Бебе Михаела ни е на късмет и ведро продължаваме напред! Термин АПРИЛ - Тема 13

  • 26 900
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 53
Момичета от вторник до сега съм смъкнала 3,5кг от повръщане - веднага след като съм яла посещавам тоалетната заради киселините и после сещате се  Tired Sick а снощи и на диария ме изкара...кво става не знам...сега нямам признаци за диария, та се чудя да не е от някоя храна...ядох сланина малко  Naughty тутманик и яйца вчера...от всичко ям по-малко, просто нямам място да се тъпча, така че не е от преяждане. Как ще изкарам лелее 3 месеца  Outta Joint

Между другото моето момче прави 11месеца днес  bowuu  Heart Eyes

# 61
  • Мнения: 606
Ехе, аз вчера след обяд излязох да се възползвам от хубавото време, а вие.... чак новата тема сте изписали! Поне не скучая вкъщи Simple Smile

sisi_fashion -  да ти е жив и здрав бъдещия батко!   bouquet Много неприятно, защо не минеш на препечени филийки и сиренце, бананче евентуално за ден-два, да видиш как ще ги, че не е добре това обезводняване на организма!

Сега относно алергиите и рожденните дни, може и да съм ви я пускала, ама не помня, казват, че е от бременността, не достигала кръв до мозъка hahaha , така че: http://utroruse.com/article/337093/

За козметиката - имам доста мостри на Mustela и няколко на Baby Crema, на вторите повече от година им ползвам травъл пакета кърпички за бебешко дупе, за моето и съм доволна. ЛЛ/педиатър, както споменах каза, че доста изринати бебета имало от Бочко, само крема за подсичане им бил добър. Аз мислех именно на Бг да заложа, ама може би като поотрасне човека. За сега мисля първо наличните мостри и от там каквото си покаже кожата му.

Килограмите - не ми тежат,била съм и повече Embarassed,  в границата на таблицата от Мацето съм, ама много ме е страх да не станат повече от допустимото, че ще е много нездравословно, иначе до тук +6кг. (Стартовите са 117 така че....)


По темата със стоките - това най-ме е яд, как може такива цени за такива абсурдни модели, единственото, което що бива като цена са някви анцузи и екипчета дето и вкъщи няма да го облека с тях. Миналата седмица преоткрих единствения Аутлет в града, и слава богу, за бебета не преобладават спортните стоки, така, че на доста нормално цени му купих това онова. Вчера отидох да търся метраж за чаршафчета - леле, само 4 десена и то от грозен по-грозен. Sick Не знам какво ще правя. Искам нещо с топки, колички, а то само мечета, кученца и на едни мега шарени десени... абе цигания. Ами пелените, тия дето уж официални за изписване - всичко супер кичозно, с едни лъскави бродерии, едни мечки, животни, нищо нормално. Да видим , свекито обяснява, че имала някаква плетена от ММ много хубава и запазена, ако ми хареса, може и с нея да сме. 

# 62
  • София
  • Мнения: 334
Привет! Честит петък  на работещите Simple Smile На мен ми е предпоследен - другата седмица ми е последната и после излизам в 45 дневния болничен  newsm44 Малко ми е странно - чудя се какво ще правя по цял ден, имам си разни малки неща за пазаруване, но те са за 1-2 дни работа Simple Smile Малко имам да пренареждам вкъщи да освободя място за бебка и съм готова Simple Smile
Да се включа и аз по обсъжданите теми:
За болниците да се включа - май аз съм единствената от тази група с положително отношение от държавна болница - Шейново. Преди да отида за първи път там и аз бях чела и се наслушала на какви ли не ужасяващи истории за отношение на лекари и акушерки и условията вътре, за щастие 80-90 % бяха силно преувеличени..В старата ни отчетна тема имаше няколко майки с екип, няколко без екип като мен, една с близнаци (която роди нормално там без екип) и всички бяха много доволни от всичко. Отделно момичетата с които лежах в стаята след раждането (също бяха без екип), после покрай разходките по парковете и с други съм говорила които са раждали там...ами не съм чула някой да е разочарован.
Именно по тази причина съм избрала и сега там да раждам. Не отричам, че в частните предлагат по-добри условия и може би отношение, но имам чувството, че някои неща са силно преувеличени и създават много погрешно впечатление и мнение, което само се разпространява без да има общо с истината.
Козметика - предния път бях взела един измивен гел на Бюбхен за първите месеци + млако за тяло пак ня Бюбхен. Бях взела и олио, но така и не го ползвах, нещо не ми допаднаха мазнотиите, с млякото за тяло беше супер. После минах на Бочко (имам позната която работи там и знам, че са с добро качество продуктите им). Мисля и сега така да направя.
За датите - аз съм си харесала 01,04. Каката е родена на 01.08 и много ми харесва датата 01.04. Иначе на 04.04 ММ ми предложи да се оженим и си имаме  мини годишнина Simple Smile
За килограмите - +10-11 съм за сега, малко повече отколкото ми се искаше...предния път последните месеци нищо не качих, ще видим сега как ще е
Момичета, как сте с болките в костите на таза и чатала? Аз след като вторник и сряда се залежах (бях болна и не ходих на работа и буквално лежах по цял ден) вчера щях да умра от болки. Като стана и се пораздвижа е ок но седна ли или ако легна после не мога да мръдна, не мога да се обърна, да стана...ужас просто. Днес ставам сутринта едва се качих в колата...
Ада, снощи си мислех, че нещо се изгуби от хоризонта и ето че днес си на линия. Рози, страхотна тема, благодаря  Hug

