Вървят ли любовта и сексът ръка за ръка?

  • 13 900
  • 90
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 786
А, ти защо си мислиш, че само ти не си удовлетворена в тази връзка? Казваш, искам да ме приласкае, да ме гушне, да ме изведе някъде... Ти помисли ли той какво иска и от какво има нужда? Ти каква инициатива предприе, за да спасиш брака си? Понякога толкова много се вторачваме в това на нас колко ни е зле и как другия не ни дава нужното, за да сме щастливи, че сме слепи за промените, които настъпват в другия човек. Сигурна съм, че той също разбира, че има проблем. Самият факт, че не го желаеш като мъж е първият и най - ясен знак за него, че бракът куца. Съветът ми е да си прецениш какво имаш, колко си вложила във връзката си до този момента и дали си готова да я изгубиш. Ако не искаш да правиш секс с него кажи му го - кажи какво ти липсва, от какво имаш нужда и какво и ти можеш да дадеш. НО не споменавай увлечението си!  Peace

# 46
  • Мнения: 1
Не прочетох останалите коментари.. и направо ще дам моето виждане.. според мен има Любов и без секс ! Не всичко е секс, понякога не ти се прави, понякога ти се прави.. все пак в началото всичко е цветя, рози и любовни пози... после си идва ЛЮБОВТА ! Това да обичаш някого не означава, че искаш да го скъсаш от секс !

# 47
  • Мнения: 781
много внимателно изчетох цялата тема и просто ми настръхнаха космите по краката (пред епилация съм).  този нов феномен на жени наближаващи, задминаващи и дълго надхвърлили 30 да се държат като тинейджърки и, още по-лошото - да очакват да се държат към тях като към тийнеджърки е силно притеснителен.

дай да погледнем ситуацията малко по-обективно. подсигурена си, обгрижвана си, желана си (щото каквото и да си говорим не е той пуснал темата 'жена ми ме гнуси, помощ'; представи си как щяха да го изядат с парцалите във форума тогава; щеше да има - ама ха, жена ти в къщи всичко прави, че и дете отгледала, а тоя недоволен. бах я тая еманципация). жените правим Апокалипсис когато мъжа един път не е на кеф и не му се прави секс, но обратното го считаме за нарушаване на рожденните си права.

естествено, че мъжът ти вече не ти прави комплименти и не се сеща за дребни, романтични неща. мъж, който след години връзка го прави е или психично болен или така напшъткан от жена си, че не смее да се отпусне. ти такъв ли искаш? мъжете, чисто и просто, улягат и си сядат на гъза с жената, с която са избрали да създават дом, семейство, живот. другото са чесане на сърбежи. вярвай ми - израстнала съм край мъже и от първа ръка ти я давам тази информация.

по отношение на Г-н Романтика Към Когото Имаш И Чувства. ти сериозно ли мислиш, че тоя хипер-мега готин невиждан чудо на чудесата секс, който ше правите ще издържи...хм...колко...да кажем месец? два? година? недей, моля те, на 28 си все пак, че и с дете. а то къде ще бъде докато майка му си тъпче хамстера щото й трябва романтика и обгрижване, видиш ли? при загрижения си баща? супер..евала и хвала направо.

ще ти кажа какво става в UK - раждат рано, развеждат се рано, почват да дейтват рано, забременяват отново, раждат отново, разделят се отново и цикълът се завърта. жени на по 40 с 10 деца от 5/6 различни мъже тичат по улиците по ония прозрачни клинове и се кикотят като девойки щото 'им липсва романтика' искат да се чувстват 'желан'. ми чувстват се, за една вечер, в храстите, до пъба. после 9 месеца не се. и после пак така.

