Забременели след Инвитро - тема 5

  • 46 940
  • 755
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 253
Значи ще си ги ползвам със здраве, както се казва Simple Smile
Аз имах спомен,че съм ги виждала някъде в състава на витамините за бременни,ама не бях сигурна, но щом и Холи казва,че ги има, значи всичко е наред Simple Smile
Тук истинско кисело мляко с бактерии няма, а кефир бях вземала веднъж от Лидл и веднъж от секцията с полски стоки, но скоро не съм виждала.
Герда,аз съм яла хуск преди и бях доволна,но сега не става въпрос за запек. Всъщност може и да си поръчам пак заради подуването на корема, но за пробиотиците се чудех.

# 31
  • Мнения: X
Аз съм с резерви относто умишления прием на пробиотици или лекарства влияещи на флората в стомаха и червата.
При запек при бременност , нищо не пречи да се направи консултация с гастро-ентериолог ли се казваше лекарят специалист.
 Киселото мляко е много полезно, но трябва да престои на топло поне половин ден и тогава да се хапва.
 В този сезон е изключително полезно да се хапва доматен сок от тези, които се затварят за зимнина, стига да ви понася при бременност. Много добре изчиства газовете и подуването на стомаха.

# 32
  • Мнения: 72
Disaster аз се научих да си подквасвам кисело мляко точно защото не всяко мляко при мен тук е ок. Ти можеш спокойно да си правиш от кефир кисело мляко ако ти се занимава. А ако някой има запек може и от витамините да е. Аз пих някакви супер органик, прехвалени витамини, но такъв запек и подуване на стомаха имах. Ужас! След като ги смених всичко се оправи. А заради пробиотиците се научих и да правя кисело зеле в буркан и туршия. Въобще с тази бременност много неща научих Simple Smile)

# 33
  • Мнения: X
Да, Холи Моли, киселото зеле и туршиите.... Hug
Много са полезни.МНого, много.

# 34
  • София
  • Мнения: 1 844
Туршията за съжаление е една от най-неподходящите храни при бременност, мъртва храна, общо взето само сол. Предизвиква киселини, многото сол вдига кръвното и кръвната захар, задържа се вода, отоци.... На жени като мен с гестационен диабет ни е забранено да ядем солено, а на тези с високо кръвно едно от основните неща им е безсолната храна. А за солта и албумина? А аспиринът, който се слага по принцип в туршиите, и е абсолютно противопоказен? Мисля, че бременна без проблеми може да си похапва умерено, но чак пък да е много, много полезно   Rolling Eyes

# 35
  • Мнения: 2 501
Герда, мисля, че бъркаш с полезността на туршиите и киселото зеле при бременност. Напротив - би трябвало да се ограничат, да не повтарям Фрида с доводи.

# 36
  • Мнения: 253
Кей, Фрида,абсолютно съм съгласна с вас. Освен това не мисля,че тези храни присъстват ежедневно на която и да е трапеза.
Холи, пробвах веднъж да си правя кисело мляко, но не ми хареса. А кефир рядко се намира по магазините - просто не е обичаен продукт за местния пазар.

# 37
  • Мнения: 603
Момичета вчера бах при док, сега пък ни е много нисък хемоглобина, изписа ми хапчета, но трябва да си променя и храненето. По принцип не ям много месо.

# 38
  • Мнения: 957
Аз преди да забременея хич не обичах нито кисело зеле,  нито туршия. Сега след като забременях особено в началните месеци когато почти нищо не можех да ям, само туршия, кисели краствавички Grinning

# 39
  • Мнения: 1 220
Вили, какво беше за хемеглобина, желязо ли не ти достига? Мале хора ще я изучим медицината Simple Smile
Каг сте днес? Тук навяля снежец и е още хубаво и бяло Simple Smile
ПП Мъжът ми е по-добре, даже ще излиза малко работа да свърши и ще мине да ми остави едни обувки, че имам среща, а при "спешната евакуация" взех само маратонки. Дано не му стане пак зле от тия излизания, но не можело да се отложи. Утре май ще си се прибирам Simple Smile

# 40
  • Мнения: 2 501
Само аз с русата си глава е съм разбрала къде сте, Бисе.
Тук е бяла красота, но аз не обичам особено снега, освен първия ден, когато е бяло и няма киша или поледица.

# 41
  • Мнения: 1 220
В София сме Кей, а майка ли и баща ми живеят в горната част на Борисова градина, точно срещу гората. И съответно е едно такова зимно, романтично Flutter

# 42
  • Мнения: 2 501
Значи сте на гости при мама и тати  Hug

# 43
  • Мнения: 1 220
Аз заради болния мъж реших за дойда тук няколко дена. Те са ни и близко.

# 44
  • Мнения: 550
Добро утро! Laughing Вчера и аз бях на преглед-след серклажа съм пушка, бебетата са добре, малкият пак си развяваше атрибутите, но другото/другата/ отново се криеше Crazy Не се е метнало на майка си и това е Embarassed

За хемоглобина- и моят пада. Док каза, че още сме в норма, но за  месец е паднал 6 единици, а сега ще започне и по-бързо да пада, защото бебетата мн. черпят от организма ми. Каза да наблегна на червеното месо/аз мн. обичам бяло месо и риба, но няма как/. Моя приятелка ми каза, че червеното цвекло било мн .добро за хемоглобина-днес ще седна да почета по въпроса.

Хубав ден, мамчета от мен и папкайте месо , салатки и плодове на воля! Hug

Общи условия

Активация на акаунт