КАРТИ ТАРО - ТЕМА 13

  • 39 073
  • 767
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 385
Ами изчезнал е.Всички мислим,че не е между живите.Става въпрос за приятел на мм,с който заедно са отраснали.На Йордановден е излезнал след работа и повече не се е прибирал.Никаква връзка с него няма.Обявен е за общонационално издирване.

Казах, че съвсем не е изчезнал (или там каквото влагат в тая дума), защото случаят не е като на останалите изчезнали - отвлечени или с психически проблеми и т.н. Това "изчезване" има друг нюанс.
Проблемът е личен и има хора, дори и във вашето обкръжение, които го знаят това.
И рано или късно, това е щяло да се случи по Справедливостта + 7 меча. Убедена съм, че много неща са известни и се знаят.

# 76
  • Мнения: 385
Здравейте, искам да поговорим за колодите Таро.
Какво мислите за колодите, в които има допълнителни карти, например Артуровото Таро, с неговият Дракон, или други колоди, в които има така наречената Бяла Карта.

Една от най-разпространените колоди Таро е тази на Уейт; тя запазва консервативната символика на изображенията - както на големите аркани, така и на малките и е най-близка до оригиналното Марсилско Таротико. Т. е. художникът се е съобразил с най-разпространеният вариант, чийто произход е от началото на ранният ренесанс; другият вид колоди - пак от същият период, са карти от по 50, 52 броя - пример: Таро на Мантеня (които обаче са много по-близки до обикновеното тесте карти от 52, което запазва мястото на Джокера (Глупакът), появил се обаче в тестето през 19 век).

Много колоди таро са разменили местата на две карти - Справедливостта и Силата (съответно 11 и 8 или 8 и 11), което е поредното доказателство, че номерацията на Големите Аркани особено, е по-скоро условна, отколкото свързана с мистичен езотеризъм.
Интересното е, че за пръв път, поне в историята на Таро, са разменени местата на Колесницата и на Папата - това е по системата на Елена Блаватска, която разделя Големите Аркани на 3 x 7, което има същностна логика за разпределението на силите между отделните енергии у картите от Големите Аркани.

# 77
  • Мнения: 845
Аз се занимавам с Таро отскоро и за съжаление първата колода, която си купих е Таро на Тот. Там разликата е, че вместо Паж-Рицар- Кралица-Крал има Принцеса-Рицар- Кралица - Принц. Доста е объркващо, особено за начинаещ и аз, все още ги разучавам и "натъманявам".  Ако някой има опит с такава колода, моля да сподели  newsm78

# 78
  • Мнения: 1
Здравейте момичета!

Нова съм в сайта, но искам да споделя една комбинация от карти, която много ме впечатли.

Въпросът е: "Как ще се развият отношенията ми с Л?"
Картите са - Кралица мечове, Паж жезли и Висшата жрица

Ще съм благодарна на мненията и тълкуванията ви.
Simple Smile

# 79
  • Мнения: 385
Аз се занимавам с Таро отскоро и за съжаление първата колода, която си купих е Таро на Тот. Там разликата е, че вместо Паж-Рицар- Кралица-Крал има Принцеса-Рицар- Кралица - Принц. Доста е объркващо, особено за начинаещ и аз, все още ги разучавам и "натъманявам".  Ако някой има опит с такава колода, моля да сподели  newsm78

С времето ще свикнеш. А и разликата е само в думите, в названията на дворцовите карти, не и в значениятя. Паж или Принцеса, е все едно, както и Крал или Принц - за Таро няма значение това.
Просто вече има толкова изчанчени колоди, които са по-скоро книжки с картинки, само не и карти Таро, но това е друга тема. На всички начинаещи препоръчвам работа с класиката в Таро, а именно Марсилското Таро. 

# 80
  • Мнения: 548
Здравейте, момичета! Моля за вашето тълкувание на следните карти, които изтеглих като конфигурация за взаимоотношения: 10-ка пентакли, паж жезли, 10-ка жезли, върховен жрец, 2-ка чаши, кралят на жезлите, 7-ца чаши и на въпроса: ще имат ли любовна среща В. и Н.Л. през следващата седмица? Той има ли желание за връзка с нея? Успешна седмица! Grinning

# 81
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте, момичета! Моля за вашето тълкувание на следните карти, които изтеглих като конфигурация за взаимоотношения: 10-ка пентакли, паж жезли, 10-ка жезли, върховен жрец, 2-ка чаши, кралят на жезлите, 7-ца чаши и на въпроса: ще имат ли любовна среща В. и Н.Л. през следващата седмица? Той има ли желание за връзка с нея? Успешна седмица! Grinning

Тук не разбрах кои карти на кой точно въпрос са отговор?

# 82
  • София
  • Мнения: 162
Здравейте момичета!

Нова съм в сайта, но искам да споделя една комбинация от карти, която много ме впечатли.

Въпросът е: "Как ще се развият отношенията ми с Л?"
Картите са - Кралица мечове, Паж жезли и Висшата жрица

Ще съм благодарна на мненията и тълкуванията ви.
Simple Smile

Агрипина, според мен тези карти показват теб самата, а не развитието на отношенията ви.

# 83
  • Мнения: 2 328
Какво ме очаква до края на месец Февруари
Рицар Жезли - Асо Жезли - Магьосникът
Аман от тоя Магьосник вече...

# 84
  • София
  • Мнения: 162
Какво ме очаква до края на месец Февруари
Рицар Жезли - Асо Жезли - Магьосникът
Аман от тоя Магьосник вече...

Защо не обичаш Магьосника?
Той владее 4-те стихии, може почти всичко...


"Притежавате силата, волята и целеустремеността да се справите с всичко, което този ден ще ви предложи. Можете да творите добро или да злоупотребите с “магическия жезъл”, който днес е в ръцете ви. Енергията, която днес ще усещате да преминава през вас, по своя воля можете да използвате, за да творите и за другите или единствено за лична изгода."

# 85
  • Мнения: 548
Здравейте, момичета! Моля за вашето тълкувание на следните карти, които изтеглих като конфигурация за взаимоотношения: 10-ка пентакли, паж жезли, 10-ка жезли, върховен жрец, 2-ка чаши, кралят на жезлите, 7-ца чаши и на въпроса: ще имат ли любовна среща В. и Н.Л. през следващата седмица? Той има ли желание за връзка с нея? Успешна седмица! Grinning

Тук не разбрах кои карти на кой точно въпрос са отговор?




Ще задам по-ясно въпроса:ще имат ли любовна среща В. и Н.Л. през следващата седмица? Той има ли желание за връзка с нея? Успешна седмица! Grinning А картите са тези, които изтеглих от руския сайт и които моля да разтълкувате!!!!

# 86
  • Мнения: 86
Здравейте, момичета! Моля за вашето тълкувание на следните карти, които изтеглих като конфигурация за взаимоотношения: 10-ка пентакли, паж жезли, 10-ка жезли, върховен жрец, 2-ка чаши, кралят на жезлите, 7-ца чаши и на въпроса: ще имат ли любовна среща В. и Н.Л. през следващата седмица? Той има ли желание за връзка с нея? Успешна седмица! Grinning

Тук не разбрах кои карти на кой точно въпрос са отговор?




Ще задам по-ясно въпроса:ще имат ли любовна среща В. и Н.Л. през следващата седмица? Той има ли желание за връзка с нея? Успешна седмица! Grinning А картите са тези, които изтеглих от руския сайт и които моля да разтълкувате!!!!
Това са два  въпроса. Трябва да направиш за всеки въпрос отделна подредба.

# 87
  • Мнения: 62
Момичета може ли да ми помогнете с тълкуването на тези карти? М има ли връзка с друга жена? Паднаха се карти отшелник , 9 жезли, асо жезли, умереността , звездата,3 жезли,9 чаши

# 88
  • Мнения: 62
И другия въпрос е М лъще ли И . 5 жезли, 6 мечове, умереността , силата,2 жезли,света , кралица чаши

# 89
  • Мнения: 2 328
Какво ме очаква до края на месец Февруари
Рицар Жезли - Асо Жезли - Магьосникът
Аман от тоя Магьосник вече...

Защо не обичаш Магьосника?
Той владее 4-те стихии, може почти всичко...


"Притежавате силата, волята и целеустремеността да се справите с всичко, което този ден ще ви предложи. Можете да творите добро или да злоупотребите с “магическия жезъл”, който днес е в ръцете ви. Енергията, която днес ще усещате да преминава през вас, по своя воля можете да използвате, за да творите и за другите или единствено за лична изгода."
Не знам наистина.Може би защото напоследък често ми излиза,а нещата не вървят.

Общи условия

Активация на акаунт