Плодния сак не се развива

  • 6 519
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте момичета лекарката преди 2 седмици ми каза,че с бременноста ми всичко е наред но на днешния преглед каза,че плодния сак не се развива дайте ми мнения и съвети моля ви.

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 13:57 от AnMary

# 1
  • София
  • Мнения: 5 370
Здравейте момичета лекарката преди 2 седмици ми каза,че с бременноста ми всичко е наред но на днешния преглед каза,че плодния сак не се развива дайте ми мнения и съвети моля ви.
Няма сърдечна дейност ли?
В коя седмица сте?

# 2
  • Мнения: 7
По думите на лекарката 4 седмица но почти нищо не ми обяснява както трябва първо казава че всичко е наред сега не го вижда хубаво и не се развива дълго чакано е и ми е притеснено.Каза че ако не го изхвърля сама ще трябва с упойка за го изчисти





Това са снимките на едната е доста по разгмацано

Последна редакция: сб, 29 дек 2018, 13:59 от AnMary

# 3
  • София
  • Мнения: 3 014
Задължително отидете на друго мнение.

# 4
  • Мнения: 7
Благодаря че доста се притесних чакаме го дълго желано е

# 5
  • София
  • Мнения: 5 370
Плодния сак отговаря на 4 г.с ,така ли?
Най-добре отидете за второ мнение.

# 6
  • Мнения: 7
Според нея не се развива не го вижда хубаво

# 7
  • София
  • Мнения: 11 672
Щом преди 2 седмици сте били и е било всичко наред, значи сега трябва да сте поне 7ма седмица и не се вижда оформен сак и сърце или ембрион. Минала съм през това, за съжаление се случва на доста жени и доста често. Най-вероятно ще се наложи или кюретаж или с хапчета аборт.

# 8
  • Мнения: 7
Благодаря ви много

# 9
  • Мнения: 15
Здравейте, аз съм нова. Виждам, че много се подкрепяте и затова искам да споделя и моята история. В 8г.с седмица съм и двама от трима лекари ми казват че няма пулс, а третият лекар казва, че пулса е много слаб и той бил песимист. А развитието на самия ембрион изостава с около 10 дена, в същото време имам съсирек около плода и плода бил отлепен. Доктора ме посъветва да спра всички лекарства и да пия аугместин. Сега трябва да чакам една седмица плода и съсирека да паднат или ще ми правят вакуум-аборт, за да ме изчистят. Някой попадал ли е в подобна ситуация? И дали ще мога да забременея след този аборт и след колко време може да стане това?

# 10
  • София
  • Мнения: 11 672
Съжлявам да го чуя, забременяване е препоръчително след 6 месеца.

# 11
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен последният ми цикъл беше на 16 декември. Овулацията ми беше на 29 декември и тогава правихме бебчо. И така на 18 януари  си направих тест за бременост . Втората черта беше бледа но на 21 януари бях на лекар за да потвърди добрата новина но не се виждаше нищо. След това направих няколко теста с 2 хубави черти. Но на 24 януари прокървих и разбира се веднага отидох на преглед но при друг лекар който ми каза че не съм бременна.  На следващия ден си направих нов тест отново положителен но кървенето се засили и пак отидох на преглед и отново ми казаха че в матката не виждат бременност и ми казаха да си направя кръвен тест . След 2 дни отидох на нов лекар който видя най накрая плоден сак и ми назначи лечение и така до вчера всичко вървеше добре. Но когато ме прегледа вчера ми каза че няма сърдечна дейност и е спряло развитието. Дава ми още 2 седмици да видим дали ще потръгне. Моля ви дайте и ваши мнения при вас случвало ли се е ? ☹

# 12
  • Мнения: 52
Здравейте. Проблемът при мен е същият. Плодното сакче просто не се развива. Док ме посъветва да изчакам сама да се изчиста, ако не стане ще предизвикаме аборт с хапчета. Естествено целият свят ми се срина след този преглед, пък и се притеснявам, ако ще трябва да приемам хапчета за прекъсване. С две конизации съм на шийката на матката (лец процедура), сега и този аборт. Много се притеснявам за следваща бременност. Няма да го преживея, ако отново се случи.

# 13
  • Мнения: 36
И аз минах през това. И не пих хапчетата, които ми дадоха за предизвикване. Четох, питах и накрая взех решение да изчакам естественото развитие на нещата. Болезнено е, но е по-добрия вариант от кюртаж, защото е пощадена лигавицата и можеш още следващият месец да си забременееш пак. Търпима болка е. След като спре кръвотечението обаче задължително отиди на преглед за да те видят дали всичко се е изчистило. Не трябва да има нищо. И накрая остава удовлетворението за теб, че не си го предизвикала ти, случило се е естествено, иначе винаги ще имаш съмнения дали пък нямаше шанс за това бебче. Аз поне така се успокоявам.

# 14
  • Мнения: 52
Колко време изчака естествено да прокървиш?

Общи условия

Активация на акаунт