как сте с колограмите?

  • 3 121
  • 89
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 537
И аз забременях 55 пък родих 80кг ShockedКато гледах снимките ми преди и след все едно не съм аз,а някаква лелка с дебел гъз,мекичка гушка и много целулит Mr. Green SickАма добре ,че бях много упорита и сега съм отново 50кг Wink

Последна редакция: чт, 09 мар 2006, 19:14 от Мимис

# 16
  • Мнения: 827
До този момент съм +7...
май трябва да се взема в ръце Sad

# 17
  • Русе
  • Мнения: 785
Та така..., с първото стартирах от 53кг, като родих бях почти 80кг. За 1.5 година свалих до 55кг, а сега (33-та седмица) съм вече 72-3кг. Позната картинка  ooooh!.
При теб не е нещо патологично, затова не се тормози излишно с диети и ограничения...

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 806
 Embarassed олелеее зле съм. Вече съм +14 кг а днес влизам в 29 г.с.  #Crazy. Нямам идея какво ще правя   newsm78. До края на 4 месец бях качила само 3 кг. но после се започна едно  eat eat . Сега ме питат скоро ли ще раждам  Joy че изглеждам като другите мами в 9 месец.

# 19
  • Мнения: 3 760
Качих 5, забременях и качих още 22. Сега имам да свалям 10. Но с кърменето баааааавничко си свалям.
Все пак толкова качени кг в 21 г.с.  newsm78. Пробвай да намалиш въглехидратите. Особено сладките неща. Аз се скъсах да ям сладко, а иначе хич не обичах. Лошото е, че продължавам...

# 20
Преди малко се претеглих и съм +11,относно храната не съм си променила навиците ,хапвам горе долу както преди,но пия и витамини-Матерна.

# 21
  • Мнения: 5 103
Забременях на 49, сега съм 60-62 някаде, незнам д края какво ще стане #Crazy

# 22
  • Мнения: 2 952
 Rolling Eyes трудно се свалят килограми , особено зимата ...оф.....  animal085 doh

# 23
  • ГО
  • Мнения: 3 955
Аз си падам малко дунда(няма да споменавам килца,защото ме е срам)и до сега съм качила 8кг.Мисля,че си е до натура и незнам още какво.В 9 месец съм и не мисля,че е фатално.

# 24
  • Мнения: 992
Аз до момента съм качила 12 кг. Когато забременях бях 50, а сега съм 62.
При всеки е различно.

# 25
  • Den Haag
  • Мнения: 1 845
Аз бях в началото 49 сега съм 58. 9 кг отгоре незнам дали е добре. newsm78

# 26
  • Мнения: 287
През бременноста качих 12 кг. след като родих за два месеца си възвърнах килограмите от преди това и продължавам да смъквам даже понеже имам нужда.

# 27
  • Мнения: 1 464
Когато забременях бях 38 кила, манекен на Бухенвалд. През бременността качих 25.
майчицеееееее,Ан Мари,какво говориш душа...направо ме гръмна #Crazy,45 бях чувала ама 38 Shocked

# 28
  • Мнения: 271
Когато забременях бях 38 кила, манекен на Бухенвалд. През бременността качих 25.
майчицеееееее,Ан Мари,какво говориш душа...направо ме гръмна #Crazy,45 бях чувала ама 38 Shocked
Ама и аз това се чудя... newsm78. Сигурно си мноооого ниска.... newsm78

# 29
  • Мнения: 380
Това е цитат от статия, която намерих в сайта http://www.bg-mamma.com/site/content/view/22/37/

Качването на килограми през бременността е строго индивидуално. В зависимост от ръста и строежа на тялото си бременните наддават средно между девет и шеснайсет килограма. Стремете се да качите нормално килограми, тъй като рязкото и прекалено повишаване на теглото може да доведе до диабет или високо кръвно налягане. Прекалената слабост също може да навреди както на жената, така и на плода.

Приетата норма в България за увеличаване на телесната маса е 12кг2кг. Трупането на килограми започва още в самото начало, но най-същественото се натрупва между 27-ма и 36-та гестационна седмица(г.с.). Най-общо килограмите се разпределят така: около 1-2 кг за първите три месеца; около 4 кг през второто тримесечие и около 6 кг за последните 3 месеца.

От 5-ата г.с. теглото на бъдещата майка се увеличава с около 300г седмично. От 21-ва до 27-ма г.с. то трябва да се увеличава с не повече от 0.5кг седмично. През последните две седмици преди раждането теглото на бременната може да спадне.

В книгата “Аз съм бременна'' - 2 книга (издателство “Слънце'') Ален-Пиер Вател и Сандрин Жерен представят как се разпределя теглото на бременната жена:

- тегло на бебето – от 3 до 4 кг

- тегло на плацентата – от 500 до 700 г

- тегло на амниотичната течност – от 700 до 900 г

- тегло на матката – от 800 г до 1 кг

- тегло на гърдите – от 400 до 800 г

- тегло на допълнителната кръвна маса – от 1 кг до 1,8 кг

- тегло на водата – около 1 кг

- тегло на тлъстините – около 3 кг

Общи условия

Активация на акаунт