МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 94 940
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 242
"Ето, има си хора за всичко, вие сте по бебетата, ще раждате и вместо нас, аз имам кариера да правя!"
Laughing Laughing Ама са смешни, чак жалки. Такива коментари не съм получавала, въпреки че ми се посъбраха няколко години в къщи, но вече карам 3то висше и по-скоро дори ми се чудят как се наемам и деца и учение. А точно, защото искам, като поотрасне мъника да се връщам пак на работа и то с по-големи амбиции вече. Wink

# 46
  • Мнения: 419
Забелязах, че вие с повече деца си ги гледате сами. Все тези с по едно имат намесени баби. И аз съм сама (с мъжа ми де, но основно аз).
За почивките сте много прави. И аз супер се дразнех от условията с допълнителни легла, наблъскани като сардини, докато не намерихме един супер комплекс със стаи студио тип с 5 истински и удобни легла, кухненски бокс, басейн, които в силен сезон се продават по 140 лв на вечер. Сам си пазаруваш и приготвяш храна, няма ресторант и бар, но още по-добре. Пълно е със семейства като нашето. Оттогава само там ходим. Веднъж годишно си взимаме почивката там. Само че е в Гърция, в нашата мила родина за големи семейства няма условия. Другите семейства там са главно от Сърбия.

# 47
  • София
  • Мнения: 1 197
за бабите: едната в комплект с дядото са на 250 км зад граница, другия дядо и той е на 250 но в противоположна посока, имаме една баба при нас - да ни е жива и здрава много помага, тоест взаимно си помагаме .... тя е с над 90% инвалидност и не може да излиза от къщи ... ние пазаруваме, чистим, тя готви - когато може и успява да се пребори с едно-две деца за по час, два , когато се налага ... помощ е!
за почивките, още нямам наблюдения. за сега с малкия дзвер сме скачени съдове и успяваме да се поберем в стаи с 4 легла. ще видим как ще е за напред ...

# 48
  • София
  • Мнения: 2 635
За почивките - където две, там и три... Цялото лято, което отмина, се борих да открия подходящата почивка, но да не се налага четиримата да сме на 10 км.м. общо и стаята да се превърне в легло или пък да сме в две стаи, защото имат само такива с по две легла и при допълнително става невъзможно, пък за две допълнителни и дума да няма... Така, че за три не се притеснявам изобщо - пак няма да има варианти както и за две. Нерентабилно е да се поддържат такива стаи - така ми отговориха от един хотел на морето, защото търсих четири нормални легла. Дори на ведомствените ни станции има по два-три апартамента за смяна, защото са толкова за цялата станция... но съм се примирила - на палатка Joy

# 49
  • София
  • Мнения: 16 105
По въпроса за кариерата: аз съм работодател/собственик на голяма фирма от сферата на аутсорсинга. Така че с това "мерене" изобщо никой не ми се пробва, че цинично казано мен и малко са мъжете в България, дето могат да ме стигнат. та познати и роднини хич не се пробват да ме "консултират" ни на тема брой деца, ни на тема кариера, ни на тема баланс между двете //на последното отговора се казва "истински мъж"//. Но както казах, гледам да си държа езика зад зъбите и да не давам "консултации" аз, че няма начин да ме ударя по социално-класовата струна и някой да се почувства унизен.

И съм силно анти-баба настроена, моите деца техниките за манипулиране на баби  ги владеят в съвършенство, 2 от 3 ми станаха злояди с малкото бабина помощ, добре че и аз съм била злояда като дете, та хич не им се връзвам - ако не харесваш храната, стой гладен.

# 50
  • София
  • Мнения: 5 270
Ние имаме две живи и здрави баби, които ползваме по малко и с мярка - пазим си ги, за да ни стигнат за по-дълго. Децата си ги харесват. Виж, почивка нещо не ни се е случвала, но предимно по финансови причини. Като се позакрепим, догодина може да се пробваме. Имаме доста приятели с повечко деца в обкръжението, част от които почиват на леко комунален принцип (няколко семейства заедно) и споделят, че е доста успешно.

# 51
  • София
  • Мнения: 2 635
 Sharky*, напълно те подкрепям за бабите и манипулирането. И моите са така - злояди са три дни след като се върнат от бабин дом (случва им се веднъж годишно за две до три седмици при моите родители, свеки още ни ги е гледала, освен до мен и на снимка), но в къщи вафлите и чипса не са заместител на храненето като у баба. Все повтарям, че от това отношение страдат децата, ама няма кой да чуе, е пренастройваме каналите като се върнат и след три дни си имам пак моите си деца, които помагат в къщи, не се сърдят и не се карат. Отминалото лято майка ми ми се жали по телефона, че ги помолили да подреждат с тях дърва и малкият изтрелял "Бабо, ние сме на почивка, какви дърва искаш да носим?" и те ги оставили да не носят дърва... ами добре, и тази година няма да носят, защото минава, а баба и дядо слугуват. В къщи всеки си има задължения и когато почиваме го правим заедно.

# 52
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Благодаря за темата! Мамче   bouquet Heart Eyes
Аз си имам готов отговор защо планираме и четвърто (питат ме понякога) - трябва да изравним мъжките и женските сили!  hahaha Joy
За петото и шестото ще ги подготвям по-натам.  Mr. Green

Ако четвъртото е момче и станат три момчета и едно момиче, просто продължавате да изравнявате Simple Smile

Много ясно!  Mr. Green Crazy

За почивките с голямо народонаселение - за всичко си има начини, както и за това! Simple Smile Но аз все пак ще побързам да си приключа курсовете, които ми предстоят зад граница преди Зорница да е станала на две, поне за нея да не плащам самолетни билети.  Mr. Green

# 53
  • Асеновград
  • Мнения: 2 999
За почивка избирам апарт комплекси, в тях има мезонети които са чудесни когато си с повече деца,  Laughing а ние тръгнем ли сме голяма група, двете каки с внука и внучката и малкия разбойник, и без мъжете сме достатъчно голяма група.Недостатъка на мезонета е когато някое от децата е под 3-4г. и стълбите са опасни за него, но в тези случаи когато резервирам в изисквания вписвам,че има малко дете и предпочитам апартамент на едно ниво заради опасни стълби. Досега винаги хотелите са откликвали на изискването ако е пуснато с резервацията.Така имат време да отреагират, ако остане при пристигане не винаги могат да направят замяна ако хотела е пълен в сезона.
Иначе много обичам да ходя и на палатка, но там не става за всички Simple Smile палатката все е малка а и с толкова деца багажа не успява да се смести.

# 54
  • София
  • Мнения: 6 242
Ние като многодетни сме ходили май 2 пъти миналата година, с приемното бебе. Сякаш с бебе е по-лесно, но кошарата и тя място заема и тясно си става. С приятелско семейство ходим летата на Боровец в затворен комплекс, всяко семейство си е в малка къщичка, там децата спят в отделно стайче на двуетажни легла и е много удобно. Лятото бяхме наели апартамент в Сарафово, който се оказа цял етаж от къща и се ширехме на воля. Може би мъникът като порастне и му трябва нормално голямо легло става по-сложно, но ще плащаме за апартамент, в двойна стая, дори и разширена, няма да става.

# 55
  • Мнения: 2 022
Добро утро.
Минавам да проверя Емел и Аня докъде стигнаха. Simple Smile Продължавам да стискам палци, момичета.  Hug

Гледам, че коментирате кой как ходи на почивка с цялото домочадие. Докато бяхме с 3 броя, вземахме апартаменти - в едната стая ние, в другата - децата. За № 3 в началото носех сгъваемо креватче, а после си мина на нормално. Когато се сдобихме с № 4, започнахме да вземаме две съседни стаи с по 3 легла - ползата от втора баня е огромна. Една година пък успяхме да намерим апартамент с 3 стаи и 2 бани - беше прекрасно, но вече този апартамент не се дава под наем.
От 2 години обаче нещата се промениха - големите пораснаха, "зарязаха" ни и вече ходим на почивка като едно "обикновено" средностатистическо семейство с две деца..... Скука.


Току-що видях страхотна идея за детска стая за 3 двойки близнаци!



Последна редакция: вт, 10 фев 2015, 10:55 от Пролетната Фея

# 56
  • София
  • Мнения: 6 242
Благодаря,  Hug чакаме още. Нощем не мога да спя, по 1-2часа, после спя до обяд и много се изнервям, искам да раждам вечееееееее!

# 57
  • Мнения: 1 563
Благодаря,  Hug чакаме още. Нощем не мога да спя, по 1-2часа, после спя до обяд и много се изнервям, искам да раждам вечееееееее!
Съчувствам и разбирам и аз броях дните. И какво по-хубаво от това да се запознаеш с малкото човече, което толкова дълго носиш в себе си и да изпиташ това прекрасно чувство още веднъж. Не знам кога ти е термина, но ти пожелавам леко раждане!

# 58
  • София
  • Мнения: 1 511
Леко раждане иа Емел и Аня и от мен!
Стискам палци всичко да е наред и по план.  Simple Smile

# 59
  • Мнения: 9 593
На мен най-тъпият коментар ми е 'Е щом имаш кой да ти помага..' Нищо не казвам, мълча си, но са ми тъпи тези изказвания. Е, ако съм в настроение, обичам да ги шокирам с това, че хем няма кой да ми помага, хем успявам и да работя на две места и не съм спирала да работя. Ако не им стигне им се оплаквам колко малко успявам да чета напоследък:). За мен е малко, наистина.

Почивките - ние или наемаме апартамент или по-голяма стая. Последният път в обиковена двоойна се набутахме, но за нас си беше ок.

Чакаме новините за доставки от щъркела Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт