Случи ми се нещо странно XII

  • 157 428
  • 743
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 204
Преди няколко дни стоях в един парк, видях семейство - майка, баща и две момченца да вървят към мен. Всички ядяха сладолед, само едно от децата-не. Помислих си, защо ли не са взели сладолед и на това дете. След малко се обърнах за минута и те ме подминаха. Момченцето вече беше едно, нямаше друго. Стана ми много особено тогава.

# 256
  • София
  • Мнения: 9 863
Когато дойде в съзнание, брат ми разказваше как когато паднали в шахтата, пред тях се отворил светъл тунел. Другото тежко пострадало дете тръгнало към него и викало и брат ми. Хванали се за ръка и тръгнали, в този момент спрели да изпитват болка, но после се върнали назад и пак започнало да ги боли... Според нас това е бил въпросният тунел, който масово описват хора, имали т.нар. преживявания близки до смъртта.

Това наистина прилича на ПБС - тунелът, тръгването, спирането на болката, връщането назад и с това отново появяването на болката... 

Двете пострадали деца изглежда са имали споделено ПБС.  Други елементи помнят ли?

Ако искаш, може на лична.   bouquet

Друго не е разказвал брат ми. Той и не обичаше да разказва за това, само 1-2 пъти разказа. Сега, след като минаха 20 години от тогава, дори твърди, че не помни нищо. А другото момченце също не е разказвало. Но то за нещастие остана с психични увреждания след това и родителите се преместиха с него по-близо до подходящо за детето ново училище, така че не сме и говорили повече.

# 257
  • Deutschland
  • Мнения: 5 594
Имах племенник, който беше доста време в изкуствена кома във ВМА. Май преди време бях писала newsm78. Никакъв тунел не е видял, сънувал е само и е чувал какво му говорят близките. От лекари съм чувала, че този тунел съществува, но хич и не искам да го виждам. Рано ми е Mr. Green

# 258
  • Мнения: 72
pandachina,

Благодаря!   bouquet

Съжалявам, че травмата е била толкова дълбока.  Късмет е имало момчето, че се е отървало.  Да е живо и здраво!  Simple Smile

dpv,

Това, за което говориш, е било ПБС - човек в кома няма как да сънува или да чува какво става около него.  Тунелът не е нещо задължително, някои го виждат, други - не.  

Иначе за раното, няма спор, че на всички ни е рано!   Grinning

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 17:40 от Justem.7

# 259
  • София
  • Мнения: 39 952
Преди няколко дни стоях в един парк, видях семейство - майка, баща и две момченца да вървят към мен. Всички ядяха сладолед, само едно от децата-не. Помислих си, защо ли не са взели сладолед и на това дете. След малко се обърнах за минута и те ме подминаха. Момченцето вече беше едно, нямаше друго. Стана ми много особено тогава.
Аз имах подобно преживяване, даже мисля, че писах в темата.
Бях убедена, че след мен върви майка с две деца, момиче и момче. Вървяхме по тясна пътека в квартала и им направих място да се разминем. Мина жената и момчето, а аз стоях и чаках да мине и другото дете.

# 260
  • София
  • Мнения: 7 673
Преди няколко дни стоях в един парк, видях семейство - майка, баща и две момченца да вървят към мен. Всички ядяха сладолед, само едно от децата-не. Помислих си, защо ли не са взели сладолед и на това дете. След малко се обърнах за минута и те ме подминаха. Момченцето вече беше едно, нямаше друго. Стана ми много особено тогава.
най-вероятно едното дете не е било с тях.

# 261
# 262
  • Sofia
  • Мнения: 26 702
интересно Confused
https://www.facebook.com/Misterii.Fenomeni.I.Mistika тук има доста такива истории

# 263
  • Мнения: 11 566
интересно Confused
https://www.facebook.com/Misterii.Fenomeni.I.Mistika тук има доста такива истории

Хех, статията, линк към която пуснах е от сайта "световнизагадки", а ти пусна фейсбук страницата им Simple Smile

# 264
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Бау!  Laughing Съвпадение?
Прочетох историята за Джони и Мери, но да си кажа честно - прилича на зле скалъпена, при това преведена от чужд сайт история. Е, с елементи на побългаряване, Силистра.