ясно ми е,че имаш нужди, но на теб не ти е ясно, че трябва да имаш приоритети. няма мъж на света, който да държи на жена и поставен пред факта, че тя се чувства адски, хипер зле (ама така му го натърти) да не вземе някакви мерки. естествено, че в момента ти е противен и не искаш да спиш с него. физическата близост поражда емоционална такава. обратното също е вярно. как очакваш докато фантазираш за друг мъж (когото межудругото не познаваш изобщо докато не поживеете заедно и не видиш как ще 'се  грижи за теб' и за детето, което не е негово) и не инициираш никакъв диалог или контакт с предполагаемия си съпруг - да си станете близки?

в някои отношения жените живеем в Страната на Чудесата и много обичаме да храним мъжовете за щяло и нещяло, но истината е,че 21в е векът на сбърканите приоритети и сменените ценности. едно време представи си какъв смях (точно смях) щеше да падне ако прабаба ти (примерно) се беше фръцнала и казала 'ми няма да гледам къща и деца на тоа пръч дето се прибира от къра и аз му викам - ти знайш ли къв тежък ден имах, а он почва да дудне - остаи съ жена, па да знаеш моя изобщо не беше по-арен'. и ни една китка не донесъл поганецът нйеден'

във времена, когато почваш да се срещаш с някой, а след един месец той идва облечен в женски дрехи и ти вика 'аз съм байджендър и днеска не съм Иван, а Иванка' (да, това вече е съвсем 'нормално') ти имаш верен съпруг, който 8 години е до и с теб, но видиш ли, не е достатъчно. 'бракът тесен за твойта душа е'

ама, я се взимайте у ръце на време, че такива поразии могат да станат, че е страшно направо. и на ушенце ще ти кажа една тайна - хората не сме чаааак толкова различни и неповторими, че някой да може да ти предложи нещо неповторимо и уникално. няма такова нещо. да, има леки вариации, но всички обичаме, мразим, страдаме, грешим и правим секс по почти идентични начини. въпросът е дали ще прилагаш модела, при който когато стане наложително да се полагат усилия, да се чупираш и да 'търсиш нещо ново и следователно вълнуващо докато разбереш, че е същото' или ще останеш и ще развиваш и градищ каквото вече имаш. къщата лесно се разтуря, но като почнеш взима, че ти става навик...просто казвам. ти си знаеш.

# 48
  • Мнения: X
babunka, имаш ли нещо против да сключим гей брак? Simple Smile

Към това иначе толкова изчерпателно и чудесно мнение, бих добавила още нещо. Мъжете стават по-романтични колкото по-улегнали са. Мъжът ти е на 26, има жена и дете. Основната му мисъл е как да ви осигури комфорт и как да надградите това, което имате към настоящия момент.
Ако един ден се събудиш до него и вече е на 46 и ти си му предоставила достатъчно подкрепа и разбиране, а и е имал една идея късмет, ще е осигурил себе си, теб и семейството ви като цяло до степента, до която му стигат възможностите и го удовлетворява. Тогава ще има ресурс да "глези".
Но в тази крехка възраст сте повече съотборници бой-скаути, които си пазят гърбовете, отколкото мъж и жена. И ти в момента дъниш отбора, не той.

# 49
  • Мнения: 117
Анонимен, всъщност мъжът ми не е на 28, а на 38. Аз съм на 25.

# 50
  • Мнения: 248
Анонимен, всъщност мъжът ми не е на 28, а на 38. Аз съм на 25.

Еми това, честно казано, обяснява всичко. Човека е на 38 години, нормално е преди всичко да се опитва да ти осигури нормален живот, достатъчно доходи и т.н. Ами постави се и ти на негово място. На теб ти било трудно, изморяваш се, скучно ти е... И аз съм на 25, имам една малка хала на годинка и знам какво е да си седиш вкъщи с детето, повярвай ми. Но никога ама никога и през ум не ми е минавало да си помисля, че на ММ не му е също толкова трудно и деня му на работа е минал прекрасно. Осъзнай се малко, не можеш да очакваш, че след толкова години заедно всичко ще бъде както в началото, романтика, сърчица и розички. Както каза и Анонимен, сега сте отбор, а ти предаваш отбора. Романтиката, ок, но да имаш мъж, който те обича, държи на теб, грижи се за теб и те уважава е незаменимо. Замисли се за това. Направи пък ти нещо романтично за мъжа си, не чакай само на него. Хубаво се оплакваш, но се постави и на негово място.

