Баба Зима вънка шари, ЮЛЧЕ пипка де що свари. ~ Тема 5

  • 34 628
  • 731
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 874
Пайче, нормално е да изпадаме и в такива състояния, но да, гадно е. Sad Гуш и бързо да минава този период!!! Hug

# 31
  • София
  • Мнения: 3 411
sweetpie, ъм, от къде поръчваш домашно пиле? От познати хора или от някой, който ги продава? Ако е второто, може ли контакт?

# 32
  • Мнения: 3 404
Малииии,писах ,писах и ми се изкл. Тела
На кратко през ден два съм на Ганчев и вече не ме гризе съвеста,даже по- спикойна се чувствам.Това,което замразих във фризера е от незнайно от къде,ползвам за добавка и разнообразие към готовите пюрета понякога.Днес сме пак на 4 хр ,ония ден пак,и днес не дадох мляко на обед,случайно се случи.
Пайче[,бягай на вън мила,само това помага, купи нещо на бебка на теб,може и един лак за нокти,ама върши чудеса.Нормална реакция на организма ни,колкото и да си обичаме децата то това ежедневие ни убива всякак,не сме роботи.Ние пък нямаме и време за секс,това ме влудява допълнително.Излизам на вън всеки ден с детето,заформихме се няколко мами,помага контакта нищо,че си говорим за бебешки истории./left]Лека ви.

# 33
  • Мнения: 366

Аз днес съм бясна. Нямаме вода. Има предупреждения, но..на сайта!!! Нито една бележчица , нищооо!! Ако знаех щях да се организирам. Не мога и купичката да му измия егати. Сега  ще ходя за минерална вода да купя  Cry

Забравих си мисълта покрай спирането на водата, та ще пиша пак по-натам Simple Smile Simple Smile

Ох милата - много е гадно - и на нас чат пат ни ги правят тези номера - един път се ядосах и им се обадих и се навиках и ми казаха че те не били длъжни да слагат бележки - ние сме били длъжни едва ли не всеки ден да влизаме на сайта да виждаме ще имаме ли вода или не - ей няма оправия в тази държава  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out Дано вече да имате вода

mama_sancho, не се коси за юбилея. Кажи му на ТМ, че голямото 40 не се празнува и толкоз. Или това само за жени важеше  newsm78


За всички е - то и затова ще го празнуваме по домашно му - реших обаче че ще направя само торта и ще взема китайско и без това му е любимо , а аз нещо съм без сили Simple Smile

Моята маймуна съвсем целенасочено си казва : маме - много съм горда и на МС това му бяха първите думи Simple Smile

Пайче това което го преживяваш съм го изживявала със сина ми - не се тормози - всеки си има такива мигове особено когато си гледаш детето чисто сам - няма баби, дядовци и т.н. е мине.Дай с време.

За готвенето ако искайте убийте ме но моята е на купешки пюрета и баткото така отгледах. Повече вяра имам на тях от това което се продава по нашите пазари. Иначе аз много готвя от сладкиши до завъртяни ястия - имам приятелки и все ми се чудят как намирам време и желание за това - баба ми беше така - все нещо правеше и някак това ми напомня за малкото време когато се чувствах у дома и в семейна хармония

Айде малчо се събуди - почна се инхалации, сополи, сиропи оххххххх лек ден и гушшшш

# 34
  • Мнения: 10 874
За готвенето ако искайте убийте ме но моята е на купешки пюрета и баткото така отгледах.
И Елица е само на купешки пюрета. Hug Аз обичам да готвя и да се занимавам, но тя пък не обича моите кулинарни творения. Laughing А и се успокоявам с това, че поне яде. И аз като малка не съм искала домашна храна, а само такива пюрета. Crazy

Вчера Елица за пръв път яде каша и много й хареса. Heart Eyes Купих млечна каша с маслени бисквити на Хумана. Онзи ден от Лидл взех и бананова на Слънчо, но ще я дам по-натам. За нея съм сигурна, че ще я хареса, защото дотук бананът се оказва голям фаворит. Яде го във всякакви комбинации и все не й стига. Малкото ми маймунче то. Laughing Heart Eyes

# 35
  • Мнения: 613
Хелоууууу  Mr. Green

Значиии , вчера след като ви се оплаках, че са ни спряли водата - дойде час по-късно, нооо в момента, в който претоплях обяда на синецът и токът спря  Joy Joy Сега се смя, но вчера хич не ми беше смешно. ММ бил забравил да плати тока. Звъннах му и го изстрелях да го плаща, че да не вечеря всички на романтични свещи. Даже и глоба платил.. Слава богу, докато се прибрахме от разходка към 18ч. вече имаше. Е няма такъв каръшки ден, като вчера. Затова пък убих мъката в един бърз шопинг за моя милост и си купих поличка, блузка, жилетка, обеци и едно клинче за танците  Mr. Green Rolling Eyes Разбира се на ММ показах само една от покупките. ВСеки ден ще вядя по една, за да него стряскам  hahaha

Лаленце, блазе ви за банана. Виктор нещо не го хареса, а банановата каша с такава погнуса я посрещна, че трябваше да го запиша  Mr. Green

Пайче, може би имаш нужда от време за себе си. В събота нещо ми беше кофти и на мен от сутринта и оставих Виктор на ММ и бегом на танци. На излизане бях нов човек. Аз много държа всеки да има време за себе си. Обмисли го и ко и ти мислиш така го обсъдете с ТМ.

