Тумор в пикочния мехур

  • 2 745
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 305
Здравейте. Майка ми има тумор на пикочния мехур 9 мм. Ще я приемат в болница за отстраняване. Има ли минали по този път. Много съм изплашна. Навсякъде където напиша само за рак пише. Моля да споделите опит.

# 1
  • Мнения: 1 918
Здравейте. Майка ми има тумор на пикочния мехур 9 мм. Ще я приемат в болница за отстраняване. Има ли минали по този път. Много съм изплашна. Навсякъде където напиша само за рак пише. Моля да споделите опит.

Има ли някакви симптоми и какви са те ? Правили ли са и гастроскопия ?
Питам защото и моята майка влезе в болница преди няколко дни . Месеци я болеше низко долу корема и лекарите я пратиха в болницата за изследвания.

# 2
  • Мнения: 305
Имаше кървене при уриниране. А при вас какво е?

# 3
  • София
  • Мнения: 3 263
Гергана, вътре в покочния мехур туморите са само злокачествени, т. е., да, рак. Но 9 мм е много добър размер, хванат е на време. Може дори да не се наложи отстраняване на мехура, само с цистоскопия и изчегъртване с долен достъп да мине. За да се прецени степента на проникване на рака в стената на мехура, се прави скенер при добър образен диагностик.
После се преценява дали отворена коремна операция да се предприеме, или през уретрата да се влезе с техника и да се отстрани тумора.
Ако ракът е в първи стадии - без проникване в стената и без разсейки в съседни тъкани, прогнозата е много добра!

# 4
  • Мнения: 305
Благодаря, така се надявах да не е злокачествен. Лекарят каза че размера е добър и подлежи на операция. Възможно ли е пълно оздравяване

# 5
  • Мнения: 1 918
Благодаря, така се надявах да не е злокачествен. Лекарят каза че размера е добър и подлежи на операция. Възможно ли е пълно оздравяване

Ами само болки в корема, но понякога са доста силни . Дамата по - горе се е изразила добре. Вече след операцията всичко е божа работа възможно е да не се появи , но е възможно и след време отново да се появи . Добре е , че е хванат на време и може да се реагира . При първа възможност да отива на операция . Да не чака !!!!

# 6
  • София
  • Мнения: 461
На баща ми откриха преди 4 5 години, горе долу същия размер, направиха цистоскопия с отстраняване та тумора + вливки митомицин (локална химиотерапия)
 Правят се редовно диагностични цистоскопии.
В края на 2та година откриха рецидив, но по- малък, от тогава насам, да чукам на дърв,о вече 3та година няма нови находки. Татко се чувства добре и болестта не е попречила на качеството на живот, п.огнозите са добри при ранно диагностициране. Желая успех и здраве!

# 7
  • Мнения: 305
Благодаря ви. Вече два дни не знам къде съм. Надеждата е в мен, че ще е открит навреме. Колко дни беше в болница и после добре ли се чувстваше

# 8
  • София
  • Мнения: 461
Мисля,че два дни стои, когато е само профилактика, иначе може би 5 при отстраняватето, няколко дни беше с катетър, но като цяло се чувстваше ок, няма болки,освен дискомфорта от катетъра.

# 9
  • Мнения: 305
Поуспокоихте ме малко. От всичко изчетно е нета направо бях се отчаяла, а майка ми се е отписала вече- отчаяна, примирила се. И аз пред нея се опитвам да съм обнадеждена.

# 10
  • София
  • Мнения: 461
Успокойте жената, хванат навруме, повеч1то видове са лечими. На майка преди 10 тодини откриха на дебелото черво , а преди две години и левкемия. Ракът на ДЧ го няма отдавна, да чукам на дърво, операцията не беше обемна. Левкемията е в такава форма, която не изисква лечение, само наблюдение засега- и двамата си слушат следящите лекари и не се притесняват. Опитайте да и обясните, че диагнозата не я обрича на смъртна присъда

# 11
  • Мнения: 305
Здравейте. Днес махнаха образуванието безкръвно и са казали след 10 дни че ще излезе биопсията. Сега голямото чакане. Страхът е в мен, но и надеждата.

# 12
  • София
  • Мнения: 3 263
Ами то общо взето ще излезе рак, степен на диференцираност на клетките G2  - G3, интересното е дали има проникване в стената на мехура - но това оператора вече го знае.
Чака Ви локална имунотерапия с калгевакс. Трябва Вие да се погриците да е качествена, в 28 поликлиника само я слагат и не осигуряват място да се лежи. А е наложително

# 13
  • Мнения: 305
А защо не може да е G1?

# 14
  • Мнения: 39
Аз съм G2 и правя имунотерапия с калгевакс. Онкокомисия ще определи начина на лечение. Процедурите не са болезнени, лекарството се инжектира директно в пикочния мехур, ставаш и си тръгваш. Няма странични действия като вливанията. Може лека температура, втрисане, разстройство и отпадналост една вечер. Да се пият много течности след процедурата действа добре. Правят се пичивки между процедурите. Няма страшно, просто постоянно се налага следене и промяна на начина на живот - диета, засилване на имунитета, спокойствие.

Общи условия

Активация на акаунт