Отговори
# 30
  • Мнения: 3 416
Като споменах БХС съм съвсем наясно,че не скрининга,а ултразвука преди това дава тази информация. Това работя най-малкото.

Лекаря,който ме гледа не каза нищо за матка и яйчници,а само,че на 80% е момиче. Но при 4Д рядко се бърка.

# 31
  • Мнения: 51
При мен също не успя да види пола или беше доста рано за това. Но пък при всички е различно

# 32
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Или на този етап бебето е много малко и едва ли му виждат матката и яйчниците Laughing Пък и едва ли ги интересуват та да ги гледат. Виж като му погледнат между краката то се вижда, ако стърчи нещо. Сина ми се показваше още от 12 седмица. Направо си се дупеше. Сега бебето се поскрива, стиска краката, но пак доктора изказа предположение. Докато не каже обаче 100% сигурно и не ми покаже си имам едно на ум Laughing

# 33
  • Мнения: 1 095
JulySi, добре дошла, мила! Лека и спокойна бременност! По-добре да ти отложат малко прегледа, отколкото да си рискуваш здравето - твоето и на бебо.  Hug
Кей, пожелавам възможно най-бързо да ти отшумяват остатъците от вируса, че много се измъчи и ти. Искам едно парче на Джо Кокър. Wink Hug

# 34
  • София
  • Мнения: 310
Привет.

Страхотна нова тема   bouquet

И моята бебочка я видяха в 12 седмица, оттогава съм ходила на сума ти прегледи покрай прокървяването и проблемите, та поне още 3-ма доктори са ми я потвърдили, та дето се вика вярвам им вече  Simple Smile
Матка и яйчници не съм убедена, че имат в 12 седмица  newsm78

Моето кървене спря към момента /пу-пу-пу да не се хваля особено/, но сега пък ново двайсет - освен тазовите болки до раздвижване имам доста яка болка ниско долу, по пубисната кост. Вчера до детската градина се озорих да стигна, направо съм притеснена вече, непрекъснато съм с черни мисли. Нещо тази бременност не ми е толкова лека и феерична като предишната. Тогава пак имах болки в таза, но от 6 месец нататък и то само докато се раздвижа, сега направо като поседя права и е нетърпимо. А съм виден пешеходец, ужас....

Хубав снежен ден   bouquet

# 35
  • Мнения: 484
Danny_cat, благодаря за хубавите пожелания, дано ме стигнат Simple Smile
SunFlowerLady, благодаря! При теб какво налага лежане?
Или, благодаря и на теб Simple Smile Мноооого ме зарадва твоя разказ как си усетила бебчето тази нощ Simple Smile Накара ме да се усмихна Simple Smile За съжаление не мога да ти дам съвет за гастрита ...
Vess_82, много се радвам , че сте спрели кървенето. Дано лошото е зад теб и от тук нататък само добро! Сега какъв режим спазваш?

Хубав ден на всички Simple Smile

# 36
  • София
  • Мнения: 196
Привет момичета!

Благодаря на Или. за името и паролата на албумчето. Качила съм и моето сутрешно бременно коремче.

Моят преглед ще е на 03.02., тогава ще съм в 17 сед., така че разчитам установяването на пола да е 100% разпознаваем. Стига да не гледаме дупето само.

Иначе много ми се иска да го усещам вече, но уви. Има 2-3 трептения, в които се съмнявам, но ми е трудно да разбера бебо ли е, мускулен спазъм или газове.

Поръчах два чифта панталони от http://conti-bg.com/ (по съвет на galentse). На разпродажба са - по 19 лв. Дано да съм си уцелила размера. Мерих ханша - 92 см. като за S. Ще видим..

Последна редакция: вт, 27 яну 2015, 13:29 от Ержебет

# 37
  • Мнения: 52
Здравейте запис и от мен.Поздравления за темичката страхотна е .

# 38
  • Мнения: 484
Момичета, може ли да ме впишете на първата страница с термина? Може ли да ми дадете името и паролата на албумчето, че съм изостанала?

# 39
  • Мнения: 484
Ползвате ли крем против стрии? Ще ми препоръчате ли някой?

# 40
  • София
  • Мнения: 310
hope - след последния ми преглед ми дадоха повече свободно, няма нужда от плътна лежанка, защото шийката и плацентата са ок. По-леко да го давам и да почивам повече, но вече не лежа изцяло и ставането да ми е до тоалетна само. Продължавам магнерот 3*2, но-шпа 3*2 и утрогестан ваг. Петък ще видим дали няма да ми намали но-шпа-то.

Крем за стрии - взех маслото на Палмърс, имам и маслото на Икаров. Мисля и Мустела да взема. Предния път бях накупила всичко против стрии на пазара, но и друг път съм казвала, че ефект нямаше, затова сега не смятам да щурмувам пазара чак  Laughing

# 41
  • Мнения: 194
Здравейте и от мен в новата темичка  Hug  Страхотна е   bouquet

Относно познаването на пола в ранна седмица, на мен вторият доктор, който ми потвърди, че е момиче, специално ми направи стопкадър и ми показа нещо беличко, което било клитор. При момиченцата било "стърчало" по по-различен начин, отколкото при момченцата. С предишната бременност си спомням, че Марков също ми каза, че ясно е видял клитор и е сигурен в пола.

Моята бебка вече цяла седмица я усещам много по-осезаемо, даже вече ритничета различавам. Ето в момента например, пия кола и усещам как мърда  Heart Eyes

И да не мина без оплакване... днес се чувствам много зле - болят ме главата и очите, запушен ми е носът и се чувствам много отпаднала. Взимам хомеопатии, ама много се надявам да не се влоши  Rolling Eyes

hope!, аз ползвам на Eucerin олиото за бременни. Предишния път се мазах с какво ли не и пак ми се появиха една седмица преди термин, така че за мен всичко си е кожа, но просто искам да знам, че съм направила всичко по силите си, за да ги предотвратя.

И понеже виждам, че някои момичета все още са на утрогестан, аз имам един блистер, който не съм започвала. Ако някоя от вас изяви желание, можем да се видим и да й го дам. Тъкмо ще се запознаем Simple Smile

# 42
  • Мнения: 148
Мария Тереса, препоръчвам ти да изядеш малко чесън ако ти понася с кисело мляко, може и краставичка вътре, да стане като таратор, отделно лимони, но ако имаш киселини, по-добре витамин Ц от аптеката. За бременни парацетамол в ниски дози става.

Hope, Крем за стрии - HiPP Mamasanft крем против стрии, олио - ИКАРОВ масажно масло против стрии.

Не знам колко са ефективни, но аз нямах никакви и сега нямам, но държа да подчертая, че зависи каква е наследствеността. Майка ми и сестра ми също не са имали никога, т.е ако нямате мами със стрии в рода е по-голяма вероятността и вие да не получите.

# 43
  • Мнения: 1 602
Здравейте и от мен! Страхотна тема, браво!!!   bouquet
За пръв път пиша, но ви чета от известно време! Аз съм на 27г. От Варна, първа бременност (15 седмица) термин 23 юли Simple Smile май съм единствена с тази дата, но все си мисля, че ще е по-рано, не знам защо...
В четвъртък сме на консултация, ще си видя резултатите от изследванията и най-вероятно ще разберем пола на бебчо, но тъй като от вчера е обявена епидемия във Варна не знам дали няма да преустановят и ЖК... Ще се обадя, за да проверя... Но както си чакам прегледа с нетърпение, няма да ми е много приятно, ако се окаже, че няма да има такъв.
Пожелавам леко бременеене на всички ни и прекрасни малки бебета!


И аз съм с термин 23 юли ☺ на мен вече ми казаха че можеби чакам момиченце та ако бебчето не се крие и на теб ще ти кажат пола на бебето
Успех и лека бременност

# 44
  • Мнения: 1 220
Vess, и мен ме боли точно отпред "срамната кост". Четох, че е нормално и че там се събират тазовите кости и боли от разширяването на таза. Вечер се засилва и при някои движения. Истината е че предните две седмици много ме боля, след което напрах една разходка в парка час и половина, вечерта направо не спах от болка и после... ми мина почти изцяло Simple Smile Странна работа... Важното е, че нямаш кървене, това не е страшно.

Общи условия

Активация на акаунт