МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 95 394
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 6 130
Ние имаме една баба и я ползваме пестеливо.  Laughing Обикновено идва у нас в петък или събота вечер, за да излезем ние с приятели. За морска почивка сме намерили нашия начин- с каравана на къмпинг. ВТора зима си взимаме под наем за 1мес. апартамент в един комплекс в Бели Искър, ходим между Коледа и НГ, после уикендите и караме ски на Боровец.

Емел и Аня
, стискаме палците.  Hug

# 61
  • София
  • Мнения: 6 249
След 10 дни ми е термина. Бях сигурна, че досега ще съм родила, но си кротува бебешока, явно не му е дошло времето. Ако не ми бяха тези проблеми със стомаха и черния дроб, щях просто да си се търкалям и чакам.  Laughing

Емел не е писала няколко дни, та може би има новини при нея. Wink

Нашите 2 баби са също далеч, едната в Ямбол, другата в гръцко. Идват горе долу по 2 пъти в годината и тогава помагат. Основно го комбинираме с изпитите и сесиите ми (и лятото, когато правя лютеница Simple Smile). Доскоро графикът ни беше, малко преди сесията идва свекървата, за да мога да чета, за самата сесия майка ми  Simple Smile (защото доскоро пътувах до Благоевград за изпитите).

# 62
  • София
  • Мнения: 2 650
Емел, Аня, стискам палци и аз, скоро да се похвалите вече.

И нашите баби са далече - майка са в Пещера (вземат децата за по три седмици лятото и това е), а свеки е в Либия, но от лятото уж се прибира окончателно - тогава ще е в Бургас. Тя изобщо не ги е гледала, но смятам това лято да и ги пратя за три седмици, пък ще видим колко ще издържат. Все това повтаря, че иска да им се радва, ами добре, ама не аз да ги гледам, тя отстрани да купува вафли и да се радва, да ги вземе да им се нарадва. Joy

# 63
  • Мнения: 2 022
Аз нямах никакъв късмет с баби - майка ми почина, когато № 1 беше на 5 години. Обаче тя все още ходеше на работа (почина млада Flowers Rose) и можеше да ми помага само в почивните дни. Свекърва ми пък е вдовица с много болести и живее на 300 км от нас. Помощта от нея ми е самият факт, че все още може да се оправя сама - дай, Боже, все така да е, че иначе....  Praynig Добре, че децата са с по-големи разлики помежду си, че вече могат да се гледат едно друго. Simple Smile

Аня, скоро ще бъде, още малко потърпи.  Hug

Емел вероятно вече е родила, защото миналата седмица казваше, че преносва и може да я вземат в болницата. Надявам се всичко да е наред с тях.  Praynig

Хубав ден, момичета. Ще намина по-късно за новини. 
Grinning

# 64
  • Мнения: 8 029
От този лош грип в момента, не успявах даже да ви чета :, ( всички поред се разболяхме, аз посленно се дооправям...
Зарадвахте ме с очакваните нови попълнения Simple Smile

# 65
  • София
  • Мнения: 6 249
Емел е родила  Grinning, явно не е сколасала да стигне до темата, писа в отчетната. Да им е жива и здрава малката принцеса!   bouquet  bouquet  bouquet

# 66
  • София
  • Мнения: 6 130
Страхотна новина! Да е жива и здрава малката принцеса на Емел, много да ги радва! Бързо възстановяване на мама!   bouquet

Аня, стиснатите палци за теб си остават.  Hug

# 67
  • Мнения: 419
Днес ще се наложи голямата да гледа бебето - 1г и 1м - между 1:30 и 4:30 следобед. За първи път й го оставям за толкова дълго. Тя е на 13г. Може да се наложи да му даде да яде, после да го приспи. И двете ги е правила, но за 1ви път ще се събере толкова време двамата да са сами. Гледам да не я карам да се занимава много често с бебето, а да си гледа уроците, но утре се налага, просто няма друг вариант. Ще видим как ще мине. Тя самата казва, че няма нищо против и ще й е приятно.

# 68
  • София
  • Мнения: 2 650
Добро утро и от мен, дами-мами!

Каква страхотна новина за бебчето на Етем, усмихна ме от сутринта. Да са живи, здрави, мама да се възстанови бързо и още по-бързо завръщане в къщи им пожелавам.

peneva_a, и аз съм в такива отношения с грипа...В къщи всички подред, аз последна и задълго, че нали и нямам много избор с медикаментите.

 Vodena, ще ти стискам палци, убедена съм, че каката ще се справи. Моите живот и здраве ще са с такава разлика и от сега се гласи как ще го гледа, пък ние сме щели да ходим на театър. Вярно, че брат си го е гледала така от време на време - той заспиваше в осем, но го оправях и ги слагах по-рано, да си четат приказки и т.н. и излизахме, тя към осем се обажда - мамо, заспа, или мамо, кажи му лека нощ и ставаха нещата, хем разликата им е 4,5 г.

# 69
  • Асеновград
  • Мнения: 3 046
Честито на Емел   bouquet да и е живо и здраво бебчето.
Водена спокойно, ще се справи ,ние повече се притесняваме от това,че се налага да оставим малките.Големите когато сами са готови се справят много добре и отговорно.
Аз мъника го оставих за първи път каката да го гледа цял ден на около 40 дни.Справиха се много добре с шишето и изцедената кърма.Всъщност той доста по късно започна да и мрънка като поотрасна и започна да се усеща,че липсва мама.
Сега се мъча да го отбия от нощното кърмене , защото от май пак ще се налага да го оставям на каката и вече ще има и нощуване при нея.Та дано до тогава да се разберем с малкия бозайник  Joy baby_neutral

# 70
  • Мнения: 2 022
Честито бебче на Емел. Да расте здрава и усмихната малката принцеса и много да радва всички около себе си.
Бързо възстановяване на мама.   bouquet

Хайде, Анче. Твой ред е.
  Hug fingerscrossed

# 71
  • Мнения: 743
Ех, отсъстжах за кратко и жие сте поянали ножа тема. После ще ви чета, а сега само да се похваля, че вече съм официално многодетна мама. Малката Елица се роди на 8.02.2015, 3500гр, 51см. Изписаха ни вчера и сега свикваме с обстановката вкъщи и се нагаждаме към новостите. Малката е кротка за сега, аз се опитвам да вляза в крак с домашните задължения и грижите за децата. Майка ми помогна докато ме нямаше, но скоро ще си тръгва, така яе трябва да се мобилизирам.

# 72
  • София
  • Мнения: 1 272
Emel да ви е жива и здрава малката Елица! И вие да сте здрави да и се радвате!  Hug Hug Hug
Колко е прекрасно с малки бебечета в темата. Благодаря че ни връщате към топли спомени за раждането и първите дни на малкото бебе! Hug

# 73
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Емел, честита да ви е Елица!  Hug

# 74
  • София
  • Мнения: 6 249
Хайде, и аз откога му казвам на мъника!!!

Какъв ден имахме само вчера...
Скрит текст:
Първо чаках АГ-то ми час и половина и не се появи, нито ми звънна, бяхме се разбрали да мина през Шейново само за тонове и исках да го питам пак за моите болежки около стомаха и черния дроб. Друг път като не може да говори, след това ми звъни, явно не е в София или не знам. Та, чаках и се прибрах, от проблемите с черния дроб цяяялото тяло ме сърби + стомахът пак ми прави проблеми. Децата се бяха прибрали от у-ще, големият - боли го ниско долу дясно корема (беше се ударил с шейната наскоро, но му мина тогава); малкият - не бил гладен и нямало да обядва, не ми беше добре и хич не ми се разправяше и го оставих този път. Надвечер гледам кучето много неспокойно, търчи напред-назад, малкият слезе да я разходи, сменихме й храната и уж по правилата я захранваме, но явно я е хванало рядкото щастие.  ooooh! Изчакахме мъжа ми да се прибере, за да закараме големия до Исул, на него гастритът му се беше обадил, а малкият хрупал ябълки цял следобед и реве, че и него го боли корема. #Crazy Изяде чиния с мусака и след малко му мина корема. Мъжа ми говорил с колеги и тази болка в дясно на големия можело да бъде апандесит (до тогава бях спокойна, болеше го видимо, но яде няколко пъти детето, стомах не го боли). В Исул няма детски хирург, от там ни пращат в Пирогов, преглед, ехограф, всико е о.к., от травмата било. Хайде от там в Тина Киркова, да ме прегледат мен, щото хем стоя гладна и вече ми се ядееее, хем ме наболява и стомах и черен дроб, пак сърбежи, вече взех да се филмирам и аз дали не се отразва и на бебето. Там бяха мили, изслушаха ме, но не съм била за тях, чуха тоновете на бебето, добри. По живо по здраво се прибрахме, детето едвам си обу пижамата, че го боли като се свива, 1/2 спазмалгон му дадох, мъжо пак изведе кучето и накрая всички каталясали по леглата. Та тъй мина многодетния ни ден. Whistling Simple Smile
Днес рано сутринта аз и големият в поликлиниката, бележка за училище, кръвни на двамата, пак преглед на ехограф - бъбреци всичко му е о.к., няма вътрешни наранявания, или от травмата, или сухожилие е засегнал. Та, слава Богу, нищо сериозно и взе да го отпуска болката. Само мен дето при мен продължават сърбежите/бодежи и с нетърпение чакам да родя, да си гушна бебето и да ми минат всичките болежки.

Общи условия

Активация на акаунт