Как да им кажа ?

  • 12 328
  • 170
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 184
Е то това са страшни Мъже, направо браво да има кажеш. Аз също имам 9 години разлика със сегашния ми приятел, в негова полза, но той е толкова горд и независим, че дори и по земята да лази, никога не би допуснал да живеем при на някого родителите и те да ни издържат, просто му е под достойнството.

# 16
  • Мнения: 85
Кажи им че си бременна.Те ще се зарадват че ще стават баба и дядо!Кой не се радва на такава новина!Лека бременност!

# 17
  • Мнения: 750
Направо, как иначе ? Важното е, ако се притесняваш, после бързо да напуснеш помещението за да премите "първата вълна" . Успех !

# 18
  • София
  • Мнения: 23 097
Разбирам момичето защо се чуди как да поднесе новината за бременността си. Мъжлето й хем живее на гости при родителите й, хем и бебе е направил, нерегламентирано предполагам.
Явно се предполага, че родителите на момичето няма да са очаровани.

Кажи им че си бременна.Те ще се зарадват че ще стават баба и дядо!Кой не се радва на такава новина!Лека бременност!
Колко инфантилно и наивно.
Имай предвид, че доста родители не биха подскачали от радост, че 19-годишната им дъщеря ще става майка.  Peace

# 19
  • Мнения: 2 760
Престанете да нападате девойчето, достатъчно е уплашено Grinning И разберете, че понякога наистина няма възможност да се излезе на квартира, аз като живях у свекърва ми беше толкова непоносимо, та мъжът ми дойде да живее с мен при майка ми (бях безработна, той с 350 лв заплата и чакащи бебе), и него ли щяхте да оплюете? Вече имаме собствено жилище - голяма къща, и сега майка ми живее при нас, за да не е сама, има си собствен етаж, собствен вход. Но ако бях казала, че живеем в една къща, без да поясня, че е на три етажа, щяхте да врекнете, нали  Laughing

А родителите със сигурност са мислили вече за опцията без време да станат баба и дядо, няма да са изненадани със сигурност. Дали ще се зарадват, обаче, е друг въпрос... newsm78

# 20
  • Мнения: 3 096
Забелязвам, че понякога има такъв тип отношения, взимат си зетя у дома и си го отглеждат, сигурно така го и държат изкъсо, да не кръшне. Малко по модела снаха да живее в апартамента на свекърите, та да е под око. Та тия зетьове хич не са завряни, ами са построили социализма...
До един момент са рахат, но ще дойде време тъстовете да обърнат плочата. А те ще я обърнат, не се съмнявайте: "Виж се, дърт си вече, а не си си осигурил семейството". И ще почне купонът. Виждала съм не едно и две семейства да се разпадат необратимо от такова съжителство.
А и на снахите не им е лесно. Познавам своя връстничка, на 25-26, чиято майка подкрепи решението и да се нанесе в къщата на зетя /образно казано, защото не са женени/. А той имотен, къща в Лозенец, къща на Панчарево, пълния пакет. А в къщата чака свекървата и сега момичето е на изпитателен срок, чакат я да роди. Умът ми не го побира защо едно модерно момиче би си причинило това. Ако е за имотите, много, много жалко.

И тази тема ще стане като онази за 18-годишните майки. Никого не нападаме, просто казваме някои верни неща. Това, че двама, трима, десет души са живели известно време с половинката у родителите на единия, без да се избият, не означава, че е добра житейска ситуация. Още по-малко с 31-годишен татко и бебе на път. Това може да е само много крайно решение, за много кратко време. После - довиждане. За да останат младите заедно, да продължат да имат родители, а бебето - баба и дядо.

Последна редакция: ср, 28 яну 2015, 13:10 от Songes

# 21
  • Мнения: 1 416

Виждала съм не едно и две семейства да се разпадат необратимо от такова съжителство.

За да останат младите заедно...
Точно така!
Изходът от подобна ситуация почти винаги е раздяла, вследствие на всичкия "купон", който се е случил.
Много пагубно се отразява.

# 22
  • Мнения: 117
Е то това са страшни Мъже, направо браво да има кажеш. Аз също имам 9 години разлика със сегашния ми приятел, в негова полза, но той е толкова горд и независим, че дори и по земята да лази, никога не би допуснал да живеем при на някого родителите и те да ни издържат, просто му е под достойнството.
Много ми е любопитно защо не можете да предположите, че има хора, при това не малко, които работят за минимални пари и не за всеки е посилно да си позволи самостоятелно жилище или квартира. Хората в малките градове работят за 400-500 лева. София не е България.

# 23
  • Мнения: 2 108
Ами смятам,че трябва да им кажеш без да се притесняваш. Все някак си ще се оправят нещата.

# 24
  • Мнения: 2 241
Авторката ни пусна всички по пързалката  Whistling

# 25
  • Мнения: 6 365
Еми добре де, като работят за малко пари, къде са тръгнали да се задяват с 19-годишни, които пък хич не работят?

А и там, където се работи за 400 лева, цените на квартирите са съответни.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Аз щях да питам същото, като работят за минимални пари и им е трудно, защо си мислят, че някой друг трябва да се грижи за тях (хора, които дори не са негови родители) и не само за тях ами и деца създават, за да се закрепостят, че няма да изтърват обгрижването. Дори и хората на 31 г. да работят за минимални пари би трябвало да имат стремеж да се издържат сами и би трябвало да съзнават, че работата за минимални пари и живеенето при родители не е най-подходящото време за раждане на дете.
Не ми се четат неща от сорта "подходящото време никога не идва". На 19 г. не мисля, че момичето е имало за къде да бърза и да се притеснява, че няма да дойде по-подходящ момент.

# 27
  • Мнения: 184
Скрит текст:
Е то това са страшни Мъже, направо браво да има кажеш. Аз също имам 9 години разлика със сегашния ми приятел, в негова полза, но той е толкова горд и независим, че дори и по земята да лази, никога не би допуснал да живеем при на някого родителите и те да ни издържат, просто му е под достойнството.
Много ми е любопитно защо не можете да предположите, че има хора, при това не малко, които работят за минимални пари и не за всеки е посилно да си позволи самостоятелно жилище или квартира. Хората в малките градове работят за 400-500 лева. София не е България.
sammy, далече съм от мисълта, че София е България. Но и Mamacita е права, там където хората полчуават такива доходи, цените на наемите, далеч не са на софийските нива.
Освен това, като девойката и младежът знаят, че в момента не му е времето, защо не са проявили малко разум и да не допускат да се случи такова "инцидентно" забременяване. Децата трябва да са желани, а не плод на някаква грешка. Хората са измислили предпазни средства в крайна сметка, който не са чак толкова скъпи.  Crossing Arms

# 28
  • Мнения: 6 365
От друга страна, като са толкова ниски доходите, какво друго освен деца да правиш. И яслите едва ли ще са препълнени...

# 29
  • Мнения: 117
Да, разбира се, моята заплата, а и повечето в моя град, беше 390 лева. Когато търсих квартира никъде нямаше двустайна под 250 лева. Но както и да е. Наистина е трябвало добре да преценят ситуацията и дали е подходящия момент. Но и родителите затова са родители да помогнат в труден момент. Щом до сега са помагали какво им пречи да помогнат още година-две, докато си стъпят на краката? Ще си поделят разходите и когато започне и момичето да работи може да мислят да се изнесат.

Общи условия

Активация на акаунт