еми така не се буди. Опасявам се Ивет да не свикне да спи при нас и искам да я отделим възможно най-рано.

Последна редакция: сб, 07 фев 2015, 10:01 от jalina

# 731
  • Мнения: 726
Добро утро или поне така се казва!
Аз съм в ужас, паника и клоня вече към истерия. Това заради снега навън. В София ни "зарина". Снощи беше ад - никой нищо не чисти, по околовръстното съм карала с 40, а брат ми каза, че се е движил по Цариградско на първа. За финал посмачках малко колата на прибиране в къщи - като тръгнах да я качвам по подхода пред нас, предницата се изпързаля и спря в стълба. Мразя зимата!!!!!! И за да е пълна картината, ММ замина нощес да кара ски в Австрия и ме изостави сама в снега. Това малко лирично мрън от мен, че наистина съм отчаяна - многоооо ме е страх от снега, откакто станах шофьор.
Подаръче, как си? Недей да се вълнуваш негативно заради странични хора. Сега сте най-важни ти и бебка. Другите ги пускай покрай ушите си в трета глуха. И не се притеснявай да ни споделяш!! Ако тук ти е много проветриво, пиши във фейса.
Ех, Ники, най-накрая и Криси някой да го поиска. Wink Да знаеш, няма да сбъркаш - много ми е добро детето, пък и помага в къщи (чисти с баща си, зарежда пералнята...), храни се примерно и всичко яде. Обаче трябва да видим и ние момата - златото на мама не го давам на всяка. (Шегувам се, разбира се, да не ми се обидиш и ти)  Hug
Повивалник и аз още ползвам и хич не искам да се разделям с него. Само че е върху скрин, допрян на стената под скосения таван и Криси като стъпи прав на него му е ниско вече. Sad
Аз, по обективни причини, дрехи за бременни малък размер нямам. Embarassed В тази връзка, wwwaz, браво за резултатите. И аз ги бях свалила под 70, ама пуста лакомия - като спрях диетата и всичко замина. Сега пак съм прасе и половина. Sad

# 732
  • varna
  • Мнения: 871
Гемавар, ужас, съчувствам ти, и аз знам какво е да се кара в снежен ад Sad Не се коси за колата, важното е, че вие сте ОК. И тука понавя малко, ама вече е кал и гняс, за съжаление Sad
Вваз, евала, де да можех и аз да си наложа таз дисциплина, ама с тия нерви дето ходя подир Емито, само сладко оправя нещата Sad

# 733
  • Мнения: 4 841
Ани, тя Близначето ми писа  Hug Ще погледне какво е останало при нея, че е пораздала. То и аз пораздадох моите. Останаха ми само хипер големите дето и на мен ми бяха широки  Crazy

Жалинка, ако не са ти необходими пращай насам. Ще им намерим приложение. Покрай мен само бременни и бебета да искаш  Mr. Green Не знам аз ли съм общителна или просто имам много приятелки  Whistling Само след Ого имам 5 бебета на много близки приятелки. Раздала съм всички дрехи от Ого и каквото му омалее сега направо в една чантичка и като ходим по разходки или на гости и раздавам. И аз имам няколко любими дрешки от Зар още дето съм си ги запазила и не съм дала. Става въпрос за две три бебешки комплектчета. Ще си ги пазя за внуците  hahaha ама както ще ставам свекървещица сигурно няма да ме огреят внуци.

И аз с диетата стигнах до под кривата круша. Смъкнах Коледните килограми и сега съм си тези преди Коледа  hahaha се файда  Whistling

# 734
  • Мнения: 481
Агнес дай на лични къде да го пратя. Засега бебешко нищо не мога да дам, нали си ги ползвам:-)
В този ред на мисли имам една идея.
Аз лично след около няколко месеца ще имам страшно много бебешки неща - дрехи, ванички,стерилизатор, кенгиру. Като цяло нямам много близка приятелка на която да ги дам, а и тази която я чакаме да забременее ще си купи всичко със сигурност. Предполагам и вие сте в същото положение. Та вместо да се чудим какво да ги правим защо организираме бит пазар за бебешки неща. Събраните пари можем да дарим или да си ги запазим. Такива неща се правят редовно в детските градини в Германия. Място - може да помолим в някоя ясла примерно. Нещо като продавалник, но на живо - могат да се огледат нещата и да видиш собственика и какво е детето, което е ползвало нещата. Вие какво мислите. Аз със сигурност ще продам така нещата, които са ни в Германия, но и тук ще имам много след около година( когато и Ивето порасне)

Общи условия

Активация на акаунт