"Песен за огън и лед" - 15 Лъжи и арборско златно

  • 30 387
  • 742
  •   1
Отговори
# 210
  • Варна
  • Мнения: 17 967

Без лице е във филма, в "Светът" е със лице.
Друго, което забелязах, е че в "Светът" главата му е бронзова, а в герба на Белиш е с каменна.

П.П. Грешка на Мартин или е нещо умишлено?

И един Оберин Мартел специално за Коронис, който се оплаква, че всички били красиви:
Скрит текст:

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 12:12 от Хексе

# 211
  • Мнения: 10 012
Винаги съм си го представяла със свирепо изражение, дали заради великана на Ъмбър, или заради предсказанието на Горската вещица (защото съм решила, че става дума за Кутрето, т.е. Титана на Браавос...). Прочетох в Историята, че лицето не е споменато. В очите му горят огньове, косата е от корабни въжета, но лицето не се споменава.
Много добър пример за това как човек вижда каквото очаква да види, а не това, което му е пред очите.
Отново ме вълнува Джакен и мисията му в Чертога.

# 212
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Да, не се споменава лице.
Може и да няма.
Обаче главата е бронзова, не каменна... Защо дядото на Петир ще слага каменна глава на герба? Или Кутрето лъже и каменната глава е нещо друго.
Каменната глава пасва на предсказанието, че Санса евентуално ще убие Петир.

П.П. Когато вижда герба Санса казва, че изглежда много свиреп, но пак не се знае дали има лице.

# 213
  • Мнения: 10 012
Главата от герба на род Бейлиш е пукната:
http://awoiaf.westeros.org/index.php/House_Baelish
А Титанът е с шлем.
http://awoiaf.westeros.org/index.php/The_Titan_of_Braavos

Дали Желязната банка би изпратила Джакен да ликвидира Робърт заради някакви си 2 милиона? Това достатъчна сума ли е, за да ги ядоса?

# 214
  • Мнения: 9 725
Гледам викито и се чудя, откъде взимат годините?
Аз не видях години в книгите.

# 215
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Гледам викито и се чудя, откъде взимат годините?
Аз не видях години в книгите.

Мартин е обяснил, че една година на Планетос е почти равна на една земна година. Оттам нататък мъдри и търпеливи и вманиачени хора са си направили труда да намерят всички описания коя фаза на луната е, колко дни са минали от едно събитие до друго и т.н. и са изчислили кое събитие не само през коя година се пада, но и през кой месец.

Интересно, да не би все пак дядото да е променил леко герба защото фамилното му владение са скали и затова да е направил главата каменна. Това определено ще се проверява, може би Мартин го е обяснявал някъде.

П.П. Главата на герба никъде не е описана като пукната, явно пукнатината е решение на художника.

Дали Желязната банка би изпратила Джакен да ликвидира Робърт заради някакви си 2 милиона? Това достатъчна сума ли е, за да ги ядоса?

Дълбоко се съмнявам. Имали са всички основания да смятат, че ще си получат парите. Какво биха спечелили от неговата смърт?

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 14:20 от Хексе

# 216
  • Вестерос
  • Мнения: 38 273
Това с годините не го знаех  Shocked Shocked

# 217
  • Мнения: 10 012

Дали Желязната банка би изпратила Джакен да ликвидира Робърт заради някакви си 2 милиона? Това достатъчна сума ли е, за да ги ядоса?

Дълбоко се съмнявам. Имали са всички основания да смятат, че ще си получат парите. Какво биха спечелили от неговата смърт?

Нов, послушен крал, който ще плати дълга. В Сблъсъка дойде представител на банката да си иска парите. Предполагам не им е било за първи път.

Какво прави Безлик в Чертога? Да, дъвкали сме го няколко пъти и може би има и други възможни отговори.
Ако Джакен е трябвало да иде на Вала, ще му е било по-лесно да иде до Източен страж. Защо да минава през Чертога?
Достатъчно добре е обучен, за да не го хванат Плащовете на местопрестъплението. Ако те го бяха хванали, или щяха да го обесят, или хвърлят в обикновена тъмница, а не в специална, където ще е под директен надзор от Руген/Варис.

Единственият, който би могъл да надцака Безлик е друг Безлик, или някой минал през тяхното обучение.

# 218
  • Варна
  • Мнения: 17 967

Дали Желязната банка би изпратила Джакен да ликвидира Робърт заради някакви си 2 милиона? Това достатъчна сума ли е, за да ги ядоса?

Дълбоко се съмнявам. Имали са всички основания да смятат, че ще си получат парите. Какво биха спечелили от неговата смърт?

Нов, послушен крал, който ще плати дълга. В Сблъсъка дойде представител на банката да си иска парите. Предполагам не им е било за първи път.

Какво прави Безлик в Чертога? Да, дъвкали сме го няколко пъти и може би има и други възможни отговори.
Ако Джакен е трябвало да иде на Вала, ще му е било по-лесно да иде до Източен страж. Защо да минава през Чертога?
Достатъчно добре е обучен, за да не го хванат Плащовете на местопрестъплението. Ако те го бяха хванали, или щяха да го обесят, или хвърлят в обикновена тъмница, а не в специална, където ще е под директен надзор от Руген/Варис.

Единственият, който би могъл да надцака Безлик е друг Безлик, или някой минал през тяхното обучение.
Новия крал щеше да е Джофри. Глупаво е да убиват Робърт за да коронясат Джофри..
Може да са искали да пипнат Кутрето.. Mr. Green

Може целта му да е била някой богат търговец или лорд..
Може Петир да го е наел да убие Нед по пътя за Вала. Shocked

# 219
  • Мнения: 10 012

Новия крал щеше да е Джофри. Глупаво е да убиват Робърт за да коронясат Джофри..
Може да са искали да пипнат Кутрето.. Mr. Green

Може целта му да е била някой богат търговец или лорд..
Може Петир да го е наел да убие Нед по пътя за Вала. Shocked

Тивин щеше да плати, както и Кеван, като Кеван беше ликвидиран заради това.
Ако целта е бил Робърт, на Варис му беше изгодно да остави нещата в ръцете на Церсей. Той знаеше какво ще се случи и не е искал странична намеса.

От друга страна, една сцена във сериала която липсва в книгите дава мотив на Кутрето. Ама да е чак толкова зловещо откачен....как поиска ръката на Кат над ковчега с Нед и тя го изгони.... Sick

Последна точка:
Защо Варис така се грижеше за Гендри?

# 220
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Мисля, че ЖБ си е получавала поне лихвите от Робърт - може да е задлъжнявал все повече, заради разни турнири и др., но никъде не се споменава, че е отказвал да плаща. Друг въпрос, ако Белиш тихомълком е намалил или отрязал плащанията, тогава биха имали повод да недоволстват, но първо щяха да пратят човек да дръпне нечии уши, а чак после - Безлик. И те пари струват  Mr. Green
Бтв, акъла ми не го побира Джакен к'ъв го е дирил в КЧ в зандана, барабар с Хапката и другия изрод. Има ли някакви идеи по чуждите форуми?

# 221
  • Варна
  • Мнения: 17 967

От друга страна, една сцена във сериала която липсва в книгите дава мотив на Кутрето. Ама да е чак толкова зловещо откачен....как поиска ръката на Кат над ковчега с Нед и тя го изгони.... Sick

Последна точка:
Защо Варис така се грижеше за Гендри?

На Кутрето мотива му е, че мрази старките. Убедена съм, че той стои зад идеята на Джофри да обезглави Нед. Направил си е резервен план с безлик, който да ликвидира Едард по пътя за Вала.

Още нещо ми навява мисълта, за връзките на Кутрето с ЖБ и евентуално с безликите - колието на Санса в последната сцена - приличаше много на ключ. Мартин е казал, че това колие ще има роля по-нататък в действието. Когато прочетох в "Светът" за ключарите на ЖБ ми хрумна, че Петир може да е един от тях.

Варис всъщност не полага кой знае какви грижи за Джендри, държи го под око, както и Едрик Буря. Копелетата на Робърт евентуално  са му трябвали за доказване на  инцеста, за времето когато потрябва да се легитимира Егон.

# 222
  • Варна
  • Мнения: 1 231
Във филма Кутрето метна мрежичката зад борда. В книгата сега проверих - не се споменава какво е станало с нея. Или Белиш я е прибрал, или Санса.

# 223
  • Варна
  • Мнения: 17 967
Във филма Кутрето метна мрежичката зад борда. В книгата сега проверих - не се споменава какво е станало с нея. Или Белиш я е прибрал, или Санса.

Аз говорех за колието от последната сцена на Санса във филма.
Скрит текст:

Мрежичката от книгите остана в джоба на Санса, т.е. отровата трябва да е още в нея.

# 224
  • Мнения: 9 725
Браво на почитателите, че са преброили годините. Откога започва броенето?

Общи условия

Активация на акаунт