КАРТИ ТАРО - ТЕМА 13

  • 38 883
  • 767
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 571
Флейм, ти колко колоди Таро имаш? Как успявате да се ориентирате по толкова различни картинки? И това с посоките на редене е много объркващо.  ooooh!

# 16
  • София
  • Мнения: 162

Аз виждам наличие на трети човек, интриги, които пречат на тази връзка. ( 3П, 7 меча)  Някой си "играе" с жената, но дали това е мъжът или трети човек - не знам.  Самата жена в момента се чувства притисната от всички страни и не вижда изход от ситуацията. Но то няма нещо, на този етап, което тя да може да направи, за да им потръгнат отношенията. Да не говорим, че не виждам мъжа никъде. Според мен жената иска мнението/ съвети за връзката си от твърде много хора и това само и вреди.   Peace

k_kiara3, моята първа мисъл също беше, че това е връзка между хора, които не са свободни и те трябва да се крият, но след като ми казаха, че не е така, веднага ми възникнаха други мисли и те се оказаха вярни.

# 17
  • София
  • Мнения: 162
Флейм, ти колко колоди Таро имаш? Как успявате да се ориентирате по толкова различни картинки? И това с посоките на редене е много объркващо.  ooooh!

Hellenn link, спрях да ги броя след 120-тата, но са там някъде. Аз съм колекционер. Гледам реално с около 20-25. Но картинките знам почти на всички, имам по-добра визуална памет, отколкото някаква друга.
А и аз не се ориентирам в картинките, ами просто следя разказа, който правят. (Нещо с което Секхмет знам, че е абсолютно несъгласна). Понякога дори не се замислям картата каква точно боя и поредност е.
Използвам около 10 подредби, които знам наизуст и може би още толкова, които ползвам рядко и се налага да гледам позициите. Не е объркващо, свиква се с опит. Аз например почти не мога да гледам с три карти, но и с това се понаучих (обикновено все вадя 4-та карта). Интересното е, че не ползвам Келтски кръст, 8 години до сега... някак не е моя тази подредба. Може някой ден, знам ли...

# 18
  • София
  • Мнения: 162
Скрит текст:
Подредба, на която вече имам обратна връзка и ще мога да я дам и тук, след като, който иска се пробва с коментари.
Въпрос: Има ли перспектива връзката между жена и мъж? (Пита жената)


Отговор+коментар - Кралица чаши + 8М
Допълнителни карти, които показват какво помага/пречи, обясняват ситуацията (подпират я, така да се каже) - Асо М, 7М
Съвет-> евентуален резултат - 3П -> 5Ж
(понеже резултатът не е положителен, 3П по-скоро показва, какво прави/ще направи питащата, та се случва, това)

Има ли желаещи да коментират, или направо да обяснявам? Simple Smile

Явно няма други желаещи да пишат, давам обратна връзка тук:
Това е връзка между свободни мъж и жена, където обаче мъжът се прави на по-зает отколкото е (8М), смята, че отношенията крадат от личното му време (7М) и като цяло е "хем му се иска, хем не му стиска" (Асо М). Жената подозираше всичко това, но все пак тънеше в романтични мечти (Кралица Ч). Всеки нейн опит да придаде цялостност и завършеност на отношенията (3П), води до съпротива у отсрещната страна и дразги (5Ж).

# 19
  • Мнения: 3
Много ви моля помогнете да разтълкувам следните карти на въпрос А лъже ли за нещо Б:
 7меча, 9 чаши, Асо петтакли

# 20
  • Мнения: 1 786
Много ви моля помогнете да разтълкувам следните карти на въпрос А лъже ли за нещо Б:
 7меча, 9 чаши, Асо петтакли
Лъже, че и пушек се вдига.

# 21
  • София
  • Мнения: 162
Много ви моля помогнете да разтълкувам следните карти на въпрос А лъже ли за нещо Б:
 7меча, 9 чаши, Асо петтакли

Vanilla_ sky, това, което ми дойде в ума, когато прочетох написаното беше, че лъже и е доволен от това.
Обаче трябва да направя уговорката, че лично аз предпочитан въпросът да се задава "положително", т.е. не лъже ли, а дали е честен. И след това пак ще задам редовния си въпрос - с коя колода редиш, за да си представя визуално подредбата.

7М си е измама, опит за такава. 9Ч най-често показва самодоволство от постигнатото, а Асо П просто някак ми допълни картинката - давам ти нещо, лъскаво и хубаво, но по предните две карти - то не е чиста монета.

# 22
  • Мнения: 3
Използвам колодата на Уейт.  Сега зададох въпроса с положителен знак " А честен ли е с Б"и съвсем нищо не разбирам вече
 Кралица чаши, Рицар меч, Кралица меч

# 23
  • София
  • Мнения: 162
Използвам колодата на Уейт.  Сега зададох въпроса с положителен знак " А честен ли е с Б"и съвсем нищо не разбирам вече
 Кралица чаши, Рицар меч, Кралица меч

Може да звучи абсурдно, но тук ми хрумна, че е многолик...
Когато задавам въпрос за някакво отношение на мъж към жена и излезнат Кралици, за мен това обикновено показва, че мъжът е в близки отношения (някакви) с друга/и жени, ако това също някак може да ти помогне. Също Рицар меч сам по себе си е достатъчно коварен.

# 24
  • Мнения: 845
Въпросче от аматьор Simple Smile
Когато гледате с 3 карти, позициите им какво отразяват - минало-настояще-бъдеще? или нещо друго?

# 25
  • Мнения: 6
Флейм, не съм 100% убедена ,но мисля че няма да има среща през тази седмица. 6чаши+Слънцето ми прилича на мечти по миналото, светли спомени, а Звездата+5жезли на надежда която е напразна, напрежение, неяснота. Не знам,дано да греша.

Zaek_7777, според мен не грешиш... Аз съм съгласна с теб.

Днес било Сретение Господне, голям църковен празник. Може би не е трябвало да редя карти, но аз не знаех, за празника.

Вие редите ли на църковни празници?


Флейм:) какво общо има църквата с Тарото? Така или иначе сме извън нейният закон..
не ми е минало през ум да се съобразявам с църковни празници..
достатъчно жени са изгорели на кладата, че сега да мога да си редя всеки ден и да проповядвам тарото, като моята религия Simple Smile

Поздрави!

# 26
  • Мнения: 6
Въпросче от аматьор Simple Smile
Когато гледате с 3 карти, позициите им какво отразяват - минало-настояще-бъдеще? или нещо друго?

Здрасти
най-често при три карти отговорите идвт в следният ред: какво се случва в момента и какво вече е направено, което влияе върху темата на въпроса. Втора карта - какво ще се случи в непосредствено време ( близко бъдеще, може да си задаваш самата ти въпрос до месец, до два месеца днес и пр.) и третата карта тендция за развитие на въпроса в бъдеще - отново може  ти да си задаваш за колко е това време. ден, седмица, месец. По принцип повечето от нас гледат за периоди до 3 месеца. Шест също става, но за по глобални въпроси.
Поздрави
МР

# 27
  • Мнения: 6
Използвам колодата на Уейт.  Сега зададох въпроса с положителен знак " А честен ли е с Б"и съвсем нищо не разбирам вече
 Кралица чаши, Рицар меч, Кралица меч

На мен пък ми хрумна, че А няма как да е честен с Б, защото всеки път, когато е честен, тя експлоадира от емоции и става много рязка и коварна Simple Smile т.е от кралица чаши става кралица меч, когато има взаимоотошения на рицар меч.
възможно е отговора да е:  че би искал да бъде, но не е .

# 28
  • Мнения: 385
Флейм, не съм 100% убедена ,но мисля че няма да има среща през тази седмица. 6чаши+Слънцето ми прилича на мечти по миналото, светли спомени, а Звездата+5жезли на надежда която е напразна, напрежение, неяснота. Не знам,дано да греша.

Zaek_7777, според мен не грешиш... Аз съм съгласна с теб.

Днес било Сретение Господне, голям църковен празник. Може би не е трябвало да редя карти, но аз не знаех, за празника.

Вие редите ли на църковни празници?


Флейм:) какво общо има църквата с Тарото? Така или иначе сме извън нейният закон..
не ми е минало през ум да се съобразявам с църковни празници..
достатъчно жени са изгорели на кладата, че сега да мога да си редя всеки ден и да проповядвам тарото, като моята религия Simple Smile

Поздрави!


Въпросът ни отправя към историята на картите Таро.
От съвременна гледна точка, въпросът може и да е актуален, визирайки нагласата на повечето хора да свързват празниците (и погребенията в това число) с някакви нуминозни събития и в душата, най общо казано.

Ала, има проста логика - когато картите почват да се ползват, а това се случва в края на 13 - началото на 14 век, и църковните празници са други, както и ритуалността, свързана стях. Още повече, че твърдо се налага убеждението на изследователите, че първите донесли в Европа карти Таро, са мамелюците, минали най-напред през Сицилия, откъдето са и автентичните документирани карти за игра на фамилията Сфорца. Това може да се проследи в много средновековни документи.

Реално, картите нямат никакво отношение към празниците, защото карти се ползват от мюсюлмани, католици, православни, араби, всякакви религии; т.е. това е универсална наука, над религиозността.
Всеки обаче, който гледа на Таро, привнася от собствения си мироглед, често несъзнавано върху структурата на Таро, и го променя.

В крайна сметка, всеки решава дали да се влияе от властващото колективно несъзнавано (Императорът или Императрицата) или да се влияе от Магът.

А това има отношение и към номерирането - дали отляво или отдясно, а и да не забравяме обърнатото време в Таро.

# 29
  • София
  • Мнения: 162

Флейм:) какво общо има църквата с Тарото? Така или иначе сме извън нейният закон..
не ми е минало през ум да се съобразявам с църковни празници..
достатъчно жени са изгорели на кладата, че сега да мога да си редя всеки ден и да проповядвам тарото, като моята религия Simple Smile

Поздрави!


С Църквата като институция - не. Аз правя разграничение между Църквата и Вярата. А Вярата ми включва всички видими и невидими същества във Всемира, цялата енергия, която е навсякъде във всичките й форми и вибрации. Картите според мен са просто проводник, преводач на разбираем за нас език на информация, която идва от Вселената. Кой точно ни я подава в конкретния, определен момент - не знам. Може да е самият Създател, може да е някой друг. Затова карам по интуиция и усещания. Както аз не бих искала да бъда безпокоена с въпроси на някои свои празници или дни за тъга, така сигурно и други не биха искали.
Всъщност, ако някой ден имам натрапчиво набиваща се на очи мисъл, че не е редно да се гледа, предпочитам да се съобразя с нея. Както и обратното - като се подава информация, няма да я връщаме пЪк Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт