Професионални серии за коса - тема 74

  • 55 974
  • 772
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 385
Това на Митик Ойл е добро, подхранващо и хидратиращо, само с количеството трябва да се вснимава  Peace  bouquet

# 76
  • Мнения: 785
http://www.kerastase-usa.com/bain_chronologiste/BACR001.html?dwv … 001_size=250%20ML цените са нормални, а по описанието е точно за мен  Heart Eyes . Серията е шампоан, маска и ексфолиант  Peace
Забелязах нещо странно Thinking Във френския сайт на Керастаз серията се състои от 3 стъпки - ексфолиант, маска и "парфюмно" олио - http://www.kerastase.fr/soin-du-cheveu/chronologiste. Въобще не се споменава шампоан. А в американския им сайт серията е от ексфолиант, шампоан и маска. Там пък липсва това олио. А сега де... Thinking

# 77
  • София
  • Мнения: 3 272
Благодаря за темата, Жана   bouquet
Както винаги страхотно си я оформила  Hug

По двата зададени въпроса няма да отговарям, защото съм го правила много подробно и ще стане досадно вече да се четат едни и същи неща.
Само за скалпа ще кажа, че не е нужно да има проблеми по него за да се полага грижа. Грижата предотвратява проблемите и прави косата по-здрава.

---------------------------
Аз се чудя защо в Рибката не намирам ампулите за стимулиране на фоликулите, а то вие сте ги изкупили  Mr. Green Mr. Green Mr. Green
 

# 78
  • Бургас / София
  • Мнения: 1 206
http://www.kerastase-usa.com/bain_chronologiste/BACR001.html?dwv … 001_size=250%20ML цените са нормални, а по описанието е точно за мен  Heart Eyes . Серията е шампоан, маска и ексфолиант  Peace
Забелязах нещо странно Thinking Във френския сайт на Керастаз серията се състои от 3 стъпки - ексфолиант, маска и "парфюмно" олио - http://www.kerastase.fr/soin-du-cheveu/chronologiste. Въобще не се споменава шампоан. А в американския им сайт серията е от ексфолиант, шампоан и маска. Там пък липсва това олио. А сега де... Thinking
Да, ама и шампоанът го има на картинката  Mr. Green

# 79
  • Русе
  • Мнения: 621
bellisssima има шампоан във френския сайт, на първата стъпка е. Има стрелка и излиза шампоана.
Много яко изглежда всичко, мога да го пробвам само заради външния вид  Crazy

# 80
  • Мнения: 785
Ооо вярно, къде съм гледала smile3555
Е, значи всичко е ясно. Серията е от ексфолиант, шампоан, маска и парфюмно олио Hug
Това последното ми звучи като парфюмирани силикони, ама айде.. Mr. Green

# 81
  • Добрич
  • Мнения: 219
Прекрасна нова тема Жана  bouquet

1. Грижа за скалпа
- маска с ЯЧРМ и алое вера
-NAPURA Шампоан за терапия и почистване на скалпа
- ампулите за терапия на Напура
-Серум за гъстота Loreal Serioxyl
- от скоро серум за сгъстяване и заздравяване на косата на Алтерна

2.Продукти на Алтерна:
- серум за сгъстяване и заздравяване на косата - бях писала, че ми омазнява косата. Днес пробвах след нанасяне и масаж на скалпа да издухам леко косата със сешоар. Мисля, че ефекта е по-добър.
  -шампоан и балсам от серията Alterna Caviar Replenishing Moisure-взех си ги с идеята да имам под ръка нещо хидратиращо. Според мен обаче серията е балансирана, поне аз така я  усещам на косата . Чисто хидратиращите продукти ми правят косата много хвърчаща, а след серията я усещам по-плътна.Определено съм доволна.
- спрея за термозащита -Alterna Caviar Perfect Iron Spray- ползвам го на суха коса и съм възхитена. Имам чувството, че съм използвала сух шампоан.Косата ми изглежда като току що измита, има съвсем лека фиксация и къдриците ми са по-гъвкави.

