Ежедневна профилактика с витамини и минерали, имуностимуланти

  • 7 776
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 681
Здравейте.

Колко от вас приемат някакви таблетки, гелове, прахчета, екстракти и др. подобни и какви са те?

Споделете как се грижите за здравето си без да сте болни или да имате някакви оплаквания?

# 1
  • Мнения: 3 130
Аз пия мурсалски чай.
Мисля че ми помага.

# 2
  • В мечтите
  • Мнения: 639
Аз пия-рибено масло,геретамин и витамин Ц.

# 3
  • София
  • Мнения: 982
Биозин мама, мурсалски чай, сок от грейпфрут с мед и лимон.

# 4
  • Мнения: 4 176
Интересувам се много от темата, защото явно не съм от хората с най-силен имунитет, разболявам се от настинки на няколко месеца, особено през този сезон. В момента пия рибено масло, мултивитамини, много ми помага за гърлото джинджифил с мед и лимон. Когато усетя, че се разболявам взимам ехинацея на др Тайс, помага, ако е в начална фаза.Общо взето съм фен на натуралните продукти и лечение с тях. В момента обаче ми се иска да си взема нещо пак натурално, което да взимам превантивно в оставащите месеци от зимата и ще се радвам да ми препоръчате и да прочета различни мнения кое действа и кое не. Колебая се между Имуномикс, Имунобор, живите витамини Алайв, нещо в тази насока.

# 5
  • София
  • Мнения: 681
Аз за сега пия само клеева тинктура когато се сетя половин час преди хапване и вечер пия по един Центрум. До скоро пиех Геритамин, че имах проблеми с ноктите и косата, ама се чудя дали да го почвам пак...

Та за това реших да създам темата, че ми се ще да си избера някакъв такъв общ витамин или добавка, която да приемам вечер и да влияе имуностимулиращо Simple Smile

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Гледам да се храня максимално здравословно, спортувам, старая се да не се ядосвам (поне доколкото е възможно), пия различни антиоксидантни чайове (мурсалски, ройбос, джинджифил, зелен чай, редувам ги), пия герикапс и рибено масло (редувам), 2-3 пъти в годината по един курс Калмацин, в грипния сезон пия клеева тинктура или Проповит С. Мултивитамини не пия само защото изострят апетита, иначе който няма проблеми с теглото е задължително според мен, особено в този сезон. На децата давам целогодишно, само през август почиват, когато не са на училище.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 023
Не пия никакви добавки и/или витамини. И на децата не давам.
Боледуваме рядко. Не виждам смисъл да се меся в имунната система на организма, при положения, че работи добре...

# 8
  • Мнения: 6 365
Има един труден за разбиране принцип: здравето се постига с това, което НЕ правиш, а не с това, което правиш.

Добавки и витамини понякога могат да помогнат, обаче може да помогне повече например да не ядеш храни, които само изчерпват запасите ти, но не набавят нови. Например, за да разграждаш захар и алкохол, организмът ще трябва да похаби доста витамини и микроелементи, но няма да си ги набави от тези храни. И после няма да има ресурс за други дейности.

Така че е хубаво първо храната да е такава, че да носи нетен плюс на ресурсите, а не да ги хаби. Глупаво е да ядеш хляб, после да пиеш витамини, вместо да хапнеш 100 гр. черен дроб и да си набавиш толкова важни вещества, колкото няма в никое хапче.

Хубаво е човек да не се изчерпва и да види откъде има "течове" и да ги спре своевременно, а не да налива добавки после.

# 9
  • Мнения: 17
Simple Smile Здравейте .

На всички мои приятели съм казала моята рецепта за здраве. Ще я споделя с вас.
1. най-важното е родителите да са здрави. Тъй като онаследяваме 80% от здравето си.
2. Родителите да закаляват децата си, още в деня на раждането.
3.Антибиотик - САМО и ЕДИНСТВЕНО на смъртно легло!
4. Ако  сме онаследили болнавостта на някой от родителите си: всяка болест която ни връхлита да се лекува с чай от лайка, липа и жълт кантарион (чайовете на "Алпинист" са добри заместители, ако не можете да си наберете чай).
5.когато нивото на витамин C спадне в организма , тялото не може да се справи с вирусите. Така ,че антибиотиците няма да ви помогнат . Прахчета, хапчета, инжекции - най-добрият лек е голямият прием на витамин C.

Аз съм на 31 години и никога през живота си не съм взимала антибиотик. Под каквато и да е форма , дали  на хапчета дали на инжекции. Много рядко се разболявам и за това не посещавам лекари.  Последно се разболях през 2006-та , бях леко грипозна и за 3 дена се оправих Simple Smile

Не си мислете ,че яденето на дадени храни или неяденето на дадени храни ще ви предпази или ще ви разболее. Жлезите с вътрешна секреция не израсходват витамини за да произвеждат хормони Simple Smile. Разбира се , трябва да се внимава, защото високия прием на захар и тесто , може да увреди някоя от жлезите с вътрешна секреция. Минималния прием на хормонални препарати е 6 месеца - ако искате с билки между 9 и 10 месеца. Simple Smile

# 10
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
Гледам да се храня максимално здравословно...
...движим се...

Не пия никакви добавки и/или витамини. И на децата не давам.
Боледуваме рядко. Не виждам смисъл да се меся в имунната система на организма, при положения, че работи добре...
И точно те така!

 А в редките случаи на боледуване минаваме с абсолютния миниму продукти на Фармацията, ако се наложи.
И козметика ползваме максимално малко.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Гледам да се храня максимално здравословно...
...движим се...

Не разбрах?  newsm78

aktex, искрено ме развесели!  Joy Joy Joy

# 12
  • HH
  • Мнения: 3 257
Не пия никакви добавки и витамини, чай също не пия. По едно чисто кафе сутрин и това е. Не ям хляб, не пия газирано, много рядко си позволявам червено вино в минимални количества. Всеки ден ям плодове за закуска (пресни или сушени) . Последно бях болна преди година за около седмица. И тогава не пих лекарства. Настинката и с лекарства и без, си минава за седмица. Мисля, че Мамасита е права, че здравословното състояние зависи от това, което не прави един човек.

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 21 662
savina_33, цитирах от твоя пост това, което се отнася и за нас и допълних. Simple Smile

# 14
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

3.Антибиотик - САМО и ЕДИНСТВЕНО на смъртно легло!
4. Ако  сме онаследили болнавостта на някой от родителите си: всяка болест която ни връхлита да се лекува с чай от лайка, липа и жълт кантарион (чайовете на "Алпинист" са добри заместители, ако не можете да си наберете чай).
5.когато нивото на витамин C спадне в организма , тялото не може да се справи с вирусите. Така ,че антибиотиците няма да ви помогнат . Прахчета, хапчета, инжекции - най-добрият лек е голямият прием на витамин C.

Аз съм на 31 години и никога през живота си не съм взимала антибиотик. Под каквато и да е форма , дали  на хапчета дали на инжекции. Много рядко се разболявам и за това не посещавам лекари.  Последно се разболях през 2006-та , бях леко грипозна и за 3 дена се оправих Simple Smile



Наясно ли си, че пълненето на главата на някой по-лековерен с подобна плява, действително може да го изпрати на смъртно легло?
Голям келепир, че никога не си пила антибиотик!
Ако човек има бактериална инфекция и я лекува с чайче Алпинист, нали се сещаш, че е голяма вероятността въпросната бактерия да се загнезди на топличко в бъбрек или сърце, дори и човекът да се почувствал добре? А след години да си отиде за 24 часа заради увредена клапа или нефункциониращ бъбрек? Ей така, щото много се пазел от АБ.
Дано не ти се връзват хората.

НАпоследък пием сироп от черен бъз целокупно в семейството и май има ефект. Таблетки Бета Глюкан давам също сутрин на гладно в зимните месеци. Омега 3-6-9  - целогодишно за мен и децата.

Общи условия

Активация на акаунт