Говорейки са домашни продукти - аз мисля сиренето и млякото да ги взимам от млекарници Добрев. Какво ви е мнението за тях? Ние с ММ много си хапваме от там и мисля, че са добри. Всичко там много им харесвам. Не знам дали са амо в СОфия тия млекарници?

# 36
  • Мнения: 54
Здравейте!Аз да ви попитам,можели от зъбките да се качва температура.Моето синче качва,сваля без да му има нищо друго,през ден сме при педито и гърди чисти,гърлото му нормално,страшна чуденка!Едното зъбче подчти е пробило,дано да е от него,вече се чудя къде да го водя???И още един вапрос-от кога ще слагате малчуганите в проходилка?И ние сащо сме на купешки пюрета,само тях яде но с кеф.

# 37
  • Мнения: 3 404
Да,някои дечица вдигат темп. покрсй зъбките,дай панадолче.
Аз от вчера се информирам относно проходилките,и аз щях да ви питаМ.Искам да е комбинирана,хареса ми варианта прох + бънджи+ уолкър.До 10- на дни ще купим,даже нямам търпение,вече го усещам,че мога да го слагам за по 10- на мин.
Ще хапваме ние и се изстрелваме тук напича за сега.

# 38
  • Мнения: 10 874
Здравейте!Аз да ви попитам,можели от зъбките да се качва температура.Моето синче качва,сваля без да му има нищо друго,през ден сме при педито и гърди чисти,гърлото му нормално,страшна чуденка!Едното зъбче подчти е пробило,дано да е от него,вече се чудя къде да го водя???И още един вапрос-от кога ще слагате малчуганите в проходилка?И ние сащо сме на купешки пюрета,само тях яде но с кеф.
Може, да. Даже май при доста бебета се случва. Peace

Ние имаме проходилка-люлка и я слагам от месец и нещо в нея (във функцията на люлка засега, а като порасне още малко, тогава ще я ползва и като проходилка).
Скрит текст:
По принцип бях противник на тези "джаджи", но Еличка толкова се забавлява в нея, че започнах да си променям мнението. Blush

# 39
  • София
  • Мнения: 3 411
Мама Сънчо, какъв инхалатор ползвате? Препоръчваш ли го? И би ли обяснила как се ползва ако е само за сопол, гъст или тече, в началото на разболяването и изобщо. Никога не съм ползвала, но след последните ексцесии вкъщи реших, ще купя. Сега трябва да избера марка, модел и да разбера как се ползва. ЛЛ на Борис препоръча Пик, но не знам. Скептична съм към стоки, които наблягат на външен вид. Пък знае ли човек.

# 40
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте!Аз да ви попитам,можели от зъбките да се качва температура.

Аз съм скептична към температурата от зъби.Обикновено се оказва вирусче.При вас е хубаво,че се качва и пада сама.Явно организмът се бори успешно.Наблюдавай го и ако може да не му дава температуро понижаващо ще е добре.Така организмът ще се пребори много по-бързо

За проходилката-рано е още.Поне според мен.Към 9 я месец е добре.

Моника,аз бях така преди седмица с водата и тока.Много е кофти,особено като не знаеш.За тока имаше обявление на входа,та се поподготвих

МамаСанчо,бързо оздравяване на малката

sweetpie ,Welcome in the club  Mr. Green Прави неща,които са ти приятни.Излизането е задължително,но оставам с впечатление,че го правиш редовно.Заложи на женските,приятни нещица-педикюр,фризьор,маникюр.Или приятна книжка с чай докато Лили спи.Ще изработиш своя система за справяне с положението

Във ФБ сега върви запитване колко често излизате?Има майки,които последно са излизали преди НГ,или на две седмици,или веднъж в седмицата.Как издържат не знам.Отделно,че и за бебоците изобщо не е добре това

Лаленце,Еличка е страхотна


Вече се чудя какво да готвя за нас.Едно телешко взех и защото ми писна от баналните зеле,ориз,картофи,го забърках с тиквички,моркови,домати,чушки,червен пипер и чубрица.Стана страхотно
Днес на Виви ще въвеждам броколито.Надявам се да няма ужасена физиономия.Тя сега спинка на терасата,а аз малко порачиствам.След малко ще обядва и са ви до болка ясни процедуритееееее  Grinning

Скептична съм към стоки, които наблягат на външен вид.

И аз съм така,затова взех на Омрон.Забелявала съм,че с теб за много неща мислим еднакво  Hug

Моят е такъв http://izmeri.com/prX_1176.htm?osCsid=2i2htvp0flfrfnf25o5qns8ls3
Изключително елементарен уред е.Сега ти изглежда сложно,но като го вземеш всичко ще ти стане ясно.Чашката си има отбелязване докъде да се сложи макс разтвор.До там слагам физ разтвор.Грубо са 5 мл.Правя инхалации три пъти на ден при изявена болест-хрема,кашлица.Ако леко я усетя,че теква сопол-сутрин и вечер.Но може и повече.След инхалация е хубаво да се издухва нослето,защото излиза секрета добре.Ако е за бебето ще му пускаш Бейби вак след инхалация.Може да се правят и профилактични инхалации сутрин и вечер  с физ разтвор при здраво дете
Ако смяташ,че сте влезнали в болна фаза ги почвай с инхалациите и двамата-сутрин и вечер

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 14:25 от ♥Elfita♥

# 41
  • Мнения: 54
Благодаря ви.Лале нашите бебоци са на една дата и моят се роди на 4.07.Аз вчера го сложих за пет минутки на проходилка и беше голем кеф.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 483
Здравейте!
И аз се разболях. Сложих маска, но малко късно. Дано Ади не е прихванала нещо от мен.

Вчера бяхме при гастрото. Иска да влезем в болница за 24 часа, за да ни изследват рефлукса и разни други неща. Изпитвам ужас от това да остана на непознато място с дребната за цяло денонощие. Истината е, че покрай този рефлукс и постоянно носене на ръце много я разглезихме. Не знам как ще се справя. Не че не съм сама вкъщи с нея по цял ден, но пон е свикнала тук и има различни забавления, а и вечер ММ ми е отмяна. Дотогава обикновено съм останала без гръб.

Забравих да кажа - едно от прахчетата за рефлукса ни е потискало коликите и сега като ги спряхме започнаха пак. Пълна е с газове! Ужас! Колики на 7 месеца! За нас скоро няма да има нито броколи, нито грах. Ще си редувам тиква, картоф, морков, пащърнак и тиквичка.  С ориз не ми харесва как стават еленчуковите пюрета! Ужасно блудкаво.

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 13:54 от Mar_bella

# 43
  • Мнения: 10 874
Във ФБ сега върви запитване колко често излизате?Има майки,които последно са излизали преди НГ,или на две седмици,или веднъж в седмицата.Как издържат не знам.Отделно,че и за бебоците изобщо не е добре това

Лаленце,Еличка е страхотна
Благодаря ти, Елфита!!! Hug

По повод запитването, понеже аз съм една от тези мами, да си кажа. Blush Домошар съм и съответно не се побърквам, ако съм си вкъщи (да не кажа, че ми е по-приятно вкъщи, отколкото навън). Сега така се случи, че имах цистит една седмица и докато се оправих, времето се развали + обявиха грипна епидемия. Но и при хубаво време не излизаме всеки ден. Всичко зависи от организацията. И двете обичаме да спим следобед (е, понякога тя спи, а аз вършея тук и във ФБ, както сега Laughing ) Та ако заспи, естествено, че няма да я будя, за да излизаме на всяка цена. Но всичко е до човек. Действително повечето хора само си търсят повод да излязат. Засега проблеми нямаме, не се е разболяла нито веднъж, нито нос да й е бил запушен (аспираторът още си седи в опаковката, даже не знам как се ползва) или нещо такова. Проветрявам на всеки час кажи-речи. То не, че излизането е гаранция за нещо. И майка ми все ми мрънка, а тя като ме е извеждала всеки ден едно време, все едно не се скъсах да боледувам до шести клас. Confused Та така. Гледаме си се вкъщи и всичко ни е идеално засега. Heart Eyes Впрочем сестра ми пък беше от тези непрестанно ревливите бебета и напълно разбирам мамите, които казаха, че излизат веднъж в седмицата. Сестра ми и толкова не я извеждаха (и в тази връзка - тя боледуваше наравно с мен, дето съм била всеки ден навън). Беше нещо страшно. Crazy И лошото е, че си ревеше така до първи-втори клас. Направо ако не бях видяла с очите си, никога не бих повярвала, че има толкова ревливо дете. Майка ми често изпадаше в истерии и понякога хем я разбирам, хем й се ядосвам. Все пак й е дете... Май се увлякох в обяснения, както винаги. Embarassed

Мар-белла, бързо да оздравяваш. Hug За болницата - лошо... Но пък щом се налага и е за добро, ще отидете, какво да правите. Ох, и колики. Sad Дано да минават бързо всички тия гадни работи, че само се измъчи детето. Sad

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравейте и от мен.Благодаря на Лале в дъжда за новата темичка.

Днес бяхме на ДК и имаше боц в крачето,съответно и рев. CryСега си спи в легълцето.Мерките на Ади на 6 месеца и 10 дни са 68см. и 6450кг. Килограмите ме притесняват,ама като не иска да яде пюренце.Когато опитва от тях само издава някакви звуци като мнее,мнее и си иска млякото.

Sweetpie дано по скоро да излезеш от тази "черна " дупка.Но така си е, ежедневието ни е променено тотално след като вече имаме едни малки пискунчета в къщи.

А използвате ли бънджита?Моята кукла иска да подскача, но ме е страх да я слагам в бънджи все още не може да сяда стабилно и се подпира с ръчичка.На мама трикракото столче ми е тя Laughing

Общи условия

Активация на акаунт