# 51
  • Мнения: 21 787
 Има една тема за ранното майчинство, за която този случай е идеална илюстрация. Значи, на 18 годишна възраст се хващаш с някакъв дъртак 13 години по-голям от тебе и веднага скачаш в семейния живот, раждаш и дете, а сега след няколко години ни питаш какво да правиш, че вече ти е скучно и ти се прави секс с друг...

 Еми какво да ти кажа, дете имаш, то не ти е играчка, мисли за него, а не с кого ти се чука повече.

# 52
  • Мнения: 4 270
Има една тема за ранното майчинство, за която този случай е идеална илюстрация. Значи, на 18 годишна възраст се хващаш с някакъв дъртак 13 години по-голям от тебе и веднага скачаш в семейния живот, раждаш и дете, а сега след няколко години ни питаш какво да правиш, че вече ти е скучно и ти се прави секс с друг...

 Еми какво да ти кажа, дете имаш, то не ти е играчка, мисли за него, а не с кого ти се чука повече.

Мъжете на 31 дъртаци ли са вече newsm78?

# 53
  • Мнения: 21 787
 Ами за 17 годишна не са ли?

# 54
# 55
  • Мнения: 248
Ами за 17 годишна не са ли?

+ още 1  Grinning

# 56
  • Мнения: 781
междудругото може да се окаже, че решението на ситуацията ти е елементарно. нека поясня:

преди години най-добрата ми приятелка с 1-годишното си детенце срещна 'много готин барман' в Гърция докато съпругът й работеше там сезонно. и той, както твоят, се прибирал уморен и не в настроение за романтика докато 'готиният барман' имал време цял ден да се разхожда по плажа с нея и да я 'разсмива и задоволява емоционалните й нужди'

стана зима, прибраха се в България и се почнаха едни смс-и, едни обещания, едни е-мейли (знам, покаваше ми всичко). междувременно си разтури семейството и почна да се готви да заминава за Гърция при него преди той да дойде да постои малко при нея (не дойде, намери си извинение). на всичките ми молби и увещания ми казваше 'ти не знаеш какво е любов'

по намеса Свише, един ден решила да го 'пробва'. и аз не знам от къде й е дошло, но явно имало надежда. не му отоворила веднага на любовния смс и му върнала пропуснато повикване с един ден закъснение с обяснението 'малкият е в болница, много съм притеснена, лекарите май ще оперират' за да види каква ще му е реакцията. хипер романтиченият, готин, начетен, любезен и мил с детето й пич моментално се нацупондрил 'как тя 'го пренебрегва' и след още един-два смс-а - изчезна яко дим.

към настоящия момент тя се върна при бащата на детето си, който я прибра обратно и му роди второ дете. все едно беше вчера когато ми обясняваше как 'й се повръща от мисълта той да я докосва'. сега мисли, че са много 'сладко семейство' или поне 'така им казвали всички'. та такива ми ти работи

та, защо не го пробваш твоя Ромео  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 22:52 от babunka

# 57
  • Мнения: 117
Моят Ромео беше подготвил всичко, за да заживеем заедно, беше подготвил и родителите си. Сложно е, не мога да вляза във всички детайли, но знам, че наистина ме обича и иска да с мен.

# 58
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 728
Вървят да, а заедно с тях и приятелството, и комуникацията и т.н.

# 59
  • Мнения: 781
Моят Ромео беше подготвил всичко, за да заживеем заедно, беше подготвил и родителите си. Сложно е, не мога да вляза във всички детайли, но знам, че наистина ме обича и иска да с мен.

жените понякога нямаме акъл за 5 стотинки. успех ти пожелавам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт