Хламидии

  • 2 220
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 199
Във връзка с проблемно забременяване ми назначиха изследване на хламидии. От кръвното изследване резултатите са следните:
Хламидия трахоматис IgG - 2 negative (<16 negative; 16-22 граничен; >22 positive)
Хламидия трахоматис IgM - 1.65 positive (<0.8 negative; 0.8-1.1 граничен; >1.1 positive)

Поисках изследване от влагалищен секрет. Резултатът е "Доказват се хламидийни антигени - нисък титър". По думите на микробиоложката съм имала прекарана инфекция в миналото и сега няма наличие на "свежа" инфекция. Показа ми теста, с който е направила изследването, изглежда като тест за бременност - касета и имаше една ясна тестова черта и съвсем бледа контролна.
Сега разбрах, че е трябвало да си направя изследване от секрет - но ДНК. Тези с "касетите" колко са достоверни, защото двата резултата си противоречат?
Около месец преди кръвното изследване лекувахме Ентерококи и Ешерихия коли с Доксициклин. Разбрах, че този антибиотик лекува и хламидии. Възможно ли е да е повлиял на пробата?

Вие какво ще ме посъветвате? Ако изследвам само IgA достатъчно ли е или трябва всичките видове да изследвам, но в друга лаборатория?
От гр. Сливен съм и тук няма голям избор от лаборатории и добри гинеколози.
Благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Напълно възможно е антибиотикът да е повлиял на резултатите от изследването. Необходим е период от 7 - 10 дни след прием на антибиотик, за да направите актуално изследване.
По-добре да изследвате IgM, защото този параметър се изследва за прясна инфекция.
И все пак Ви препоръчваме да смените лабораторията и да пуснете нови изследвания.

Поздрави,
Д-р Надя Магунска
Акушер Гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

# 2
  • Мнения: 3 199
Аз съм направила изследванията около 30 дни след приема на антибиотик. Сега ако направя само IgM, възможно ли е ако има хламидии вече да са преминали в IgG? Всмисъл дали само ако повторя IgM ще е достатъчно показателно (от първото кръвно изследване до сега са минали 20 дни).
Съжалявам ако въпросите ми ви се струват глупави, но наистина съм объркана.

Общи условия

Активация на акаунт