# 63
  • София
  • Мнения: 264
Sisi-fashion най-добре отиди да те види ЛЛ, че може и вирус да е и хапвай по-леки храни, че мазното при гадене не се препоръчва. Аз миналата седмица бях с подобен проблем доста повръщане веднага след като хапна. Ама понеже бях и с болно гърло и хрема, то се очакваше.

За свободното време и аз се чудех какво ще правя като изляза в болнични, ама се оказа че сега май съм даже по-заета  Simple Smile
Ходя на курсове за бременни, на йога също започнах, вкъщи имам много неща за подготовка а бебо, че преди покрай работата доста бях занемарила.

За козметиката и аз си мислех за бочко, обаче вече две места чувам лекари да се оплакват за бебета с обрив след бочко и сега не знам какво ще ползваме. Имам мострички на мустела, харесва ми как мирише, ама как ще се отрази на бебо не знам.

А за килограмите по калкулатора от линка на Мацето се оказах с поднормено тегло. Сега чакам в понеделник да видим бебо с какви килограми е че малко се притеснявам, преди вървеше даже напред с две седмици.

# 64
  • София
  • Мнения: 11 784
Алвинда твоите кг и на бебето нямат нищо общо. Не си вкарвай мухи в главата!

Аз ви пуснах този линк че не мине се време и се размрънкате колко сте качили и да видите че всъщност не сте зле с кг.

# 65
  • София
  • Мнения: 2 508
Sisi, ако много повръщаш си вземи хидратин алфа. Помага срещу обезводняването. Гадно е за пиене, но е номер едно.

Да ви се похваля след жк:)
Доки е супер доволна от мен, всичко в норма, само дето не бях закусила и кръвното ми беше... Да не ви казвам - 70 на 45. И ми вика - как не ти е лошо и аз и се обяснявам, че цял живот съм със супер ниско кръвно. По тоя повод сега се черпя с поничка от дънкин и кафенце:)

Бебка е завидно наедряла! 1600, движи се със седмица напред вече и като нищо да спусна совалката още около рождения ми ден - 15.04. Попитах я "Нали не си е сменила пола, мога ли да режа етикетите на роклите" и тя се смее и за да си защити тезата, че каквото ми е казано на фм - това е - ми показа срамните устни на девойката:)Simple Smile много съм щастлива, таткото още повече:)
От оня ден се е размечтал още повече:) видял някакъв татко и дъщеричката му как тя му обяснявала за някаква рокля с камъчета и бащата чинно се включвал в разговора и дискутирал последните модни тенденции сред куклите на младите дами:)

А, и ще ми пуснат болничен от 20, да се застъпи с 45-дневния. Доволна съм!

Та така:)
Сега като омета поничката отивам да се глезя при фризьорката.

# 66
  • Мнения: 503
Браво,Po3u   Hug чак да ти завиди човек с тия разходки...искам и аз,ама момчетата не са на същото мнения,моята разходка е около печката,пералнята,сушилнята,за кардио тренировка си ползвам прахосмукачката... hahaha Crazy

# 67
  • Мнения: 88
Po3u, браво на теб, отличник си. Дано си все така до финала  Simple Smile

# 68
  • Sofia
  • Мнения: 331
Здравейте, момичета! Честита да ни е новата тема! Рози, благодаря ти   bouquet , а заглавието е страхотно. Смехорани  Hug Едвам успях да ви настигна.
Ние сме на гости в Свиленград, при родата на приятеля ми. Пътуването мина нормално, коремчето ми беше мекичко и бебка беше спокойна.  Ако знаете какво ни се случи докато зареждахме на една бензиностанция. Позабавихме се малко и дойдоха да ни приканват да си местим колата, няма да изпадам в подробности, но получихме заплаха, че ако не ни е чупена колата скоро ще бъде.  Ама какви са тези хора, аз бях толкова ошашавена #Crazy #2gunfire
Да се включа и аз по темите:
За зодиите – аз съм козирог, моят приятел рак. При нас струпването е ноември и декември (и на двете роди). Особено при моята имаме следната последователност – 03.12; 04.12; 05.12. и 06.12 – братовчедките ми, племенникът ми, баба ми и майка ми и татко ми именник, аз на 24.12 имам рожден ден,а моят приятел има имен ден. Така че ни е доста забавно. Април месец нямаме никой в родата, сестра ми е май месец и много се радвам, че това ще е месецът на бебка  Simple Smile
И при мен госпожицата става най-активна вечер. През деня пак я усещам, но не толкова силно и също понякога се вкарвам във филма, да не би да има нещо.