Последна редакция: сб, 30 май 2015, 10:01 от Саня

# 265
  • Мнения: 11 566
Вие познавате ли деца, които имат въображаеми приятели? Аз съм виждала едничко на един рожден ден и беше ... плашещо. То се караше с въображаемия приятел, който бе нейде по-високо от главата на висок човек. Детето направо изпадна в истерия и крещеше "Не, Няма да го чупиш!". Не каза какво чупи въображаемия. Не играеше с другите деца, а с въображаемото приятелче. Майката каза, че като го разпитвала бил приличал на палячо, но понякога изглеждал различно.  Rolling Eyes

# 266
  • Варна
  • Мнения: 1 795
Аз самата бях дете с въображаема приятелка.  Laughing Наистина си я бях измислила и говорех с нея "на френски". Помня, че майка ми ме е питала с кого говоря, аз казвах името на приятелката, и че с нея говорим на френски. Интересно съвпадение е, че няколко години по-късно се преместихме, и едната от дъщерите на съседите носеше същото име и учеше френска филология. Самата аз когато трябваше да избирам какъв език да уча, избрах френски, но това не е случайно съвпадение, просто имах силно желание да науча точно този език.

# 267
  • София
  • Мнения: 7 673
Вие познавате ли деца, които имат въображаеми приятели? Аз съм виждала едничко на един рожден ден и беше ... плашещо. То се караше с въображаемия приятел, който бе нейде по-високо от главата на висок човек. Детето направо изпадна в истерия и крещеше "Не, Няма да го чупиш!". Не каза какво чупи въображаемия. Не играеше с другите деца, а с въображаемото приятелче. Майката каза, че като го разпитвала бил приличал на палячо, но понякога изглеждал различно.  Rolling Eyes
Дори още си спомням имената на част от "приятелите" на средния ми син - Тото, Дафам, Паста  Laughing Цицил, баба Вю и дядо Вю. Големият и той имаше, но не им помня имената. Малкият не помня да е имал.

# 268
  • Мнения: 72
Често децата с развито въображение, а такива са обикновено интелигентните деца, имат въображаеми приятели, но това е нещо различно.  Нормално децата добре разбират границата между въображаемия свят и реалния, и колкото и да се увличат, няма да ги объркат.  За тях това е просто една игра и начин на обогатяване на собствения им свят.

Докато в случая, който е разказала Дорис, на мен ми се струва, че по-скоро става дума за психическо отклонение.

Иначе, децата действително са по-чувствителни към... странни енергии да ги наречем условно и са способни да усещат неща, които възрастните не могат, но такива случаи са изключително редки.

Мисълта ми е, че когато става дума за въображаеми приятели, трябва първо да изключим първите две причини.

# 269
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз самата бях дете с въображаема приятелка.  Laughing Наистина си я бях измислила и говорех с нея "на френски". Помня, че майка ми ме е питала с кого говоря, аз казвах името на приятелката, и че с нея говорим на френски. Интересно съвпадение е, че няколко години по-късно се преместихме, и едната от дъщерите на съседите носеше същото име и учеше френска филология. Самата аз когато трябваше да избирам какъв език да уча, избрах френски, но това не е случайно съвпадение, просто имах силно желание да науча точно този език.

И аз имах въображаем приятел, чак до 8 клас. Никой не разбра, години по-късно казах на майка ми, тя се ужаси със задна дата. Интересното е, че и до ден днешен това присъствие ми липсва..не знам как да го обясня, но за мен си беше съвсем реално същество.

Винаги съм имала много реални приятели, не съм била дете тип самотник/аутсайдер. И все пак, въображаемият ми приятел ми беше по-близък от всеки друг.

Щерката е на 4, засега не съм забелязала подобно нещо при нея.

Общи условия

Активация на акаунт