Зачервяване, подуване и сърбеж на кожата

  • 5 287
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Здравейте на всички, надявам се някой да е имал като моя проблем и да се е справил с него.
От доста време кожата ми реагира много "остро" на външни дразнители, като например:
вълнени одеяла, най-обикновено почесване и дори от етикети на тениски, часовници и т.н. .
Та проблема е следният, след като се раздразни кожата се зачервява, в последствие на това се подува леко и започва да сърби.
Моля ако някой е имал подобни проблеми и се е справил с тях да сподели! Simple Smile

# 1
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Вероятно имаш алергия към опр. материи и трябва да ги избягваш. Консултирай се с дерматолог  Peace

# 2
  • Мнения: 8 163
От доста време кожата ми реагира много "остро" на външни дразнители, като например:
вълнени одеяла, най-обикновено почесване и дори от етикети на тениски, часовници и т.н. .
... след като се раздразни кожата се зачервява, в последствие на това се подува леко и започва да сърби.

Контактен дерматит?

Казваш, че тези симптоми са от доста време. Има ли някаква особена причина още да не си отишъл на лекар?

# 3
  • Мнения: 9
От доста време кожата ми реагира много "остро" на външни дразнители, като например:
вълнени одеяла, най-обикновено почесване и дори от етикети на тениски, часовници и т.н. .
... след като се раздразни кожата се зачервява, в последствие на това се подува леко и започва да сърби.

Контактен дерматит?

Казваш, че тези симптоми са от доста време. Има ли някаква особена причина още да не си отишъл на лекар?
Определена причина липсва и просто гледам да избягвам контакт с лекари, че съм видял много.....

Последна редакция: чт, 29 яну 2015, 13:07 от Иван Димитров_498354

# 4
  • Мнения: 8 163
Разбирам те, Иване. Но нито ние можем да те диагностицираме, нито ти сам можеш. Нито пък трябва да се примириш със симтомите.

Иди да те види дерматолог. 

# 5
  • Мнения: 9
Четох доста и до колкото разбрах, такива симптоми може да има човек с по-чувствителна кожа, когато се намира в среда в която въздухът е замърсен, неправилно третиране на кожата (душ гел, който не хидратира кожата и я изсушава), стреса също е причина. След като няма как да намаля стреса или да изчистя въздуха в големият град.Мисля просто да избягвам контакта с проблемните неща, а междувременно някой може ли да ми препоръча някой душ гел или нещо друго, което да хидратира кожата след баня?

Последна редакция: пт, 30 яну 2015, 13:11 от Иван Димитров_498354

# 6
  • Мнения: 143
Най - добрият съвет е да отидеш на лекар. Този проблем не се лекува с душ гелове. Може да се окажеш алергичен и към препаратите, с които са третирани въпросните материи. Имам приятел с подобен проблем, който се обрива ако ризите и тениските му не са от качествен памук. 

# 7
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
... някой може ли да ми препоръча някой душ гел или нещо друго, което да хидратира кожата след баня?


Душ олиото на Юсерин  Peace

Но първо пробвай на едната ръка и изчакай 72 часа за реакция, ако няма - тогава на цяло тяло  Peace

Общи условия

Активация на акаунт