Права в количката!

  • 1 649
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 5 539
Не мога да се боря... Девойката вече изобщо не признава седнало положение в количката. Принуждавам се да я нося на ръце, а е над 10 кг. Imp Иначе се изправя за секунди и се държи за облегалката. Пробвах да сменя посоката на коша - няма ефект, накъдето и да гледа все е същото. А още не стои стабилно права и може да падне. В чудо съм се видяла. Ако я насиля да си седи нормално, реве сякаш я колят.
Сигурно няма спасение Cry , просто ми се ще да чуя че и други бебета правят същото, че не сме само ние с този проблем. Колкото и гадно да звучи Embarassed

# 1
  • Мнения: 3 042
Добре дошла при нас!
Съни е същият, не признава количка, днес на разходка ходихме на ръчички и по едно време сам ходи хванат за мен.
Какво да ти кажа успокоително, като е по-сънлив седи и си търка очите, ама не може все навън да спи.

# 2
  • Мнения: 189
Здравей  lilita,
това което си написала ми е адски познато Grinning .Само че моята бебка е много малка, но в момента в който спра на едно място с количката веднага се обръща по корем, гепва се за сенника и става, а напоследък и доста бързо!! Никакви опити да я сложа да седне нямат ефект повече от две минути ... Вече дори и навън няма почивка, принудих се да я закопчавам доста стабилно за да не прави такива опити в движениеи при мен има ефект само с тези коланчета от количката. Братовчедка ми има един юнак на 9 месеца, но понеже е много див от 6-ия го държи с такова коланче, което е за прохождане, закопчано за количката.
Твърдо в движение не я взимам на ръце, то и физически май няма да се справя Grinning .

# 3
  • Мнения: 3 146
Естествено, че така правят - това е последна бебешка мода.Минава от само себе си след около месец.аз дори се специализирах да я возя права - просто много внимавам и винаги съм готова да я сграбча ако политне.

# 4
  • Мнения: 5 539
Добре дошла отново във форума, Павлина!:D
Ева никога не спи навън, винаги очите и са на 4 да не изпусне нещо. Още не ходи и дори в кошарата не се изправя, а само в количката или вкъщи, като се хване за дивана.
Вие май сте по напред с прохождането Grinning

# 5
  • Мнения: 2 006
На нас това ни е патент Laughing Алекс се вози от 9 мес. права,вси4ки опити за връзване завършват с дерящо се 4ове4е Grinning Оставям я ,но онзи ден,при опит да си вземе нещо от щандовете в магазина(редовен номер)се прекатурна и падна Sad ,вярно след 5 мин. пак правеше номерца,а аз още настръхвам като се сетя Close

# 6
  • Мнения: 1 975
Така бяха и моите!
Само тези каишките за закопчаване (такива дето ги ползват и за ходене)помогнаха при нас  Rolling Eyes  ...
е - да ... доста време минава докато детето свикне да ги носи обаче.... ама какъв рев беше  Neutral Face

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
А бе и ние лятото като бяхме в Бургас, забелязах за тази мода на бургаските бебета да се возят прави в количките. И моето софиянче, нали е с морска кръвчица, и той взе да ми прави такива акробатики. Ужас. Вчера една жена се разминава с нас на улицата и ни гледа едно такова закачливо - ту мен, ту мъжа ми - чак се притеснихме, а пък то моля ви се: ние си мислим, че бебо спи, а той на колене и подпрян на облегалката.

# 8
  • Мнения: 3 042
Цитат на: lilita
Добре дошла отново във форума, Павлина!:D
Ева никога не спи навън, винаги очите и са на 4 да не изпусне нещо. Още не ходи и дори в кошарата не се изправя, а само в количката или вкъщи, като се хване за дивана.
Вие май сте по напред с прохождането Grinning


ние, както сигурно си спомняш още от началото не обичахме да се возим легнали, после и седнали в количката. А тия каишки ако го овържа с тях смятай, че целият квартал ще разбере- реве че се къса, много сърцераздирателна история. Пробвай да и сменяш играчките в количката, събираш 4-5 в чантата и ги вадиш периодично за разнообразие. Съни сега се кротва само от онези GSM-и играчки с мелодиите. Така го е нагризал, че чак е наводнил платката - и сега е зациклил на една-единствена мелодия, ама нейсе- мир да има!

# 9
  • Мнения: 182
Тъкмо се притеснявах вече, че само ние правим тези номерца. И аз прибягвам до каишките за прохождане найстина май само това помага. Когато съм сама ми е невъзможно да го бутам изправен страх ме е да не тупне на земята. Онзи ден бяхме на разходка и с тати и единия бута количката другия крепи малкия а той не е лекичък. Голяма картинка сме били от страни Grinning  Grinning
Дано отмине този период скоро. Ние сме на 10 месеца, още не правим опити за прохождане само лазим.

# 10
  • Мнения: 8 769
Лилита, и при дъщеря ми го имаше този период-просто в момента, в който се научи да се изправя и настана ад по време на разходка. Вечно права, кикереше се нагоре надолу, сяда, става....абе ...екшън, но ще премине. Grinning
Откакто пък провървя количка не ползваме.

# 11
  • Мнения: 2 693
Хвърли ме в спомени с тази темичка Grinning ! Не сте само вие разбира се! Някои деца просто не могат да стоят на едно място. Ще премине - при нас стана за по-малко от месец - в момента, в който Емо проходи спря да се изправя в количката.

ПП: Цялата работа ми намирисва на прощъпулник до един-два месеца Rolling Eyes ...

# 12
  • Мнения: 5 539
Цитат на: bobolenta


ПП: Цялата работа ми намирисва на прощъпулник до един-два месеца Rolling Eyes ...


Ами, ядец!
Много и се иска да ходи, но не я държат краката. Като пиян турчин се клатушка Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 2 859
e dobre de ne go li vrazva6 v koli4kata ??? Embarassed az da pitam zastoto qvno nas ili ni e marzqlo ili sam uspqla nqkak da uvladeq polojenieto znam li?

# 14
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 712
THERION:

Цитат
e dobre de ne go li vrazva6 v koli4kata ???  az da pitam zastoto qvno nas ili ni e marzqlo ili sam uspqla nqkak da uvladeq polojenieto znam li?


Всичко си зависи от детето. На някои просто не им се седи, а други с удоволствие си съзерцават наоколо, подрусквайки се блажено.

# 15
  • Мнения: 3 042
Цитат на: THERION
e dobre de ne go li vrazva6 v koli4kata ??? Embarassed az da pitam zastoto qvno nas ili ni e marzqlo ili sam uspqla nqkak da uvladeq polojenieto znam li?


Аз лично не го връзвам. Не искам да му ограничавам периметъра на действие, слагам каишките в количката само ако сме на много оживено място, ей така за по-сигурно.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 859
Цитат на: Павлина
Цитат на: THERION
e dobre de ne go li vrazva6 v koli4kata ??? Embarassed az da pitam zastoto qvno nas ili ni e marzqlo ili sam uspqla nqkak da uvladeq polojenieto znam li?


Аз лично не го връзвам. Не искам да му ограничавам периметъра на действие, слагам каишките в количката само ако сме на много оживено място, ей така за по-сигурно.

qsno e moje bi poneje toi si be6e sviknal v koli4kta da e varzan (poneje si e stur4o) i za tova ne mi e pravil podobni gimnastiki ...daje kato sqda6e v kli4kata i mi dava6e kai6kite da gi zakop4eq  Simple Smile

# 17
  • Мнения: 3 042
мали, той бил голям сладур! Представям си как ти връчва каишите- хихихи. Моят отначало още като се учеше да седи в количката го връзвахме, ама само да не залитне нанякъде, докато стане по-стабилен в седенето. Та с тия каиши ми приличаше на парашутист.

# 18
  • Мнения: 5 539
И каишът не помага Sad  Днес пробвахме. Ефектът е, че се обръща и изправя по-трудно, заради което се нерви. За утре замислям начин да я връзвам докато е права. Лошото е, че глупачето си мисли, че може да седи права без да се държи изобщо.
Надявам се скоро да и омръзне това упражнение!
Благодаря ви за отговорите Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2 693
Цитат на: THERION
e dobre de ne go li vrazva6 v koli4kata ??? Embarassed az da pitam zastoto qvno nas ili ni e marzqlo ili sam uspqla nqkak da uvladeq polojenieto znam li?


Ха ха, ако мислиш, че това помага... На мойто диване баща му вече замисляше как да монтира каишки, които да минават през раменете, шията, и да са кръстосани на гърдите по възможност... Има една приказка "Шило в торба не седи", чувала ли си я Grinning ? Аз съм я виждала даже Wink .

Общи условия

Активация на акаунт