НА КАКВА ВЪЗРАСТ ПРОГОВОРИХА ДЕЦАТА ВИ???

  • 1 235
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
При всяко дете е индивидуално. Каката на 1г6м разказваше приказки /е, с прости изречения/ и не и млъкваше устата. Мислех, че Васи ще проговори рано, като слуша непрекъснато кака си. Да, ама не. Едва като тръгна на ясла започна да се отпуска да говори. Иначе мълчи, гледа те разбиращо, аааха да отговори, ама не. Аз даже си мислех, че се инати. Просто си проговарят децата, когато им дойде времето.

# 16
  • Мнения: 388

Привет на вси4ки!!! yes
Искам да ви питам,при вашите деца как стана проговарянето,постепенно или изведнъж!!
Дъщеря ми е на 1г и 8м.и казва около 5,6 думи4ки(мама,тата,баба,айде,бау-бау,ало).Нормално ли е само толкова думи за възрастта и.Предварително благодаря за отговорите!!!!
И ние сме като вас.Каката проговори на 2г.6м. Peace

# 17
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Щерката на 10 месеца си казваше (повтаряше) името.
Сина е на 2г.6м. и е в зората на проговарянето. Мъчи се, прави изречение от по 2-3-4 думи, но мъчно му се разбира Crazy

# 18
  • Мнения: 3 740
У нас Сашко проговори най-бавно - до година и 10 мес. казваше само отделни думички, всичко друго го изиграваше с много изразителна пантомима и упорито ъ-кане. На две години запраска направо в сложноподчинени изречения и сега е най-речовитото от децата ми.
Иначе мога да ти препоръчам игри, в които участват пръстчетата на детето - "Дай, бабо, огънче" и други подобни, редене на мозайки, плетене на лентички и всичко, което активизира фината моторика - тя е свързана с центъра на говора.

# 19
  • Мнения: 2 910
Петя, рано е да се притесняваш според мен.
Дъщеря ми е на 2г. и още не е проговорила. Казва отделни думички като ела, куче ,коте, добре, ало, аш(аз), а така и не така, има ако, няма ако и някои други. А от 2 седмици най-накрая започва да ми казва мамо, толкова сладко и съзнателно, че направо ми пълни душата Hug Аз мисля, че поне още няколко месеца няма да проговори, най- много да допълни някоя нова думичка към речника си Wink

# 20
  • Мнения: 3 861
Ооо и аз мисля, че е строго индивидуално, точно както и при зъбите. Калоян е на 1.8 мес. и много говори, нарича нещата и предметите с имената им, даже пее зайченцето бяло първото изречение и го докарва и на думи и на мелодия, но за сметка на това продължава да има само 8 зъба от които нито един не е кътник Confused

# 21
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Ами още не говори.Знае и казва много думички и ми ги казва, но не ИСКА да микаже "мамо искам вода" например Shocked Със всеки ден запова да се усъвършенства, но смятам, че отдавна му е време, даже малко ме притеснява Confused

# 22
  • Мнения: 479
И аз имах някакви притеснения, когато Теди на 1 г. и 6 м. казваше само отделни думи. Макар да знам, че е индивидуално, като наблюдавах връстниците му, си мислех, че имаме проблем... 
Но само 4-6 месеца по-късно той вече говореше с изречения и произнасяше думите съвсем правилно, дори "р"-то се включи, когато беше на 2 г. и 1 м. Сякаш изведнъж се отприщи.
Така че няма място за притеснение. Както пише в дебелите книги, вероятно детето сега трупа запаси от думички  smile3529

# 23
  • Мнения: 364
на година и половина казваше няколко думички, на 2 прости изречения, на 2 и половина се появи и "р" и вече няма сила, която да я накара да помълчи поне за малко  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт