Професионални серии за коса - тема 74

  • 55 861
  • 772
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 420
Благодаря на тези,които ми отговориха за маслените маски!
Мога ли да смеся два вида масла и само да си ги затоплям преди употреба?

# 61
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Серия с хайвер, супер изглежда . Преди е нямал шампоан, а беше нещо като серум, но сега с шампоанът трябва да е много по добре  Peace

# 62
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Ах ах ах видяхте ли за новата серия на Керастаз от Арлен  Crazy Party Crazy

Каква нова серия?  Thinking

Хроноложист - http://www.kerastase.fr/soin-du-cheveu/chronologiste
Всъщност самата серия не е нова, но тези продукти са нови. Преди няколко години изкараха терапията Хроноложист - с хайвер, за преобразяване на косата. Във Франция я предлагаха по салоните за луди пари. Тогава си спомням, че имаше много противоречиви мнения за ефекта и дали си струва цената. Някои бяха възхитени, според други не било нищо особено и не си заслужава. Сега обаче ми е интересно дали ще са добри тези новите продукти и какъв точно ефект да се очаква, за какви коси е подходящ.. Thinking От описанието на страницата им не можах да си отговоря на тези въпроси. Най-вече маската ми е интересна. Уж е с много висока концентриция на ефективните съставки Thinking

В Арлен още не са я пуснали, но щом са го обявили на фб-страницата си, значи ще е скоро Peace

О, Хронолоджист е луксозния клас на Керастас и наистина струва луди пари. Съмнявам се, че ще се продава добре извън салон. Но ще ми е интересно на какиви цени ще я пуснат.

Бяха я обявили едно време като "машина на времето" за косата, която връща времето назад  Laughing

# 63
  • Мнения: 763
Благодаря за темата   bouquet

По въпросите:
1. Какви грижи прилагате за скалпа ? - Имам проблемен скалп - много бързо омазняване, което според мен се дължи основно на хормонални проблеми, но се опитвам да контролирам и с козметика, но засега неуспешно... Ползвала съм Инициалист, който много ми харесваше, ампулите Денсифик - не толкова, бяха ми по - тежки и не видях кой знае какъв ефект за цената си - 1 месец ги ползвах по 1 на ден. В момента имам хидратиращият лосион на Филип Кингсли, но го ползвам от дъжд на вятър, явно с нищо не ме е грабнал... Маслени маски преди съм си правили с масла на Икаров, някакво за косопад и тривитаминол  Embarassed и определено мисля да сменя с био масла, както и да пробвам продукти на Напура, но не им е дошъл ред Laughing Ползвам ДПШ на Редкен и съм доволна.

2. Вашият опит с продуктите на Алтерна - напоследък сериозно съм залитнала по тази марка  Blush Ползвам червения шампоан от скоро, харесва ми, но за дълготрайно действие още не мога да кажа. Очарована съм от нощната терапия слагам почти всяка вечер, освен гадната миризма всичко друго е  Heart Eyes Също и СС крема, който ползвам като термозащита и нямам нужда от друг финиш след къпане. Поръчах си и балсам от серията РепаирХ, ще споделя скоро и за него Simple Smile

# 64
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
http://www.kerastase-usa.com/bain_chronologiste/BACR001.html?dwv … 001_size=250%20ML цените са нормални, а по описанието е точно за мен  Heart Eyes . Серията е шампоан, маска и ексфолиант  Peace

# 65
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
А терапията в салона си включваше няколко стъпки и беше на сериозна цена  Laughing

Освен това обикновено има известна разлика в цените в САЩ и в България. На мен ми е любопитно Арлен каква надценка ще сложат. Иначе като чета на мен може и силничка да ми дойде тази серия.

# 66
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Много ясно, че има разлика, но шампоанът Хроноложист е малко по скъп от Дисциплин, затова направих сравнение   bouquet

# 67
  • Мнения: 62
Установих, че термозащитните продукти под формата на спрей не се отразяват много добре на косата ми, струва ми се че става някак си изпръхнала, по-добре е с кремообразните. Загледах се по това http://www.zlatnaribka.com/TERMO-ZAshtITA/termo-zashtita-za-izgl … style-cool-150-ml имате ли отзиви за него?

# 68
  • Русе
  • Мнения: 621
Golden_Rose аз съм с тънка, светло руса коса до раменете, с мазни корени и сухи краища. На мен Топ 10 не ми се отрази добре - омазни ми се много бързо и косата ми след няколко часа беше като немита по дължините.
Ползвах и Крем за обем Lakme Cool Body Shaper, в което описание пише, че "Съдържа UV защита и защита от обработка с топлинни уреди" и бях доволна, но го ползвах кратко, минах на термичното мляко на Керастас.

# 69
  • Мнения: 18
Здравейте някой ползвал ли е шампоан или маска за брюнетки на Лакме ? Има ли някакъв ефект на боядисаната коса ? Защото на мен са ми израснали корените (ест. кестенва съм) и надолу  пада боята която е станала оранжева . Искам да се отърва от него без да се боядисвам.

# 70
  • На ръба..
  • Мнения: 2 123
И аз там гледах, но повечето не пише, че са за коса.  Това примерно http://www.zoya.bg/Био-масло-от-мента.436

cityofangels, Не е нужно да пише, че е специално за коса.
Различните масла можеш да ги слагаш на лицето си, на тялото си и на косата си, просто трябва да си избереш кое масло отговаря на твоите нужди. Провери в темата за маслата, там всичко е описано много подробно.

# 71
  • София
  • Мнения: 10 858
Благодаря за темата   bouquet

По въпросите:
1. Един или два пъти седмично - маска с масла и тривитаминол. Понякога добавям и от индийските билки - прах от алое вера, зизифус, амла, брахми. При мен ефекта от маслените маски е страхотен.

2. Алтерна не съм ползвала, засега и нямам намерение, освен ако не лудна нещо  Embarassed

Момичета, да попитам, на кое казвате фризита?

# 72
  • Мнения: 799
Жана, супер темичка   bouquet  Благодаря  Hug

По въпросите :

1. Какви грижи прилагате за скалпа ? - използвам ДПШ на Шварцкопф и съм много доволна - не за плита и не изсушава косата, ползвам 2-3 месечно маслени маски с най - различни масла - затоплям на водна баня, слагам на косата, масаж на скалпа, слагам шапка за баня и увивам с кърпа, седя колкото време имам  Peace Използвам ампулите на Напура за фоликулите и растеж, ампули Денсифик, ампулите на Лакме Актив - шок концентрат, а сега съм си набелязала няколко други


2. Вашият опит с продуктите на Алтерна - имам бамбуковата серия за обем, но не съм я ползвала  Blush  купих си я на много добри цени и чакам да и дойде времето  Crazy  ще си взема бамбуковата термозащита и още няклко продукта, когато хвана хубава промоция  Whistling

# 73
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
Благодаря, ще потърся  Peace

# 74
  • Мнения: 62
Viki&Niki благодаря ти, и аз съм с тънка и изрусена коса, но нямам проблем с омазняване на корените, косата ми е нормална,  само краищата ми са малко сухи. Ползвам коприната на Чи и Митичното олио на Лореал. Преса ползвам изключително рядко, но сешоар редовно в зимните месеци. Напоследък наблегнах на протеиновите продукти и искам сега да включа и малко хидратация. В описанието на лакме 10 в 1 пише, че хидратира, затова се спрях на него. Сега гледам и това http://www.zlatnaribka.com/loreal-professionnel/mythic-oil/podhr … rotectrice-150-ml. Ще изчакам още малко за отзиви и тогава ще решавам.

Общи условия

Активация на акаунт