Re: Юлски бебета 2013 - тема 29

  • 51 025
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 708
Каляването и за мен като Джина, не е да ходи голо детето, изнежване се получава и като го държи майката у тях, без да го извежда навън, пък ако ще у тях и по боди с къс ръкав посред зима да е. 
Близначе може и да съм в грешка за детето, няма да коментирам останалото, че не ми се спори, защото виждам какво става.
Джине моля те, има и други на твоето мнение, но не напускаме обидени. Всички сме различни, едни мислят така, други иначе, както е казано "истината се ражда в спора".
Пине това за яслата и аз съм го чувала, но лятото Виктория спеше само по боди с къс ръкав, мисля това лято пак да взема 92, за да не се чудя с какво да я слагам. А и те няма пък да са все на ясла. Моето нали пък не го приеха, та ще е чак наесен.
Подаръче сподели ги тези проблеми, ако не помогнем, поне ще ти олекне  Hug а от мен акъл, въпреки че не е добре май да даваме - Я да не ти пука, лягай, почивай и тегли една м***а на всички и всичко дето те ядосва.
Мъхче твоите направо са си проговорили. Ние сме мнооого далеко от казване на изречения. Повивалника го махнах още лятото, при опитите й да падне от него го подарих.






# 736
  • Мнения: 481
Прегледах си дрехите за бремени.за даване стават едни дънки и едно яке, което принципно си е старичко, но на голям корем седи много хубаво. Дай адрес и в понеделник ще ги пратя.
Не ми работи фейса, но като тръгне съм ги снимала ако някоя жена ги хареса:-)

# 737
  • Мнения: 11 747
Agnes, H&M имат боди - потник до 98см.

# 738
  • Мнения: 726
Пък ние преди малко ползвахме повивалника по двойно предназначение - хем по стандартното, хем за спане. Тъкмо баба го приспа и отиде да го завие и го надуши, че е свършил важната работа баш когато не трябва, та го дигнах да го преобуя, а на него му се спи, та две не вижда - накрая заспа на повивалника.

Жалина, не знам какво да ти кажа за идеята ти- като цяло е добра (според мен), но се съмнявам да се съгласят в някоя бг ясла. В яслите са доста строги нещата, поне в нашата - не пускат да влизат външни хора. те и родителите не ги пускат да видя вътре какво става.
Джина,близначе, стига де! Сега какво се разсърдихте за глупости - не сме бременни вече, та да бушуват хормоните и да се чепкаме така. Хайде сега и аз да се разсърдя...

За яслите и бодитата, на нас ни казаха още при записването, че трябва да е с потник и блузка, а не с боди, че не им е удобно с копчетата (гърррр), а и че влизало в гърнето и се мокри. И аз предпочитам да е с боди, ама какво да се прави. Купила съм му и размер 92 за 2-3г, макар че все още му стават лидълските 74/80. Мисля да си ги ползваме, докато не му умалеят и най-големите. Иначе му накупих една камара дрехи за яслата, ама като не ходи...че искат и блузките да са без копчета  #Cussing out , та хайде купувай нови блузи с дълъг, с къс ръкав, потници, пантофи, не знам си какво още....сега си стоят в гардероба, че са много тънки като за в къщи. Там уж било много топло, ама като се замисля, тяхното много топло, май е колкото в нас, пък той в нас стои по-дебело облечен и нищо чудно и за това да ми се разболява там, че му е студено.

# 739
  • Мнения: 4 708
Бременните рокли имах 2 ги дадох на приятелка, а имам и едни панталони, които все ми бяха големи и почти не са носени, блузи пак 2 си ги нося, те са туники и не е проблем, летни тениски изкарах с 2 не стават вече, така че малки дрехи нямам останали, само големи джинси ако някоя бременна й трябват зимни големи имам 1.
Мадлен какво точно имат предвид блузи без копчета, без копчета на врата ли, че пък иначе едва й ги вкарвам през главата има май 1-2 от другите блузи, но те са много неудобни за обличане.

# 740
  • Мнения: 16
Здравейте момичета,аз съм vesi_kasis,но отдавна не бях влизала/не знам за това ли е де/ и не ми приема паролата,та сега пререгистрирах.
Исках да кажа на Близначето,че едва ли Джина го казва с лошото това за болното дете.Явно и тя се е сблъскала с тази уж безобидна задна хрема.Аз още преди нея щях да пиша и сега явно на мен щеше да си сърдита,но исках да ти споделя,че при нас всичко започва първо с тази хремка.Отиваме преглежда го,казва нищо му няма-задната хрема е,не дава никакво лечение и след седмица сме пак там за да каже,че вече е с червено гърло и да изпише АБ.Аз само давам пример.Правя го с най-добри намерения,каквито предполагам всички тук имат.На Марти му минава тази хрема най-лесно с Цинабсин и разтвор от сребърна вода с 5 капки клеева тинктура вътре.  bouquet

# 741
  • Варна
  • Мнения: 368
За яслата съм му купила по дългички долни блузки, казаха да му слагам и долни гащи, нищо, че е още с памперс. Да е по-прибрано, така , каза директорката.
В къщи не увеличаваме повече от 21 градуса климатиците, но и апартамента ни е много топъл. Облечен е с боди, памучна блузка и горница. Като почне да дивее му махам горницата. Навън винаги с чорапогащник, че то на мен ми е студено, пък на него ли дето се вози. Иначе има претенции за шапките- едната не я иска, сърди се и я маха, а другата си носи без проблем, и шал и шапка понася.
А колко време може да отсъства от ясла без да го изключат!? newsm78
Още понакашля и хич не ми се ще да го пускам, с баща си се справят идеално. ММ не може да излезе без да се залепи дребния на вратата и да реве за него, а на мен ми казва чао и хич не му дреме. Crossing Arms

# 742
  • Мнения: 11 747
Днес купих книжка със стихотворения за майката, умилих се като я видях и не издържах. Сега я прочетох цялата. Ми то нито едно стихотворение не ми хареса. Български са. Ни на Иван Вазов, ни на Леда Милева, ни на Дора Габе, ни на Елисавета Багряна и да не ги изреждам всичките. Само пише колко тежка е грижата на майката, как родителите трябва да се трудят, да пазят мира в родината и децата трябвало да са отмяна. Аз не искам детето ми да ми е отмяна, сакън! И да се 'трудя' не искам. Изобщо к'ви са тия стихотворения?! Майките все уморени и отрудени... Вина ли им се вменява на децата, що ли?

# 743
  • София
  • Мнения: 1 832
Ако се смъкне чорапа ботуша ще опре в гол крак и затова не ми се връзва чорап и ботуш.

# 744
  • София
  • Мнения: 790
Верче, що ще се смъква?  newsm78 Никога не им се е случвало на моите. Може би, ако са по-големи ботушките.

Жалинка, понякога се будят, но рядко. Обикновено се случва, когато едната плаче, докато другата преминава от една фаза на съня в друга. Често дори съм учудена как е възможно да проспиш такива сестрински крясъци. Тъкмо вчера си мислех как бих ги настанила, ако имахме още едно бебе и дали няма да се събуждат взаимно. Според мен няма да навреди да опитате, пък то ще си покаже.

# 745
  • Мнения: 4 841
Ох бе Мадлен, специално на теб щях да ти пиша и се отнесох другаде.
Майната и на колата, ти да си добре. Имате ли каско все пак? Такива неща се случват постоянно. Както каза комшията докато го возех един ден (а той си е шофьор по принцип) "няма зимни и летни шофьори, зимата никой не е достатъчно добър да кара". Това беше след като му се оправдах, че нямам много опит да карам зимата. Но пък човек се учи. Ето тази зима не съм слизала от колата, не че имаше особено сняг.

За дрешките на Зайо не съжалявай, те пак ще си му влязат в употреба ако не сега то на пролет.

По НВО започва Хибит и с ММ сме застанали пред ТВ-то чакайки го. Сега си чакам пуканките да ми донесе  Joy

# 746
  • София
  • Мнения: 377
То зависи какви са чорапите, ако са такива до коленете, може и да не се смъкват. Лазар обаче всичките му чорапи са до глезена и му се смъкват. Понякога даже петичката заголват. Аз не съм зиморничева и децата не навличам, но пък ми се струва леко облечено дете зимата без шапка и само с панталонче.

# 747
  • Мнения: 726
Агнес, съгласна съм за зимата. Падне ли и една снежинка и умирам от ужас, а карам активно от доста време. Или карах, че откакто забременях, от супер активен шофьор се превърнах в супер пасивен пътник - изпари ми се цялото желание за шофиране. Но откакто се въртях една зима на околовръстното в час пик, много внимавам на снежно и мокро. Иначе колата е една корсичка на 19 години - вече и каско не й правим, че няма сми. То не че и има нещо сериозно - леко вдлъбната ламарина - аз преди малко ходих да хвърлям боклука и в тъмното въобще не можах да видя да й има нещо - ще я огледам по светло. Ама то тя си има вече достатъчно поражения, тъй че не й се притеснявам. Ние сме решили при първа възможност да си подновим авто парка. Само дето това не се очертава скоро да се случи.

# 748
  • Мнения: 4 841
 Mr. Green и аз така с моята кола. Като ме удариха и ми спукаха кита на задната броня. Сега влиза вода и се е понацепил и едно парченце го няма даже ама голяма работа. И така ме вози колата  Mr. Green Преведоха 90лв за щетата  Shocked не можах да повярвам. Обаче на огледа снимаха и кората в багажника, а тя си беше спукана от мъничка. Явно заради това. Не се обадих на огледа, само показах кита и това беше. Ауспуха ми го отсвириха понеже не бил вързан здраво.

Преди пускаха разни разпродажби на складови наличности на коли. Имаше страхотни оферти като Шевролет Лачети за 16,500лв и Опел Вектра С за 25,000лв мисля или по малко беше. И за двете коли парите си заслужават. И двете ги харесвам, особено първата. Само че нали вече спряха Шевролет от европейския пазар. Добре се продаваше марката, имаше проблеми, но с времето ги изчистваха и колите бяха хубави и евтини. Сигурна съм, че при едно добро проучване и малко късмет можее да намерите кола и за вашия джоб. Пък и коли на старо има доста дори за до 5,000лв. Стига да ги имаш....

# 749
  • Мнения: 726
Ох, ние сме сложни с колите. Че ще е на старо, то е ясно. Въпроса е една или две. Сега въртим две и не ми се иска да оставаме с една, особено като изпадна за втори път в майчинство, ама... Аз искам нещо 4х4 (мисля че стана очеизвадно защо) и отделно искам ван - 7местен. За да може да тръгнем на някъде с трите деца и с баба и да има място и за багаж. Та компромисния вариант е някой голям ван 4х4, но за такива няма голям избор. Освен това ще харчи като звяр, а и къде да се завира човек в града с това. За това по-скоро ще са две - един голям ван за разходки с децата и едно малко 4х4 за джиткане в града и за зимните "приказки" като сегашната. По тази причина още дълго ще си мечтаем за смяна на авто парка. Просто не се очертава да има финанси и за една, пък камо ли за две. А и не искаме да е нещо, което и сега е в полуразпад - имаме си таман две такива.

Общи условия

Активация на акаунт