# 82
  • Мнения: 4 743
Момичета, в каква последователност нанасяте финишите и стилизантите? newsm78
Ами те станаха доста и се чудя вече  Mr. Green
Аз след шампоан леко подсушавам и пръскам финишите под формата на спрей по дължините, в корените елексир или някаква ампула (без измиване).. После пръскам термозащита и слагам в корените малко от лилавата топка на Тиги. Суша със сешоар и ако видя фризита, на почти суха коса слагам много малко арганово или друго олио или коприната на Чи само по краищата. Не изправям с преса и не ползвам кремове за къдрици, поне това си спестявам на косата.... Joy
Днес пробвах комбинация шампоан Денсифик и маска Макадамия, да видим резултата, ще споделя по-късно...
 kate_p, Alterna Caviar Perfect Iron Spray като финиш ли го ползваш, щом на суха коса? Rolling Eyes

# 83
  • Добрич
  • Мнения: 219

 kate_p, Alterna Caviar Perfect Iron Spray като финиш ли го ползваш, щом на суха коса? Rolling Eyes

Всяка сутрин си правя косата с маша за къдрици. При измиване слагам на влажна коса спрей за топлинна защита с комплекс Morpho-Keratine – Kerastase Discipline Fluidissime. На суха коса сутрин преди машата слагам Алтерна и след това навивам.

# 84
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

Много яко изглежда всичко, мога да го пробвам само заради външния вид  Crazy

То това им е целта  Mr. Green

Аз като хардкор фен на Керастас ще изчакам отзиви за тази серия, за да видя дали да пробвам шампоана.

От промоцията на Рибката си заръчах уплътняващия комплект на Лореал Проф. за боядисана коса. Да видим ще се харесаме ли.

# 85
  • Мнения: 52
1. Какви грижи прилагате за скалпа ?. Използвам ДПШ на CHI два пъти в месеца. От месец веднъж в седмицата маска с масла за регулиране на омазняването, за сега без ефект нито от към омазняване нито от към гъстота и уплътняване на косъма. Ползвала съм ампулите Денсифик - омазняват ми. Косата ми е тънка, рядка, изрусена, с бързо омазняващи се корени (буквално от сутринта до вечерта), и сухи краища. Използвам професионална козметика за коса от около година. До сега не съм попаднала на продукт, който да ме удовлетворява напълно. Прави ми впечатление, че първите няколко ползвания на нов продукт ми харесват много, след, което сякаш нуждите на косата ми се променят и аз трябва да търся нещо друго. От седмица, всеки ден използвам серума с червена детелина на Алтерна. Рано е за забележим ефект, но поне не ми омазнява корените. Други продукти на Алтерна не съм пробвала.

# 86
  • Живее на Луната
  • Мнения: 3 468
Страхотна тема, благодаря Жана   bouquet

Грижите ми за скалпа се изчерпват с ДПШ на Лореал, но не ми харесва, много суха ми стои след това косата. Иначе си поръчах ампулите Денсифик, ще почна и с маслени маски скоро.

Продукти на Алтерна не съм ползвала, ще се ослушвам за отзиви и ще взема нещо при първа възможност.

# 87
  • София
  • Мнения: 681
Между другото как ви се струва комбинация от:
- ДПШ на Лореал.
- Шампоан за чувствителен скалп на Керастаз
- Хидратиращ балсам на Макадамия
- Кератинов 2 минутен реконструктор на Афиджи?

Описвам си косата (според мен де)- нормална към мазна коса, с омазняване в корените и леко сухи краища. Не много рядка, но не и гъста, склонна към наелектризиране (доста). Скалпа периодично ме сърби, но не много, примерно 3-4 пъти дневно. Без обем и леко стърчащи ркаища...

Ама и аз как го описах...  Mr. Green Simple Smile

Благодаря!

# 88
  • Мнения: 799
Между другото как ви се струва комбинация от:
- ДПШ на Лореал.
- Шампоан за чувствителен скалп на Керастаз
- Хидратиращ балсам на Макадамия
- Кератинов 2 минутен реконструктор на Афиджи?

Описвам си косата (според мен де)- нормална към мазна коса, с омазняване в корените и леко сухи краища. Не много рядка, но не и гъста, склонна към наелектризиране (доста). Скалпа периодично ме сърби, но не много, примерно 3-4 пъти дневно. Без обем и леко стърчащи ркаища...

Ама и аз как го описах...  Mr. Green Simple Smile

Благодаря!

Това всичкото на едно миене ли искаш да го сложиш  newsm78

# 89
  • Стара Загора
  • Мнения: 340
Здравейте,някой има ли мнение за този серум,дали омазнява....ще се радвам ако някой който го е ползвал сподели Hug http://www.zlatnaribka.com/stimulirasht-eliksir-za-barz-rastezh- … ing-elisir-125-ml

Общи условия

Активация на акаунт