нещо интересно

  • 1 729
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 990
Това на практика е "официалната "схема, по която се захранват децата в БГ.Така я казват педиатрите да се спазва.Детето ми е захранено по нея и се чувстваше прекрасно.Смятам и второто да е по нея, нищо, че е остаряла... Flutter

# 16
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Захраних от 3 месеца, но си мисля, че бих изчакала повечко с второто ми дете(дай Боже скоро).Просто първия път спрях да кърмя когато малкия беше на 20 дена по независещи от мен причини Peace

# 17
  • Мнения: 153
Ето тук http://www.biberonbg.com/info.htm има доста теми за захранването на бебетата и за тяхното отглеждане. А относно схемите за захранване, нека всеки прецени според това какви са нуждите на бебето.

# 18
  • Мнения: 7 803
уф стария спор рано или късно да zахраним
и както вече е каzала Никол противоречиш си  newsm78

# 19
  • Мнения: 379
багодаря за линка има много полезна информация Grinning

# 20
  • Мнения: 10 758
Първото го захраних по тази схема - голяма грешка от моя страна, затова второто го захраних след 6-тия месец.

# 21
  • Мнения: 7 474
И ние бяхме по тази схема и не виждам какъв е проблема!? newsm78

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 15:19 от Leo

# 22
  • София
  • Мнения: 9 862
Цивилизована или не и двете си деца съм захранила по тази схема ,и двете не са кърмени,и двете са живи и здрави и дано винаги са така.Както много обичам да казвам-въпрос на личен избор,важно е и бебчо да е добре,и мама да е спокойна.

# 23
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
уф стария спор рано или късно да zахраним
и както вече е каzала Никол противоречиш си  newsm78


Peace

Въпреки, че захраних точно така, ако имам второ, със сигурност сок на два месеца НЯМА да дам/докарах му зверски колики/
И плодово на 3 месеца НЯМА да дам, защото детето изобщо не беше готово да яде с лъжица на тази възраст, чак на 4 месеца започна да си отваря устата напълно съзнателно

# 24
  • Мнения: 9 990
Според мен всеки организъм е различен и е естествено различните хранителни режими да му повлияват различно.Моето не е имало колики и си отваряше достатъчно устата, за него този режим беше адекватен.Ще го повторя един ден с второто си дете и ако видя, че не му понася-ще го сменям Hug

# 25
  • Мнения: 3 760
... Най-подходящи период за преход е интервалът между 4- 6 месец. Ако изпреварим интервала твърдата храна може да стане причина за алергични реакции...
На 2 месеца малчугана е готов за плодово- зеленчуков сок
На 3 месец може да поднесете плодово пюре ...

Ти си противоречиш  Blush
Точно така!
А, че схемата е стара-стара е! И почти навсякъде е отречена!
Между другото, никой не обвинява майките, които така са захранили децата си преди време /да са им живи и здрави/. Но СЕГА да се захранва така е меко казано неоправдано!

# 26
  • Мнения: 46
Преди десет години така захраних големият ми син.Мисля, че в момента имаме по- голям избор и всяка майка преценява кое е по-добро за нейното детенце.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 822
ние сме напрад с материала. От ^тия месец сме на кухня. Нямаме проблеми

# 28
  • Мнения: 1 427
... Най-подходящи период за преход е интервалът между 4- 6 месец. Ако изпреварим интервала твърдата храна може да стане причина за алергични реакции...
На 2 месеца малчугана е готов за плодово- зеленчуков сок
На 3 месец може да поднесете плодово пюре ...

Ти си противоречиш  Blush
Определено си противоречиш!!!От 2 източника ли събра информацията?

# 29
  • Мнения: 2 271
Захраних точно по този начин.Миналата седмица въведох попарата.А от 3дни сме на 4 хранения през 4часа

Общи условия

Активация на акаунт