Йога

  • 17 341
  • 100
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 682
повтарянето на мантри (молитви към индуски идоли)

Това е доста далеч от истината. Отделно има лични мантри, които не знае никой друг, освен самият човек.

# 31
  • Мнения: X
На каквато и информация за йога да съм попадала, навсякъде се казва, че упражненията трябва да се изпълняват ДО възможностите на тялото.Йога трябва да носи не напрежение и травми, а отпускане и релакс.
Това, че някой не разбира и практикува прогрешно, не е проблем на Йога-учението.

# 32
  • Мнения: 9 991
На каквато и информация за йога да съм попадала, навсякъде се казва, че упражненията трябва да се изпълняват ДО възможностите на тялото.Йога трябва да носи не напрежение и травми, а отпускане и релакс.
Това, че някой не разбира и практикува прогрешно, не е проблем на Йога-учението.


+1

И да не забравяме, че раково болната не е отслабнала следствие рака, а от вегетарианството.  ooooh!

# 33
  • Мнения: 1 274
повтарянето на мантри (молитви към индуски идоли)

Това е доста далеч от истината. Отделно има лични мантри, които не знае никой друг, освен самият човек.
Извинявай, но вкарай мантрите в Гугъл на английски - или са имена на индуски идоли или молитви към тях, това е. С изключение на една основна мантра, която уж била звукът на вселената, но има и други доста кофти обяснения за това какъв звук е.

Тези тайни мантри недоволни бивши учители са ги споделили за всички в интернет. Става дума за това, което казах. Имам дългогодишен личен опит с йога и медитация (за огромно мое съжаление).

Последна редакция: пт, 06 фев 2015, 18:40 от hjkl;

# 34
  • Мнения: 1 274
И не, тя отслабна много веднага след като стана вегетарианка, 3 години по-късно дойде ракът, но в начална фаза и без метастази. Когато отслабна се смали, според мен, и като костна система и като мускули.
По принцип, растителните протеини не са пълноценни и, както казах, организмът изяжда мускулите си, особено след 40 е важно една жена да консумира адекватен протеин, за да запази мускулатурата си. За пръв път чувам, че в аюрведа се яде месо. Само при болест се позволява някой залък.

# 35
  • Мнения: 4 343
На каквато и информация за йога да съм попадала, навсякъде се казва, че упражненията трябва да се изпълняват ДО възможностите на тялото.Йога трябва да носи не напрежение и травми, а отпускане и релакс.
Това, че някой не разбира и практикува прогрешно, не е проблем на Йога-учението.


Krasi, спориш с капацитети - ей сега и другата се появи- беше накацата и горката стара тема за йога,която зачезна незнайно къде. Смешни сте,хора!  Peace

# 36
  • Мнения: 1 274
За една от пишещите тук със сигурност зная, че си търси клиенти - дава платени аюрведични консултации. Тези теми не са само от алтруизъм.

# 37
  • Мнения: 8 470
Толкова глупости накуп не бях чела никога. Излизам от темата, защото явно е пропита от негативни коментари и необосновани твърдения. Айде със здраве, кой каквото иска да яде и каквито иска упражнения да прави, но да не вреди на другите.

# 38
  • Мнения: 682

Извинявай, но вкарай мантрите в Гугъл на английски - или са имена на индуски идоли или молитви към тях, това е. С изключение на една основна мантра, която уж била звукът на вселената, но има и други доста кофти обяснения за това какъв звук е.

Това, че има такива, не означава, че всички са.

Прогнозирам кратък живот за тази дискусия.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 480
За 0 време темата се опорочи и окаля.Моля ви ,ако няма какво положително да споделите,моля
не цапайте ,не бих искала да се стига до модератор.

# 40
  • Мнения: 7 760
какво точно очакваш от модератор  Innocent

Тези тайни мантри недоволни бивши учители са ги споделили за всички в интернет. Става дума за това, което казах. Имам дългогодишен личен опит с йога и медитация (за огромно мое съжаление).

