МНОГОДЕТНИ МАМИ

  • 95 685
  • 729
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 419
Честито на Емел, да е здрава, весела и хубава малката Елица, да расте много обичана Simple Smile . Водолей - хубава зодия. Малката ми дъщеря е Водолей, много самостоятелна, всичко върши сама, взискателна към себе си, умна. Да са живи и здрави дечица Simple Smile

# 76
  • София
  • Мнения: 6 157
Емел, и прекрасно име има госпожицата, да е жива и здрава пак.   bouquet

Аня, има и такива дни, в които се чудиш откъде да разплетеш възела.  #Crazy  Добре, че сте отхвърлили неприятните диагнози и баткото се оправя. Имам твърде горчив опит с апендикса на средния си син и всеки път тръпки ме побиват като чуя.  Sad

# 77
  • София
  • Мнения: 1 511
Емел,
Да ти е честита Елица! Да е здравичка и умна, да ви носи радост и щастие!  Heart Eyes

И ние борим грип вкьщи или той нас. Засега само Бебата и Таткото дьржат фронта. Дано да е приключла войната вече.  Tired

# 78
  • Мнения: 743
Благодаря на всички за поздравленията и пожеланията! Hug
Малката за сега е кротка. Днес изпратихме бабата у дома. Да видим как ще се справяме сега без нея. На този етап май най-много ме притеснява вироглавият батко. Не ни слуша за нищо. А може би покрай бабата върти тези номера. Те и нашите баби са мекушави и позволяват повече забранени от нас неща.

# 79
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Емел, да ти е жива и здрава малката Елица-Хубавица!
Имам сантимент към това име (нали си отглеждам една у дома Simple Smile)

# 80
  • Варна
  • Мнения: 2 036
Здравейте, майчета!
Живот и здраве и ние чакаме третото си детенце септември месец.
Включвам се при вас с един въпрос, който не е много свързан с отглеждането, но си иска време за избор и финанси. Та на въпроса: какви коли карате? Моите дечица ще са с по две години и половина разлика и най-големият не е все още за самостоятелно стоене в  колата, а за стол. Сегашната ни кола, въпреки, че е комби няма начин да събере 2 стола и една кошница на задната седалка. За момента единственият вариант е кошницата да е на предната седалка с изключен еърбек, когато таткото не е у дома. Но когато си е при нас не виждам вариант.

# 81
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Pepsilight  Hug
Аз няма да съм ти от полза, предвид това, че най-голямата е на 16 ... Но съм с 10-годишен Ровър и си има място за 3 столчета на задната седалка като го гледам ... Аз исках да го купим, защото е сигурен, висок, а и побира много багаж Simple Smile Вярно, че гълта много, но ми е много сигурно като шофирам ...

# 82
  • Мнения: 9 711
Ще трябва да си поиграеш със столчетата. Нашата кола е голяма, но втората ни кола е комби и хич не е много широка. Отначало не се събираха столчетата, но като се наложи да я ползваме активно известно време ги наместих - три макси козита, от всяка група по едно, всичките отзад.
Отпред може да сложиш и по-голямо дете със стол, но столът пречи на видимостта.

# 83
  • София
  • Мнения: 6 259
Здравейте, майчета!
Живот и здраве и ние чакаме третото си детенце септември месец.
Включвам се при вас с един въпрос, който не е много свързан с отглеждането, но си иска време за избор и финанси. Та на въпроса: какви коли карате? Моите дечица ще са с по две години и половина разлика и най-големият не е все още за самостоятелно стоене в  колата, а за стол. Сегашната ни кола, въпреки, че е комби няма начин да събере 2 стола и една кошница на задната седалка. За момента единственият вариант е кошницата да е на предната седалка с изключен еърбек, когато таткото не е у дома. Но когато си е при нас не виждам вариант.
Ние по тази причина от въшка (малка кола) направо ван си взехме (5+2 места), точно заради това да се побират спокойно 3 детски столчета отзад, отделно че си много по-добра колата, широка, удобна, само дето яде като ламя. Така или иначе ни беше време за нова кола, но първо обмисляхме 5 местните варианти, всеки отпадаше постепенно. С малката кола и приемното ни бебе бяха много нагъсто отзад, но се побираха все пак - двете седалки на момчетата + малката в кошницата м/у тях, като кошницата така се побираше плътно, че опираше встрани в техните столчета, а отпред в предните седалки и абсолютно нямаше нужда да се прикрепя с колана на колата (естествено бебето си беше закопчано с коланите на кошницата). Трябва да гледаш и каква кошница взимаш, в основата да е по-тясна. Нашата беше Макси кози, сега взех Грако с база и гракото е по-обемно.

В подфорума за близнаци има тема за колите, но и там май повечето към ван се бяха ориентирали.

# 84
  • Мнения: 488
Ние ще взимаме шаран. Трябва ни и доста място за багаж, предвид възрастта на децата, а и пътуваме доста често.

# 85
  • Мнения: 9 711
Аня, няма вариант, в който да не е неоходимо стол/кошница да не са прикрепени според инструкцията на производителя.

# 86
  • София
  • Мнения: 6 259
 Laughing знам, но в Рено клио си представи 3 столчета на задната седалка. То просто нямаше мърдане, а ако нещо се разместят не можеше да се затвори вратата. Другият вариант беше големите само с коланите, но това не е опция за нас, въпреки че не са малки вече, си взехме нов стол за големия и държим да пътуват така (а и децата го предпочитат като вариант, само веднъж пробвахме в старата кола само със седящата част от столчетата, под дупетата, уж да им е по-широко на краката отпред, но и двамата казаха, че не им е удобно).
Сега сме с голям ван и всеки си има достатъчно място, отзад са 3 отделни седалки, тъй че всичко ще е прикрепено както трябва.

# 87
  • Мнения: 9 711
Моят съвет е да си купувате кола след като пробвате столчетата дали стават вътре. Критерият за 'ставащи' столчета е децата, които седят в столче от група 2-3 да могат сами да откопчават колана/ респ. родителят да има нормален достъп до закопчалката.

Последна редакция: ср, 18 фев 2015, 08:02 от Aludra *

# 88
  • София
  • Мнения: 1 272
Пепси  Hug Hug Hug
Много се радвам за теб!

За кола не мога да те посъветвам, ние сме със ситроен C4, но ни е тесен.......

# 89
  • София
  • Мнения: 6 259
Да, на нас това ни беше сега един от основните критерии. Опел Зафира и подобни мини-ванове са ни малки, държахме да има отзад 3 самостоятелни седалки, така хем столчетата им се побират спокойно (големият е почти на 10г.), хем и имат свободно пространство пред краката си, дори има и място за багаж. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт