Тризомия 18

  • 2 261
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Ноември 2014 година родих, (като преди тази бременност имам спонтанен аборт с неизяснени причини). Бебето се роди с генетично увреждане Синдром на Едуардс - Тризомия 18. Не бях правила биохимичен скрининг по време на бременността, нито фетална морфология. Разбрах, че това е ненаследствено заболяване и да се повтори е невъзможно. Ходих на генетична консултация в Майчин дом и там ми казаха, че аз и съпругът ми не се нуждаем от предварителни генетични изследвания преди следващото забременяване, защото тази хромозомна болест е случайна. Казаха ми "Като забременееш пак, ела" Моля, кажете ми вашето мнение. Държа да отбележа, че имам  здраво дете на 8 години, което е от друг партньор.

Последна редакция: пн, 02 фев 2015, 15:52 от princess yolanta

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

Необходимо е да направите генетични изследвания - на Вас и на партньора, за определяне на кариотип.
Изключително важно е стриктното проследяване на една следваща бременност - задължително биохимичен скрининг, ранна фетална морфология на плода (11-13 г.с.), късна фетална морфология в 18-22г.с. и 30-32г.с.
Ако е необходимо, лекуващият лекар може да предложи да се изследва и кариотипа на плода чрез амниоцинтеза, хорионбиопсия и изследване на фетално ДНК в майчината кръв.

Повече подробна информация, можете да намерите в прикачения линк: http://shterevhospital.com/pregnancy/%D1%80%D0%B5%D1%87%D0%BD%D0 … 0%B5%D1%82%D0%BE/

Поздрави,
Д-р Мариета Искилиева
Акушер Гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт