Благоевград- тема 36

  • 159 219
  • 751
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 580
Много моля, за добър гастроентеролог в Благоевград!
Благодаря!

# 706
  • Мнения: X
Много моля, за добър гастроентеролог в Благоевград!
Благодаря!

Д-р Райчо Василев, приема в болница Пулс, последно като съм ходила беше от 9 до 1,след записан час. Обикновено се чака обаче и невинаги се влиза точно на часа.

# 707
  • Мнения: 3 580
Много моля, за добър гастроентеролог в Благоевград!
Благодаря!

Д-р Райчо Василев, приема в болница Пулс, последно като съм ходила беше от 9 до 1,след записан час. Обикновено се чака обаче и невинаги се влиза точно на часа.
Сърдечно благодаря! Може ли телефон на лични съобщения!? Весели Великденски празници!

Последна редакция: сб, 07 апр 2018, 01:42 от koki1

# 708
  • Мнения: 2 111
Здравейте, някой има ли координати на гимнастиката за бременни, която се помещава в стария мол? Имах едно флаерче, но го изгубих някъде, а не ги откривам в нета...

# 709
  • Мнения: 76
От три градини, в които кандидатствахме за прием наесен (поред на желанията 10та, ОДЗ 2 и 4та), приеха детето само в ОДЗ 2. Така или иначе нямам много избор и вече подадох декларация, че ще посещава ОДЗ 2, но съм любопитна някой дали има отзиви и впечатления от там. Ако детето ви е посещавало тази градина, с желание ли ходеше, щастливо ли беше там? От кои учител(к)и сте (не)доволни? Някакви съвети или препоръки?

# 710
  • Мнения: 4 706
От три градини, в които кандидатствахме за прием наесен (поред на желанията 10та, ОДЗ 2 и 4та), приеха детето само в ОДЗ 2. Така или иначе нямам много избор и вече подадох декларация, че ще посещава ОДЗ 2, но съм любопитна някой дали има отзиви и впечатления от там. Ако детето ви е посещавало тази градина, с желание ли ходеше, щастливо ли беше там? От кои учител(к)и сте (не)доволни? Някакви съвети или препоръки?
Моята дъщеря ходи там. Няма проблеми, ходи си нормално с желание, даже тази сутрин е със зачервено гърло, но се тръшна, че иска на градина, не иска вкъщи Shocked пратих я, с надеждата, че няма да я върнат до довечера. Няма как да ти се падне някоя от нашите госпожи, така че няма защо да ги препоръчвам. Откакто се е стоплило времето все са навън, което е супер, но пък храната в повечето случаи е  Sick, ако детето яде по принцип всичко не е проблем, но моята е претенциозна, и има дни в които си стои гладна. Например не яде кайма, което за мен е супер, защото така или иначе в нея не се знае какво слагат, но поне 3 пъти седмично има кайма в някое ядене. Или доматена супа, която и аз мразя от дете, задължително веднъж седмично. Препоръка - говорете на детето колко е хубаво в градината, как там ще има нови приятели и т.н. и ще свикне бързо и няма да има проблеми.

# 711
  • Мнения: 76
От три градини, в които кандидатствахме за прием наесен (поред на желанията 10та, ОДЗ 2 и 4та), приеха детето само в ОДЗ 2. Така или иначе нямам много избор и вече подадох декларация, че ще посещава ОДЗ 2, но съм любопитна някой дали има отзиви и впечатления от там. Ако детето ви е посещавало тази градина, с желание ли ходеше, щастливо ли беше там? От кои учител(к)и сте (не)доволни? Някакви съвети или препоръки?
Моята дъщеря ходи там. Няма проблеми, ходи си нормално с желание, даже тази сутрин е със зачервено гърло, но се тръшна, че иска на градина, не иска вкъщи Shocked пратих я, с надеждата, че няма да я върнат до довечера. Няма как да ти се падне някоя от нашите госпожи, така че няма защо да ги препоръчвам. Откакто се е стоплило времето все са навън, което е супер, но пък храната в повечето случаи е  Sick, ако детето яде по принцип всичко не е проблем, но моята е претенциозна, и има дни в които си стои гладна. Например не яде кайма, което за мен е супер, защото така или иначе в нея не се знае какво слагат, но поне 3 пъти седмично има кайма в някое ядене. Или доматена супа, която и аз мразя от дете, задължително веднъж седмично. Препоръка - говорете на детето колко е хубаво в градината, как там ще има нови приятели и т.н. и ще свикне бързо и няма да има проблеми.
Много благодаря за отговора! Радвам се да чуя хубави отзиви за мястото, аз имам много лоши спомени от моята детска градина и съм чувствителна на тази тема. Разбирам проблема с яденето, моето дете също е много претенциозно в момента и трудно яде "небоклуци" (от типа на шоколади, снаксове, близалки и т.н.). Лично аз нямам против детето да си стои гладно, ако яденето в градината не му харесва и е решило да не го яде, стига учителките да не им "наливат" в устите насила неща, които не искат, както правеха по мое време. Благодаря за съвета, звучи ми много разумен и ще приложа тактиката! Simple Smile Детето ми е общително по принцип и се надявам да да завърже бързо приятелства и да не му "секнат ентусиазма" с прекалена строгост.