защо съжаляваш, серизно не питам, моля те разкажи

# 41
  • Мнения: 1 274
И аз имах тайна мантра. Мои роднини се бяха зарибили, имах житейски проблеми, щяла съм да се чувствам спокойна и добре - и отидох. Мантрата се получава срещу заплащане, разбира се. Години по-късно научих в интернет, че тайните мантри се раздават според годината на раждане, това е цялата тайна. За да я получа трябваше да нося цвете и плод, мисля че и кърпа. Пред портрета на някакво гуру (вече умряло - с титла шанкрачаря) ми четоха ритуал на санскрит, който не разбрах. Години след това намерих в интернет текста - става дума за посвещение към индуски божества, религиозен хиндуистки ритуал. Смятам че е некоректно да не се казва истината на хората. Плодът представлява жертвоприношение към тези индуски идоли, поставих го на кърпата, цветето също е приношение към тях. Това също не ми го бяха казали. Колкото до мантрата - това е име на индуски идол. А ми казаха, че била природен звук.
Тази мантра трябваше да се повтаря редовно определено време. Учителката ми каза да седя, да не лежа, когато я повтарям. Според мен причината е била, че все пак се обръщам към божество.
Бях станала и аз лакто-вегетарианка, в резултат на това имах проблеми със съня. Добре че накрая организмът ми възропта и искаше месо. Въпросната мантра не я искам от години, но доста често ми излиза в съзнанието натрапчиво и няма как да я забравя и да се оттърва от нея напълно. Ще трябва да я търпя до края на живота си, надявам се не и след това. Бях станала много раздразнителна и се мислех за много духовна. Всъщност йога практиките - хата йога, мантри, водят до едно самовглъбяване и тщестлавие. Също и аюрведа. Някак си нямаш нужда от другите, усамотяваш се, гледаш си физическия комфорт, мислиш се за по-духовен от другите. Имах много работа, изключително интензивен умствен труд и с тези медитации и недоспиването изпаднах за кратко в нервна криза. След това зарязах въпросната медитация и повече не съм имала подобни проблеми. Но продължавах с йогистки упражнения - винаги имах болки в кръста, разтягала съм си сухожилия, но съм имала и неприятни преживявания от духовно естество покрай йога практиките ми, които, в крайна сметка, ме настроиха срещу хиндуизма. Йога е религиозна практика, например "Поздрав към слънцето" са серия поклони към бог-слънце. Не харесвам богинята Кали, храмовете за проституция със секс-пози (които въобще са типични за древния езически свят), храмовете на мишките, където пъплят гризачи, на които индусите се молят, култа към йони и лингам (женски и мъжки полов орган) и всякакви други странности на религията на Хиндустан. Не желая да следвам хипи-моди от 60-те години на миналия век. Ползвам свободно английски език и мога да намеря всякаква информация за тези неща. Когато се подведох не бях информирана. Има преводи на най-често срещаните индуски мантри на английски език.  
Колкото до аюрведа - нещо, което не гледа кръвни картини, витамини, макро и микронутриенти, а следва някакви тайнствени доши, проповядва въглехидрати и най-силните причинители на автоимунни проблеми и хранителни непоносимости - не може да е наред. Също лекува с хиндуистки практики, точковите масажи мен лично ме притесняват, билки си имаме и ние еквивалентни, пък и Индия е много замърсена и не ползвам индийски билки.
Всеки сам преценява за себе си, чувствам се длъжна да предупредя. Повече няма да пиша тук, знам че ще ме погнат, но дано някой да се замисли.

Последна редакция: сб, 07 фев 2015, 13:15 от hjkl;

# 42
  • Мнения: 682
И аз имах тайна мантра. Мои роднини се бяха зарибили, имах житейски проблеми, щяла съм да се чувствам спокойна и добре - и отидох. Мантрата се получава срещу заплащане, разбира се. Години по-късно научих в интернет, че тайните мантри се раздават според годината на раждане, това е цялата тайна. За да я получа трябваше да нося цвете и плод, мисля че и кърпа.
Тази мантра трябваше да се повтаря редовно определено време. Учителката ми каза да седя, да не лежа, когато я повтарям. Колкото до мантрата - това е име на индуски идол.

Ох. Моята лична мантра не е име на индийски идол, не съм заплащала за нея, нито съм носила кърпи и плодове. Не са ми казвали да я повтарям редовно, нито пък че трябва да съм седнала. Единственото, което ми казаха, е, че ако я кажа пред някого, то тя вече няма да действа. Не съм я получила и в България, ако това има значение.

Колкото до аюрведа - нещо, което не гледа кръвни картини, витамини, макро и микронутриенти, а следва някакви тайнствени доши, проповядва въглехидрати и най-силните причинители на автоимунни проблеми и хранителни непоносимости - не може да е наред. Също лекува с хиндуистки практики, точковите масажи мен лично ме притесняват, билки си имаме и ние еквивалентни, пък и Индия е много замърсена и не ползвам индийски билки.


Допускаш ли, че има хора, които следват аюрведическите принципи и си правят кръвни и други изследвания и са наясно със здравословното си състояние?

# 43
  • Мнения: 1 274
Аз също не получих мантрата си в България. А какво е мантрата ти, може би ти самата не знаеш. По принцип 'мантра' на санскрит се превежда като 'молитва' на български.

А това, че си следиш кръвните показатели е добре, може някой ден да си направиш някакви изводи.
По принцип здрав млад човек може доста да издевателства над организма си, нещата започват да се проявяват към 35-40 и след това, но до тях се стига с натрупване.

Последна редакция: сб, 07 фев 2015, 14:50 от hjkl;

# 44
  • Мнения: 682
Аз също не получих мантрата си в България. А какво е мантрата ти, може би ти самата не знаеш. По принцип 'мантра' на санскрит се превежда като 'молитва' на български.

А това, че си следиш кръвните показатели е добре, може някой ден да си направиш някакви изводи.

Не, не знам, само значението на отделните срички, но и не съм чела за идол с това име. Не, че е невъзможно, но има достъчно много мантри в превод, в които не се споменават идоли.

Аз не се храня по аюрведа, принципно говорех. Редовните прегледи, в това число кръвни изследвания, са грижа за здравето. Аз ползвам и конвенционална медицина, и хомеопатия, и ирисова диагностика и билколечение, и акупунтура, според случая. Ако йога ми се отразява добре,  ще практикувам, ако не, няма. Хата йога примерно не е моята йога. Нито пък ащанга. Както и не във всяко студио се чувствам еднакво добре.

Не ям месо, но не го и отричам. Нито имам необходимост да повлияя на някого да стане вегетарианец. Аз не бих минала на веган хранане, става ми лошо без яйца и млечни, а нямам и потребност да го правя. Та така Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт