Украса по дрехи - САМИ

  • 43 890
  • 96
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 260
Магазин "Умбопо" на Скобелев се пада отляво като вървиш от Руски паметник към Петте кьошета, има страхотни мъниста керамични и метални, може на място да си сглобиш герданче каквото ти харесва, или да си украсяваш неща, аз ползвам много оттам.
Преди 2 години имах едни дънки, дето с белина си бях спрейнала едни картинки, бях зашила цветенца, мъниста, долу по маншетите пръстени от бирени кутии, тва си ми бяха патри дънките и много овации обирах, ама сега не влизам в тях, а нямам време да се занимавам....абе майната му, добре че ме подсетихте, ще си заделя час два да си пооправя сегашните панталонки, че са скучнички..

# 31
  • Мнения: 5 647
Не умея да правя подобно нещо. Нито имам нерви, нито пък фантазията да го направя.  Crazy

# 32
  • Мнения: 1 269
Браво моми4ета
Дънките са супер
От скоро ме обзе манията да слагам камъ4ета Сварофски по дрехите на малката а и на мои дънки.Купувам от малките или средни  камъ4ета които се лепят с ютията.Правя сър4ица пеперудки или надписи.Стои много оригинално а и как блестят само  Simple Smile
Не са изобщо скъпи и има много голямо разнообразие от цветове и размери

# 33
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
На мен друго ми се върти сега в ума, искам някаква шантава чанта да си направя. Знае ли някой къде продават кожа? По-добре изкуствена, че естествената ще ме е страх да я работя с моите две леви лапи.  Blush
Едно време имаше някакъв магазин за кожа "Вашата кожа" (наистина така се казваше  Mr. Green), някъде на Хр. Ботев бил, ама дали още съществува?  newsm78

Последна редакция: пт, 10 мар 2006, 19:00 от Vasilisa Umnica

# 34
  • Мнения: 5 317
Някое друго произведение нямаш ли? Crazy[/color]
Тези дънки съм ги шила с мъниста преди две години за сестра ми:

http://img220.imageshack.us/img220/8154/60611vl.jpg
http://img370.imageshack.us/img370/1100/60628gb.jpg

Тези камъчета съм ги лепила с ютия:

http://img161.imageshack.us/img161/7439/60644tk.jpg
http://img161.imageshack.us/img161/6963/60659wk.jpg

Потника вече е доста избелял.

А на тези ботуши наместа им се беше напукала кожата и ги направих така:

http://img161.imageshack.us/img161/8726/60663oe.jpg


За сега не съм ги обувала и вероятно няма и да ги обуя Wink.

# 35
  • София
  • Мнения: 9 477
Бриана, идеите са ти просто уникални! Hug
 Поздравления! newsm10

# 36
  • Мнения: 231
brianna, просто невероятни неща правиш.  bouquet Как се лепят тези камъчета с ютия? Те някакви специални ли са? И дънките много ми харесаха, ама ми се струват голяма играчка. Rolling Eyes

# 37
  • Мнения: 6 155
brianna newsm20 newsm10  bouquet

# 38
  • Мнения: 5 317
Момичета,благодаря  bouquet за похвалите Embarassed Embarassed Embarassed
Убедена съм,че всеки може да си направи такива неща.Иска се само време и търпение.
Как се лепят тези камъчета с ютия? Те някакви специални ли са? И дънките много ми харесаха, ама ми се струват голяма играчка. Rolling Eyes
Камъчетата не са специални.Продават се в магазините за шивашки пособия.Слагат се  върху дрехата и от обратната страна се минава с ютия.За да не се разместят,аз долепям ютията първо върху камъчето и после гладя от обратната страна.
А за дънките наистина доста си играх,защото ших мънистата едно по едно за по-сигурно.

# 39
  • Мнения: 271
 Ох, а как се шият маниста върху дрехи, в смисъл какъв вид бод се използва? Аз веднъж пробвах, но нищо не излезе... Sad Sad Sad

# 40
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Леле, Бриана, много готини работи, колко си си играла с тези маниста!  Heart Eyes
Аз шия манистото като копче - бодна в плата, после през дупката на манистото, забивам в плата и пак -  и така дор три пъти, за да е здраво. После следващото и така. Дано се разбра.  Embarassed

# 41
  • Мнения: 5 317
И аз ги шия като Vasilisa Umnica(добре го е обяснила Peace),но по веднъж.

# 42
  • Мнения: 429
Я кажете за бижутата от тесто, че ми стана много интересно.
И аз преди като имах време обичах да пришивам разни неща, но после никога не ги обличах.
Иначе лятото бах направила на малкия един панталон, който беше най обикновен с много готини надписи  и стана много як. Купих ги от един магазин и с ютията.

# 43
  • Мнения: 58
На вниманието на всички мацки,които като мен обичат да си ръкоделстват(то аз направо "злоупотребявам ''с това занятие)искам да споделя две магазинчета за пайети,мъниста,камъчета,дантелки,ширити и всевъзможни други джунджурийки.В района на женски пазар,на ъгъла на Симеон и Борис,едното магазинче го държат араби и е точно на самия ъгъл,а другото се намира срещу него и лелката продавачка вечно е с цигара в уста(също както агентката на Джоуи-Естел  smile3503)Е там няма начин да не намерите това което ви е нужно.И още един съвет-купете си от там силиконов прозрачен конец с който се зашиват маниста и пайети,става много по-здраво и красиво.Е ми,приятно забавление на всички newsm44 щото за мен си е голяма забава,обаче когато малката заспи...  sleepuu

# 44
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Благодаря, Терличке!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт