Нашите ОРХИДЕИ тема 14-отглеждане, грижи, проблеми

  • 85 769
  • 775
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 68
Напръсках я...страх ме е да не загубя всички листа, че без листа то колкото и хубави корени да има ми се струва, че няма да живее нали... ?!

# 46
  • Мнения: 13 805
много странно наситина. изглежда деходратирана. а как поливате? в какви кори е - виждат ми се борови домашни а те никак не се напояват с вода.

# 47
  • Мнения: 68
Корите са смесени има и малко борови, поливам като кисна в съд с престояла вода.   Confused

# 48
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Запис в новата тема /Ре-ге, благодаря   bouquet/ с първата разтваряща се пъпка от цветонос, изцяло мое производство Laughing,




Тази продължава да разтваря цветове, но днес видях, че първите вече вехнат Confused...



# 49
  • Мнения: 7 039
Да се запиша и аз в темата. При мен нищо радващо относно орхидеите ми. Прецъфтяха отдавна, само една има цветонос, боря ония бели нещица, дето се появиха на една от орхидеите ми с  препарат от агроаптеката и така...

# 50
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Вчерашната пъпка се разтвори:

# 51
  • Мнения: 13 805
Корите са смесени има и малко борови, поливам като кисна в съд с престояла вода.   Confused

нека видим корените през саксията. Дали неможе да е нещо от тях
да й духа климатик?
да е над или в близост до парно?

# 52
  • Down south
  • Мнения: 7 680
Вчерашната пъпка се разтвори:


Изглежда чудесно!
Толкова бързо се разтвори?
Какво е времетраенето на разтварянето на останалите пъпки?
Проявявам интерес, защото както писах на предишната страница, чакам едни пъпки вече два месеца  Heart Eyes  да се разтворят и нищо  ooooh!

# 53
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Цветоносите са на повече от два месеца май, това е първи цвят на този. Следващата пъпка така като я гледам ще се разтвори утре или най-късно вдруги ден.

# 54
  • Мнения: 140
 И на мен цветоносите ми са  на повече от 2-3 месеца,вчера ми се отвори първата пъпка на една от орхидеите ми  Laughing

# 55
  • Мнения: 30
Здравейте, преди година започна моята страст по орхидеите, след като ми беше подарена Първата Wink) При няколко месеца може би 3 вече си купих (за последен път от пазара Димитър Петков) орхидея от намалените, уж прецъфтяла. След като се прибрах в къщи и махнах опаковката забелязах че и е супен върха!!! Мъчихме го 2-3 седм. при което прочетох че трябва да се изрежат всички загнили листа и да се напръска с антибиотичен спрей. Речено - сторено! От тогава нищо, поливам както другите и тези 3 листенца си стоят без особени изменения до днес!!! Забелязах, че под листата се е появила сякаш малка орхидейка, но не съм особено сигурна?!? Незная какво да правя, продължавам както до сега или...? За това  Ви пиша тук, за помощ ако някой е преживял нещо подобно. Благодаря на всички предварително! Поздрави!
Малко снимки за по-добра представа.

здравейте
справили сте се перфектно и си имате кейки- беше растение. Както и прекрасни зелени корени.
Не правете нищо, такива бебета трудно се дялят нека си стоят при майката. Тя така или иначе до 3-4 години ще отмре но може да пусне и друго кейки.

Благодаря много за отговора, живи и здрави ако има положителен развой ще пиша Simple Smile

# 56
  • Мнения: 1 092
Привет на всички! Пиша ви с молба за помощ. Сигурна съм, че проблемът ми е обсъждан и преди, видях в тема 9 доказателства за това  Grinning но въпреки всичко ще го споделя, защото може да има нови предположения и съвети  Simple Smile Та става въпрос за скромната ми колекция от 3 фалчета, едното, от които го чакаме да цъфне вече повече от година и половина (като през това време пусна 5 или 6 нови листа, обърках се вече колко точно бяха). Най-накрая преди два - три месеца пусна цветонос и с приятелят ми само му треперим. Едновремено с нея и една от другите красавици тръгна да цъфти, третата - малко след тях. Въпросната мързелана, която чакаме да ни зарадва от толкова много време, изведнъж обаче реши, че нещо не й е както трябва и вече 5 пъпки й пожълтяха и изсъхнаха, има още няколко на върха на цветоноса, но подозирам, че и тях ще ги сполети същата съдба. Не ми е ясно обаче защо??? Тази, която тръгна с нея да пуска цветонос, вече има една полуотворена пъпка, а другите, да чукна на дърво, са в отлично здраве! Третата, най-късната, също си расте, а този каприз не ще и не ще!!! Трите си стоят една до друга от вече почти година, откакто сме се преместили. Гледаме ги по абсолютно еднакъв начин и при положение, че другите две са наред, пак да чукна на дървото, на тази какъв й е проблемът?! Някакви предположения от някой?  Rolling Eyes Много ще съм благодарна!  Hug

# 57
  • Мнения: 13 805
Привет на всички! Пиша ви с молба за помощ.

въпрос и на характер на цветето както виждате. Щом не й понасят условията в коите гледате другите я преместете - може да й е хладно или топло, може да й духа, може да й е студено като сте я поливали - може да е всичко. Вината не е ваша, просто цветето е по-капризно. и обикновено тези които са капризни имат и капризи по отношение на условията за цъфтеж- може би затова и не ви е цъфтяла.

# 58
  • Мнения: 140
Имам орхидея,купена септември месец от Кауфланд .Декември месец й окапаха цветовете,отрязах й цветоноса и днес какво да видя,пуска нов  Shocked. Доста приятно ме изненада,лично аз очааквах ,че може да ме зарадва с нов цветонос чак на есен.Сега като се загледах по другите орхидеи,видях още един подаващ се цветонос на друга орхидея,също купена септември, но от Баумакс.

# 59
  • Мнения: 13 805
Имам орхидея,купена септември месец от Кауфланд .Декември месец й окапаха цветовете,отрязах й цветоноса и днес какво да видя,пуска нов  Shocked. Доста приятно ме изненада,лично аз очааквах ,че може да ме зарадва с нов цветонос чак на есен.Сега като се загледах по другите орхидеи,видях още един подаващ се цветонос на друга орхидея,също купена септември, но от Баумакс.

estelita
купешките орхидеи са бъкани с торове затова се случва.

Общи условия

Активация на акаунт