Вежди - грижа, оформяне, растеж :)

  • 111 616
  • 737
  •   1
Отговори
# 645
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Моята е купена дори не помня от къде, но ми върши отлична работа. Двата върха се опират един в друг без пролуки. Не ми реже косъмчетата, хваща и много малки косъмчета. Сега погледнах - няма изписана марка  Rolling Eyes

Бях се замислила за Tweezerman, защото много се хвалеха, но като разпитах тук-там се поотказах Simple Smile Не всички и не на всички им режат косъмчетата, но и достатъчно пъти го чух от различни хора, за да се откажа. При условие, че си имам инструмент, който харесвам Simple Smile

# 646
  • Мнения: 2 516
Ох, ще ходя до Сефора и ще питам там момичетата дали може да се връща и как изобщо стоят нещата с пинсетите.

Иначе има един магазин, където всичко може да се връща, ако там ес появи нещо интересно мога да пробвам и друго.
Сега освен този Swiss Cross да погледна също.

# 647
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
А на място в Сефора не може ли да ги разгледаш?

# 648
  • Мнения: 2 516
Може, но доколкото знам са запечатани и не могат да се пробват. Освен да имат някоя бройка изложена за проба. Но пък пак няма гаранция, че тестера може да е ОК, а пък точно тази която купя, може да къса.
Но не съм на зор, ще ходя, ще гледам и ще реша.

# 649
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Има и не малко доволни от тези пинсети, а този "дефект" може да се отнася и за други скъпи инструменти, но ето, че аз не съм разпитвала за други Simple Smile

Също така може да е от значение това, че на един косъмчетата са по-плътни, на друг по-фини ...  Rolling Eyes

# 650
  • Мнения: 2 516
Ох, голяма дискусия стана... Laughing

Ще видя тези дни къде имам път и какво ще намеря.

# 651
  • Мнения: 7 519
Имам 3-4 пинсети и всичките до една  някакви измислени марки, но нито една от тях не ми къса косъмчетата!

# 652
  • София
  • Мнения: 1 998
Имам такъв комплект на Tweezerman

http://www.feelunique.com/p/Tweezerman-Petite-Tweeze-Set-Lilac-Case
Пинсетата не ми реже/къса косъмчетата, но е толкова остра, че ми е трудно да захвана, косъмчетата все се изплъзват  Shocked
Едната, която е за скубане на врастнали косъмчета, е с връхчета като иглички, толкова са малки, че трябва да си супер прецизен, че да улучиш точно къде да отскубнеш.

# 653
  • Мнения: 9 990
Аз пинсети, губя, настъпвам, в никакъв случай не бих дала толкова пари. Също по-скъпите, които съм си купувала, са ми скубали по-лошо от евтините.

# 654
  • Мнения: 727
Ох, ще ходя до Сефора и ще питам там момичетата дали може да се връща и как изобщо стоят нещата с пинсетите.

Иначе има един магазин, където всичко може да се връща, ако там ес появи нещо интересно мога да пробвам и друго.
Сега освен този Swiss Cross да погледна също.
Мелани, аз малко заблудих с предния си пост - Rubis е марката, а Swiss Cross е един от моделите. http://www.rubistweezers.com/
 Аз мисля да рискувам с едни такива, защото от много време не мога да намеря хубави пинсети. Преди време и аз имах една на Солинген - беше перфектна, но я изпуснах в канала на мивката. От тогава все не улучвам добри пинсети.

# 655
  • Мнения: 538
Понеже виждам,че обсъждате скъпи пинсети, и по-спецaлно марката РУБИС. Аз съм фен на тази марка, имам нейни инструменти за маникюр. Нямат нищо общо с тези на Солинген и са с изключително високо качество. Но от пинсетите им нямам представа. Имат обаче голям магазин, в който всеки може да отиде и да види разновидностите на пинсетите им на място. Те с аофициален представител. И доколкото виждам цената не е по-висока от тази в  сайтвете.

http://2styrkela.com/krasota-i-stil/kozmetika/pinseti.html?p=2

Последна редакция: пт, 13 мар 2015, 11:35 от te_dda

# 656
  • Мнения: 3 191
Емора, Мелани - благодаря ви, момичета   bouquet

Ще поръчам и ще пробвам, въпреки, че козметичката ме посъветва да не го правя  Peace

# 657
  • Мнения: 4 428
Tweezerman е реномирана марка и няма недоволни, поне аз не знам да има.

Аз съм от недоволните от Tweezerman. При мен се получава точно това, което е описала Аленка - острите ръбове на пинсетата по-често режат, вместо да отскубват косъмът  Rolling Eyes
Последно време я ползвам по-често, с надеждата да й свикна и да се запъти малко, но няма особен напредък. Ще направя последен опит да се спогодим, като лещо заобля върховете с пиличка. Надявам се, че поне тогава ще стане...
За моментът, с пенсета на 100 години, за не повече от 5-6лв, се отравям по-добре от тази за 40лв (с намалението)   Rolling Eyes

# 658
  • Мнения: 7 519
Абсолютно! Вече споменах че моите да евтини и ми вършат идеална работа.

# 659
  • Мнения: 1 449
Имах, даже все още имам тази, но след като попадна в ръцете на децата, краищата й се разминаха и престана да захваща добре. Жалко, преди ми вършеше чудесна работа и с къси косъмчета. Сега съм с пинсета , купувана от Блик. Качествена е, доволна съм от нея, удобна е като форма може би дори повече от тези плоските. Блик също е вариант за тези, които търсят подобни инструменти Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт