Естетвено изчистване при кухо яйце

  • 25 865
  • 38
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 133
Здравейте, не съм много сигурна дали темата е за тази група.

Днес трябваше да съм в 8гс. За съжаление сакът отговаря на 6гс и 1 ден. Лекарите настояват за абразио, но аз се притеснявам от вероятни усложнения. Може ли тези от вас, които са се изчистили естествено да кажат дали са пили нещо за стимулиране на този процес и дали са имали проблеми след това. Също направихте ли някакви изследвания , за да се установи евентуалната причина. Всеки лекар ми казва различно....

Ендокриноложката ми доц. К. Тодорова препоръча да не правя абразио. Тя спомена, че във Франция от години при такива случаи не се прави кюртаж

# 1
  • Мнения: 1 399
Аз също те съветвам да не правиш кюртажа, особено при такъв малък плоден сак. Аз направих и сега втора бременност мъка - скъсена шийка, серклаж и опасност от преждевременно раждане. Всяка една манипулация може да увреди мускулатурата на шийката непоправимо. И аз имах същото усещане, че не искам да ме кюртират, но за съжаление не намерих подходящия лекар. Моя позната в сходна ситуация се изчисти с медикаменти. За съжаление в България не са одобрени (за да не почне всеки да прави аборт, но да не се предлагат по медицински показания според мен е престъпление) и не можеш да си ги купиш, но може да ти ги даде лекар. Успех!

# 2
  • Мнения: 1 399
и още нещо - като оставим настрани физическите последствия, за мен кюртажът беше и психическа травма.

# 3
  • Мнения: 320
С първата ми бременност преживях кухо яйце. Неприятно изживяване е, но продължаваш напред и това е! Не съм правила изследвания за да установя причина. Забременях отново по нормален начин и вече с нормална бременност след 10 месеца. Правила съм кюртаж, нищо стресиращо няма. Приспиват те събуждаш се и всичко е минало. За мен другото би било по-болезнено и стресиращо. Не съм имала никакви проблеми при износването на следващата бременност, родих живо и здраво бебе. Не се отчайвайте следващия път ще се получи !Оказва се че това е често срещано явление. Правят се изследвания в случай че се повтори при следваща бременност.моя съвет е да не си правите експерименти да се изчиствате с медикаменти, защото може да си навлечете поражения, може да се получи кръвоизлив или да не се изчистите добре и пак да се наложи кюртаж!

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 16:28 от iva81n

# 4
  • София
  • Мнения: 133
Благодря за отговорите. Днес бях на преглед в Шейново. Оказа се, че не е кухо, има си ембрионче, но без сърдечен ритъм.  Щерев не го засякоха....За сега ще пробвам медикаментозно

# 5
  • Мнения: 320
Твоя работа щом така си решила!Дано само да не си докараш някоя беля!

# 6
  • Мнения: 1 399
Iveto_sr, радвам се, че си открила подходящото място и лекар. Дано всичко мине без проблеми и скоро да чуеш тупкащо сърчице.
iva81n, медикаментите са назначени от лекар, а изчистването се наблюдава на ехограф, не знам за какви експерименти говориш, така се правят абортите по медицински показания в ранни седмици в повечето държави.

# 7
  • Мнения: 1 399
Ето и една информативна статия за видовете аборт: http://josephdimitrov.com/temi/122-medikamentozen-abort
Не мога да подмина откъс от нея: "Кюртаж: При дилатацията в канала се въвеждат т.нар. дилататори (метални разширители), като се започва от тези с по-малък диаметър към по-голям до достигане на необходимото разширение. При тази интервенция неизбежно се разкъсват мускулни и съединително-тъканни влакна на маточната шийка, след което тя практически не се възстановява напълно. Това, впоследствие може да доведе до цервикална недостатъчност- безболезнено разширение на маточната шийка и спонтанни аборти. "
Не съм търсила статията специално за да подкрепя мнението си, това беше просто първия линк, който излезе, когато написах в търсачката "медикаментозен аборт".

# 8
  • Мнения: 320
Защо на мен не ми предложиха този вариант, ако е по добър  newsm78?!Никой не ми спомена подобно нещо. И все пак след кюртажа не съм имала никакви проблеми.

