Македония 2015

  • 56 970
  • 330
  •   1
Отговори
# 315
  • София
  • Мнения: 13 174
Някой може ли да ми каже как стои въпроса с пътните такси в Македония? Може ли да се плаща в Евро?
Mисля, че можеше, но най-лесно е с карта. Не мислиш изобщо какви пари да приготвяш. Миналата година бяха някакви символични суми, особено на фона на хърватските такси. Simple Smile Май на две места платихме по 1-2 лева.

# 316
  • Мнения: 2 350
Някой може ли да ми каже как стои въпроса с пътните такси в Македония? Може ли да се плаща в Евро?
Mисля, че можеше, но най-лесно е с карта. Не мислиш изобщо какви пари да приготвяш. Миналата година бяха някакви символични суми, особено на фона на хърватските такси. Simple Smile Май на две места платихме по 1-2 лева.

Има опция с карлта  така ли?
Така мислих да действам в Македония, но се замислих за магистралните такси дали не ми трябва кеш.

# 317
  • София
  • Мнения: 11 776
Ето цените, пише в евро и в денари http://www.roads.org.mk/320/cenovnik-po-delnici

# 318
  • София
  • Мнения: 13 174
Скрит текст:
Някой може ли да ми каже как стои въпроса с пътните такси в Македония? Може ли да се плаща в Евро?
Mисля, че можеше, но най-лесно е с карта. Не мислиш изобщо какви пари да приготвяш. Миналата година бяха някакви символични суми, особено на фона на хърватските такси. Simple Smile Май на две места платихме по 1-2 лева.
Има опция с карта  така ли?
Така мислих да действам в Македония, но се замислих за магистралните такси дали не ми трябва кеш.
Да, сигурна съм, защото плащах с моята карта, а после гледах по колко са ми взели. Simple Smile  И в сайта на Мацето пише:
http://www.roads.org.mk/321/nachin-na-plakjanje

# 319
  • Мнения: 355
Здравейте, някой ходил ли е скоро до Делчево. Да каже как са цените?

# 320
  • Мнения: 120
Какво по точно ви интересува?цените на храната в супермаркетите ли ,пазара или в заведенията .поскъпване има за разлика от миналата година примерно.инфлацията си казва своето .но пак е доста по-евтино от София примерно

# 321
  • Мнения: 2 350
Цените са на половина на тука
Информация от Скопие през септември

# 322
  • Мнения: 1 913
Здравейте,  преди два дни пътувахме в Северна Македония и имам съмнение, че ни снима пътна камера с 10 км/ч превишение. Някой знае ли къде мога да проверя има ли глоба?
Благодаря ви предварително!

# 323
  • Мнения: 309
Привет, пращам детето на 8г. на турне с ансамбъла, в който танцува за 4 дни в Македония. Ходил е веднъж миналата година в Турция.  Ще бъдат в Охрид. Принципно всичко им е осигурено. Та чудя се, колко пари да му дам за джобни? И друг въпрос, той им телефон, но нали не са в ЕС, та да му заредя ваучер за колко и как? Дайте напътствия

# 324
  • София
  • Мнения: 11 776
Ако можеш обмени му парички от тук, примерно 30-50лв, което е около 1000-1500 и поискай да са дребни а не  едри пари. За роуминг да, трудна работа е, ако е с телефон по добре го научи да се връзва на wifi и да се чувате по viber

# 325
  • Мнения: 309
3000 денари взех, като 1200 са за входни такси, където ще ходят. За жалост имаха само по хиляда и дори и със заявка, казаха, че не могат да ми поръчат по-дребни. Та се вмествам в препоръката от 1500. Чудех се дали ще са достатъчни, т.к. не знам какви са цените там. И горе долу сметнах по около 12-15 лв на ден, с надежда да стигнат. Ходих по операторите на обедната почивка. Значи без договор не може да е. Отказах се, ще му заредя 20 лв. Ваучер и докъдето стигнат. А той принципно знае за wi-fi, да не кажа, че е по-наясно от мен Stuck Out Tongue Winking Eye

# 326
  • София
  • Мнения: 11 776
Абе 50лв за 8г дете според мен са си достатъчно. Цените в Охрид са като тук, Софийски примерно, а и той сигурно на джинджурийки ще ги изхарчи, едва ли на нещо по така. Тези 20лв бързо ще ги изхарчи на роуминг и му кажи в краен случай да звъни извън вайбъра

# 327
  • Мнения: 309
Ще говорим, да не звъни на никого, а като звъни на нас с баща му, ще гледаме да сме кратки. Иначе ще спра мобилни данни и който и да звъни, да не му вдига. Да се включва в безжичния нет. Като знам, каква е госпожата, няма да им остане време да ровят в телефоните, което идеално ме устройва Hug

# 328
  • Мнения: 2 350
Привет, айде пак аз тук, но пак имам път към Македония и понеже ще съм сама, с кола и пак го мисля. Та, някой има ли актуална информация за влизане в Македония и изобщо там има ли някакви проблеми предвид политическите заяждания?

# 329
  • София
  • Мнения: 11 776
Няма такова нещо, спокойно си пътувайте.

Общи условия

Активация на акаунт