АСТМА -тема 30

  • 69 409
  • 747
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 487
Благодаря за отговорите.И аз се ослушвам първо за алерголог.Мислех за Мустаков,но тук във форума май не прочетох нещо добро за него Cry,пък така известен...

# 61
  • Varna
  • Мнения: 418
Изтървах ви

# 62
  • Мнения: 2 494
И в нашата градина има варицела, в очакване ще съм след 2-3 седмици  Rolling Eyes все пак трябва да я мине, тази година ни е сравнително лека засега, дано я минем леко  Praynig

enigmata , посетете дерматолог   Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 1 809
Ох, сега каката ми е с температура и страшна кашлица и само се моля да не зарази малката  Praynig
Ако ви кажа как мина варицелата при нас  Tired Уж много леко, почти без пъпки, но една се инфектира, стана огромен гноен цирей, в последствие започнаха да й излизат ечемици по очите (по 3 едновременно на око) и накрая завърши с цирей в носа, от който се поду цялото й лице и лежахме в болница. Не искам да ви плаша, а само да ви обърна внимание, ако някоя от пъпките се инфектира, да обърнете сериозно внимание. Дано мине леко, ако изобщо се зарази. Hug

# 64
  • Мнения: 2 382
Здравейте момичета, извинявам се, че така нахлувам, но съм притеснена и се надявам вие да ми помогнете. След три поредни бронхита с обструкции преди година и нещо, сина ми е диагностициран с неалергична астма (тогава беше на почти 3годинки) От тогава е на сингулер и не беше правил пристъпи до преди месец, когато направи много тежък и ни взеха в болницата - 5 дни урбазон, медаксон ,сироп за кашлица и инхалации.След това продължиха лечението в къщи с нофилин, сингулера и инхалациите.Ден след като приключихме с домашното лечение отново направи пристъп, тогава отново му включиха урбазон (този път на хапчета медрол по схема) за 7 дни, с намаляне, освен това фликсотид сутрин и вечер и инхалациите. От 5 дни вече не пие нищо,освен сингулера, но снощи заблязох, че са му се получили доста големи бузи.Първо не обърнах внимание, реших, че покрай болестта е отслабнал и просто сега си е възвърнал образа, но не - видимо само бузите му са големи, като подут.Странична реакция от урбазона ли е това, дали ще спадне? Мога ли да направя нещо?

От урбазона и медрола се получава това.

# 65
  • Мнения: 2 140
Момичета, пазете се! Ние с Хриси сме на антибиотик. Грип с болки в гърлото и ушите. Tired
Увеличихме Екосала до три пъти на ден.

# 66
  • Мнения: 2 494
Момичета, пазете се! Ние с Хриси сме на антибиотик. Грип с болки в гърлото и ушите. Tired
Увеличихме Екосала до три пъти на ден.
Ее, оправяйте се бързо и дано е за последно  Hug Hug ти какво даваш за подсиване на малката?

Благодаря за отговорите.И аз се ослушвам първо за алерголог.Мислех за Мустаков,но тук във форума май не прочетох нещо добро за него Cry,пък така известен...

Ние ходим при Бъчварова с Детско здраве и съм много доволна, дори вече не ходим на пулмолог, само при нея, основно се занимава с деца с астма  Peace

# 67
  • Мнения: 2 140
Витамини Саностол.

# 68
  • София
  • Мнения: 307
привет,

на малкия му излиза нещо като ечемик на едното оченце, на долния клепач. стои като пъпка с лек подут връх...

чудя се какво да мажа... нямам златна халка че да натъркам  Mr. Green

# 69
  • Мнения: 221
Шайн, благодаря ти Simple Smile Вчера говорих и с докторката и тя ми каза, че е от това, така и предполагах, но все не ми се вярваше...А някаква идея до колко време ще спадне, като че ли има малка промяна от онзи ден до сега, но съвсем малка

# 70
  • София
  • Мнения: 1 809
привет,

на малкия му излиза нещо като ечемик на едното оченце, на долния клепач. стои като пъпка с лек подут връх...

чудя се какво да мажа... нямам златна халка че да натъркам  Mr. Green

Аз мажех с фуситалмик

Ако питаш за домашен лек - нагрята дървена лъжица и се парва за секунди, една приятелка така веднага се оправя, но аз за детето не съм го прилагала.

# 71
  • Мнения: 2 382
sunshiny, спадат по някое време. Това се получава в началото, когато детето не е свикнало на системен прием на кортикостероиди или при големи дози.
Изчезва, не се притеснявай.

# 72
  • BG
  • Мнения: 4 458
И ние си поделихме с моята госпожица един вирус и един Аксеф към него.

# 73
  • София
  • Мнения: 714
Извинявам се, че нахълтам така, но с бебето не ми оства никакво време...

Някой ходил ли е скоро на ТЕЛК?
Че другата седмица сме за подновяване, ако дадът разбира се...  Обаждах им се по телефона и през зъби ми изсъскаха, да нося скорошна снимка и изследвания. Т.е. да снимам детето сега, а не да нося стара. Преди години не искаха да го снимам специално за целта. Та за това се чудя дали не са измислили още нещо ново и да се окажем неподготвени?

# 74
  • София
  • Мнения: 1 907
Извинявам се, че нахълтам така, но с бебето не ми оства никакво време...

Някой ходил ли е скоро на ТЕЛК?
Че другата седмица сме за подновяване, ако дадът разбира се...  Обаждах им се по телефона и през зъби ми изсъскаха, да нося скорошна снимка и изследвания. Т.е. да снимам детето сега, а не да нося стара. Преди години не искаха да го снимам специално за целта. Та за това се чудя дали не са измислили още нещо ново и да се окажем неподготвени?
миналата седмица дойде и нашето писмо за подновяване, дадоха ни за 23 март. На писмото специално пише, че снимката може да е стара. Попитах ЛЛ и той го потвърди. Нашата последна е от преди може би година, каза, че ще свърши работа, нямало смисъл да се облъчва детето.

Общи условия

Активация на акаунт