Благоевград- тема 36

  • 159 852
  • 751
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 833
Според информацията, която имам - 500лв за нормално раждане и 800лв за секцио.

Пиши на кирилица!

# 61
  • Мнения: 2 837
И болницата в Дупница е частна. Важно е дали има договор с касата за конкретната пътека, или не.

# 62
  • Мнения: 4 708
И болницата в Дупница е частна. Важно е дали има договор с касата за конкретната пътека, или не.
Да, но вие казвате, че за момента тук раждането се плаща, докато в Дупница нищо не се плаща, всъщност наскоро намерих фактурата 17,50 за една седмица престой съм платила.

# 63
  • Мнения: 6 833
Болницата в Дупница е частна, но разходите, които прави по едно раждане се вместват в това, което плаща касата.
Ако обаче раждането струва на болницата 1000лв, а ЗК плаща 500, останалите 500лв ги плаща пациента  Peace

# 64
  • Мнения: 2 837
Аз коментирах това:
Цитат
e da ama nali PULS e 4atna i tam sigorno 6te e rajdaneto maika si i ba6ta si.
Просто връзката плащане - частна болница не е пряка.
Не съм противник на  раждането в Дупница - аз самата втория път раждах там. Имаше предимства - бях с бебето нонстоп, изписаха ни бързо, имаше тоалетна и баня в стаята. Иначе аз не мога да се оплача от отношението на акушерките и в Благоевградската държавна болница (даже към мен лично отношението в Благоевград беше като че по-добро, нямам представа защо, никого не познавах). Това, което особено ме депресира около първото раждане е дългият престой  - първо около десет дни преди раждането, защото почнах да отслабвам и да не мога да се храня, след това и десет дни след раждането, защото малкият беше със силна жълтеница и на лампа. тогава нямах телефон с безброй безплатни минути и наистина накрая се чувствах ужасно в тази болница.
Моето основно възражение към Дупница е, че не помагат на майките да кърмят успешно - това вече го споделям и като консултант, работя със страшно много майки, на които не бяха насърчени навреме и оправяхме нещата след прибирането им вкъщи. За ПУЛС още нищо не мога да кажа - голямата част от акушерките там са акушерки от държавната болница с всички плюсове и минуси от този факт. Това, което за мен е обнадеждаващо, е, че там работят д-р Малчев, д-р Баракова и д-р Попова - лекари, на които симпатизирам.

# 65
  • Мнения: 4 708
Ани не знам какво е да насърчат кърменето, но на мен все ми повтаряха да не давам добавка на бебето, а да го кърмя, че на мен така и не ми дойде кърмата в болницата, и все исках добавка. А на майката в стаята ми, бебето го отведоха за София, че имаше някакъв проблем, и я накараха да дойдат близките й, да й донесат помпа, за да поддържа лактацията.  Peace Иначе да, никой не е идвал да ми обясни как се кърми бебе, но пък то не е кой знае каква философия, че да ми трябват много обяснения, не съм искала помощ и не знам дали биха помогнали или не newsm78 В Благоевград имам ужасни спомени,но пък в ПУЛС може нещата да са за добро.
Sweetɣ благодаря за разяснението. За някои 500/800лв не са проблем, за други са много пари, така че всеки си преценява сам възможностите по отношение на парите.

# 66
  • Мнения: 2 837
Ами мен ме караха да давам и добавка АМ - за всеки случай - въпреки че детето очевидно наддаваше без нея и въпреки препълнените ми гърди; както и да хвърлям коластрата и кърмата, които съм изцедила и да не я давам нея като добавка, защото...не знам защо всъщност. Затова съм давала тайно, като партизанин, защото Явор има юздичка на езичето и в първите един-два дни имаше проблеми със засукването. Помпата иначе ми я стерилизираха, видяха, че съм с хиперлактация (това втория път, след първото раждане млякото слезе късно, а и аз нищо не знаех за кърменето тогава). Искаха да взимат детето нощем, въпреки че аз исках да е с мен постоянно (не съм против да го взимат, ако майката иска - знам, че много майки предпочитат така; но за мен беше важно да не се отделям от детето). Педиатърката на изписването ми прочете дълга лекция как трябва да кърмя на три часа по шест пъти в денонощието и че кърменето често и нощем е едва ли не вредно. Не ме разбирай погрешно - отидох там с изключително положителна настройка, не съм разочарована, защото успях да стоя там малко, при това около празниците (родих на 20 май и на 24 сутринта си бях вкъщи - това след секцио), успях да съм до детето и да го гушна още по време на секциото. Но сега не бих родила вече там. Иначе аз не съм им казвала, че съм консултант по кърмене, доволно притеснителна натура съм, не исках по никакъв начин да влизам в конфликти или да им оспорвам компетенциите.
Моята приятелка ражда там преди шест месеца. Първият път (преди четири години и половина) имаше добри спомени - сега беше разочарована и твърди, че кърменето на всички около нея било прецакано и с помощта на акушерките. Отделно са майките, с които съм работила  - в началото след като заработи тази болница като алтернатива на АГО, отзивите бяха само хубави. После вече не.
За поставянето на бебето на гърда - ще се позволя да не се съглася с теб. С оправянето на позата за сукане се решават 80% от проблемите - и неефективното сукане, и разранените гърди...

# 67
  • Мнения: 6 833
Относно парите в Пулс - да, не са много, особено в сравнение със сумите, които търсят по болниците в София например. Доколкото знам, условията са много добри, а и все пак всичко е чисто ново.
Но за мен по-важен е лекаря и за това избирам Дупница, а не защото не се плаща там.

Относно кърменето - аз се опитвам да събирам колкото се може повече информация по темата и много се надявам да се получат нещата успешно. Като цяло чета за лошо настроение и грешни съвети от персонала във всички болници и затова не мисля да им се доверявам много-много. 

# 68
  • Мнения: 165
  bouquetзапис!

# 69
  • Мнения: 4 708
Може и да са се променили нещата. А аз проблеми със засукването на детето и рани съм нямала, само с липсата на кърма в началото, но това се оправи с времето.

# 70
  • Мнения: 653
Записвам се да ви следя.  Simple Smile

# 71
  • Мнения: 9
Здравейте мили момичета!!! Приемате ли нови попълнения в темата и града си..........
Имам една огромна молба към Вас. Предстои ми преместване в хубавият Ви град и ми е необходима информация за детските градини в града. Синът ми е на 4, будно и общително дете е, бързо намира своя среда, но не обича много генералните промени, а това ще му е второ преместване в друг град и прочие и  ми се иска да не попадне на кофти място и да налучквам в движение за негова сметка.
Препоръчайте ми градина с добри условия и с внимателен персонал.
Благодаря Ви предварително и започвам да ви следя редовно.

# 72
  • Мнения: 4 708
Сладур добре дошла, но от значение е и къде ще живеете. Има градини в които приемат трудно, така че не може да се ръководите само от условията в градината. Дори и да ти кажат мамите еди коя си градина, това не е гаранция, че изобщо ще ви приемат там.

# 73
  • Мнения: 9
Благодаря за приема.....
Да, наистина е от значение и мястото, където ще се живее, Мисти.
Но аз ще работя в центъра и градина наоколо би ме устройвала, с кола съм също така и май мястото на самото ДКЦ не ми е много определящо.
Да разбирам ли, че си имате "елитни градини" / това в кръга на шегата разбира се/, притеснявам се от това, че по никое време ще трябва да го местя април/май и свободни места най-вероятно няма да има.
А частна  ДГ има ли в града?

# 74
  • Мнения: 2 837
Няма частни градини. За държавните  - да, има такива, които са предпочитани - дали поради отзиви, дали поради мода, дали защото са на по-комуникативно място. В повечето градини в центъра няма свободни места или ако има едно-две, обичайно е в по-нежеланите групи. Разбирам, че детенцето ти ще е втора група, което е добре, защото ще можете да се присъедините по всяко време. За първа група се кандидатства през април, а се приема от септември.

Общи условия

Активация на акаунт