# 712
  • Мнения: 4 706
Там не настояват, не я карат насила да яде, но един ден се оказа, че я взех от градина с главоболие,полуобезводнена, това от инат да седи гладна цял ден. Та сега съм ги предупредила, да я карат да яде хляба поне и хич не ми пука дали бил черен / че моята не го харесва черен/ но оттогова сме нямали този проблем. Едната ни госпожа е по-строга /по-младата/, а другата по-ларж. Баланс трябва да има  Laughing

# 713
  • Мнения: 76
Благодаря, Scarlet~! Така е, нека има малко и морков и пръчка, дето се казва. Странно ми е, че младите учителки са толкова строги, и от други хора чувам същите неща. Бих предположила, че със смяната на поколенията ще счупят малко гипса най-сетне, но май точно обратното се получава. Надеждата ми е и че ако има лошо отношение, детето ми ще си каже, тъй като вече ще е достатъчно голямо. Но като за начало може би ще е най-добре да се настроя позитивно и че всичко ще е наред.

# 714
  • Мнения: 6 833
Като става дума за градини - ние ще бъдем в ДГ 12, има ли други приети там?

Ще се радвам и родители на деца, които я посещават да споделят мнения.

# 715
  • София
  • Мнения: 982
Издирвам телефона на старата фризьорка, която подстригва в къщата си зад НАП. Слиза се надолу по стълбите в приземния етаж.

# 716
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Здравейте мами,знаете ли как се казва детската ясла в ален мак или поне да ми кажете в кой блок е точно,искам да си запиша детето в тази ясла,но не знам дали съм закъсняла.Нямам никакво понятие от детски ясли,какво се прави какви документи търсат,изледвания правят ли се..чака ли се дълго за да тръгне детето на ясла...офф имам много въпроси,ако може поне на тези въпроси да ми отговорите,ще съм много благодарна. Simple Smile

# 717
  • Мнения: 6 833
Приемът в яслите е целогодишен.
Отидете на място да говорите с директора, ще ви обяснят дали има места и кога може да тръгне детето.
Като се уговорите ще направите изследвания - те се правят преди самото постъпване, защото са валидни 1-2 седмици. Другото, което ви трябва е копие от акта за раждане, здравен картон и медицинска бележка, че детето има направени нужните ваксини.
 

# 718
  • Благоевград
  • Мнения: 43
Благодаря ви,някъде бях прочела,че трябва 5-6 мецеса преди това да се подадът документи,а знаете ли кога започва почивката на яслите и кой месец тръгват пак на ясла децата.

# 719
  • Мнения: 76
Благодаря ви,някъде бях прочела,че трябва 5-6 мецеса преди това да се подадът документи,а знаете ли кога започва почивката на яслите и кой месец тръгват пак на ясла децата.
Всяка ясла е различна, затова наистина най-добре да говорите с директорката. В нашата ясла (да уточня, не е тази в Еленово, за която питате) подадохме документите някъде около месец преди детето да почне да посещава. 5-6 месеца ми се струва много - изследванията трябва да са скорошни. Относно почивките, отново, мисля, че всяка ясла е различна, в нашата родителите могат да избират дали да не водят детето юли или август, но по принцип си работи целогодишно яслата.

Общи условия

Активация на акаунт