# 9
  • Мнения: 1 399
iva81n, на мен също не ми го предложиха, когато се откри миседа. За съжаление в България има така да се каже морални резерви към метода, заради абортите по-желание (ще се улеснят много). Прилагат го само някои лекари. Според мен обаче трябва да се прави разлика между аборта по желание и по медицински причини и на вторите да се предлагат по-щадящи методи. Да, хубавото при теб е, че си нямала последствие от кюртажа. А аз периодично си напомням за него. Надявах се, че скъсяването на шийката през първата бременност е било случайност, обачр сега съм отново бременна в 18 г. с. и започна още по-рано, и още по-драстично. Със сигурност не се случва при всички, но се случи при мен. Sad

Последна редакция: вт, 20 яну 2015, 23:19 от ice_sparky

# 10
  • Мнения: 320
много съжалявам е се е случило така при теб!Сега ми стана интересно и четох, че кюртажите са два вида, с вакум и по начина за който си сложила линк(първия описан). Втория наистина изглежда травмиращ. На мен ми е правен с вакум, може би затова не съм имала усложнения!За медикаментозния знаех, че се прави само в напреднала бременност и също е неприятен. Стискам палци и на двете, всичко да мине по най-добрия начин!

# 11
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Имам приятелка, при която бременността спря да се развива около 8-ма седмица. Първо и предписаха лекарства за изчистване, но освен, че преживя кански болки, които никога няма да забрави, не можа да се "изчисти" и се наложи абразио. След това получи усложнения, които много вероятно нямаше да се случат, ако директно бяха преминали към абразио, вместо да се мъчи така. За щастие в момента е бременна, но когато сме си говорили за преживяното ми е споделяла, че ако някой и беше казал предварително какво представлява медикаментозния аборт, нямаше да се съгласи. За нея физически и емоционално абразиото е по-щадящ метод.

# 12
  • Мнения: 781
Съжалявам за това, което си преживяла. Аз също минах през диагноза "кухо яйце" преди 3 месеца. Не съм ходила за второ мнение защото беше констатирано в петък и на следващия ден тялото ми започна да се чисти. Процесът си е като при нормален цикъл, с малко по-силни болки и по продължителен период на кървене, но не е травмиращо или поне за мен не беше. Не зная какво да те посъветвам защото аз съм благодарна за естествената реакция, която дойде при мен, но пък мнението на моя лекар беше, че не трябва да се чака защото не се знае колко време ще отнеме и дали няма да има негативни последици. Освен това има доста случаи на непълно изчистване, след което се налага кюртаж. Прецени как се чувстваш, имаш ли някакви признаци на започнал процес по изхвърляне/ при мен имаше зацапване, което се усилваше/ и най-вече каквото и да избереш се консултирай с добър лекар, който да те насочи към най-безвредния вариант. Пожелавам ти бързо възстановяване и много скоро нова бременност до край Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 133
В някои държави абразио не си предприема при ранно прекъсване на бременноста. В САЩ на жените се предлагат 3 варианта 1.да чакат природата да свърши своето 2. Хапчета 3. D&C
1 и 2 пе са сигурни и са болезнени, но не са толкова травмиращи за тялото, все пак това е негова естествена функция.
Отговорът на д-р Андреева от Щерев беше, че в България само абразио се практикува и противно на колебанята ми записа час.
Другият д-р ми обясни подробно какво да очаквам от медикаментите и че може да не помогнат като междявременно ме наблюдаваше на ехограф. Въпреки, че получих контракции, нищо не стана, така чеме чака абразио, но с вакуум. Не бих позволила да рискувам с кюртаж и дано никога не ми се налага.
Смятам, че жените трябва да могат да вземат информирано решение и да им се окаже медицинска подкрепа, а не да се излагат на риск под ножа само защото така е прието.

# 14
  • Мнения: 2 153
Аз имам два кюретажа....гадна работа е това и което е по-лошото въобще не е толкова безопасно колкото го изкарвате. Да, съгласна съм, че е стандартна процедура, но риска си е риск и си е за ваша  сметка...Миналата година по това време правих пак аборт, но медикаментозен. Бях в 9та седмица, а сакчето отговяряше на 6та...Останах в болница за наблюдение. Беше по-болезнено(като при много болезнен цикъл), но след това по-бързо  се въстанових...Кюретажите са по-лесния вариант за лекарите, но по-щадящото мисля, че е медикаментозния аборт, или да се чака естествено изчистване, задължително обаче под лекарско наблюдение.

Общи условия

Активация на акаунт