Pepito, Ani_s надявам се бързо да отмине неразположението.
Шльоки, браво за добрите резултати.

Аз съм плюс 12 кг, но при мен не личат толкова много, защото бях 40 кг, когато разбрах, сега съм 52. И все пак си ми тежат Grinning Според таблицата, която Мацето сподели съм с 2 кг над нормата  Joy
За козметика – не съм проучвала въпроса още, но мой познати и приятели с деца са ползвали Мустела и са доволни. Препоръчаха ми и кремче за подсичане –  судокрем.

Сиси, да ти е жив и здрав малкият и бързо да се оправяш
Рози, браво на госпожицата и за добрите новини от прегледа. Заслужаваш да се поглезиш  Heart Eyes

# 69
  • София
  • Мнения: 598
Естелитка, и аз харесвам Шейново. Там раждах първия път при мн добър лекар, а сега вече и бебчетата са при майките. Някак по-малко и уютно е от МД. Имам само две забележки - храната и липсата на консултации за кърмене.

Елица, Ларедут пак ли са с посредник? Коя посредническа фирма има офис близко до центъра?

Съгласна съм с Жасмин Вени за българския уклон към марковото. Някакъв комплекс от времето на Прехода е това според мен. Спомням си като бях в САЩ ми направи впечатление как никъде в къщите няма маркова техника. Тв, климатици, перални - световнобезизвестни марки. А тук, дето се вика, и пенсионерите гледат Панасоник и перат с Уърлпул.
Сетих се за едно интервю с ромски барон, който обясняваше, че за тях златото и техниката носят престиж, социално положение. А че няма баня и течаща вода, не е драма:) И нашта работа е малко такава.

Спирам с размишленията, че още много мога да коментирам по темата...

Последна редакция: пт, 06 фев 2015, 12:18 от Мohita

# 70
  • Мнения: 664
Рози, благодаря за труда!   bouquet
Васе ,кажи моля те защо не се слага пудра на дупето?Не съм наясно явно с козметиките и може би трябва да попрочета повечко.Поздрави за сладкото заглавие.
Пудрата запушва порите и когато се намокри може да стане на гъста паста, която да задържа влагата и да доведе до обрив, раздразване и разраняване на кожата.  Peace
Жасмин, пълната упойка е няколко вида, не се интубира задължително - има и венозна, и инхалационна, и т.н.  Peace
Според калкулатора имам да кача още поне 2-3 кила, че да не съм с поднормено тегло ...  hahaha

# 71
  • София
  • Мнения: 5 884
Мohita, да, от Ларедут с превозвач до френски адрес, но е само един, а офисът им е до икеа чак.
Но януарските намаления бяха трагични, от тях нищо не поръчах тоя път.

# 72
  • Мнения: 383
Здравейте, благодарности на Po3u за труда по новата тема.

Момичета от вторник до сега съм смъкнала 3,5кг от повръщане - веднага след като съм яла посещавам тоалетната заради киселините и после сещате се  Tired Sick

Sisi, и аз бях така една седмица и сега имам понякога вечер. При мен беше в комбинация с кашлица и май от определени храни (домати, цитруси изобщо по-киселинни). Много се притеснявах дали до бебето достигат някакви хранителни вещества, но засега всичко е наред. Проблемът е, че нашият организъм се изтощава. На мен АГ ми изписа квамател вечер по едно, но аз така и не го пих, защото киселините ми започват някъде късния следобяд и като го изпия вечер не усещах подобрение.

Относно козметиката, мисля да не ползвам превантивно такава, ако бебчо е с хубава кожа. За масаж евентуално някакво леко масло. Не харесвам тежките химически козметики (каквито са и Мустела и А-дерма, Веледа също не са изцяло натурални). Смятам, че кожата си има естествени механизми за хидратация и няма нужда от външна намеса (освен при проблемни случаи). Мисля да поръчам едно натурално сапунче и масло от iherb.com.
Всъщност, въпреки че ми е първо детенце, смятам че голяма част от нещата, предлагани като задължителни и много важни от бебешката индустрия, са излишни. Дори кошарата ми се струва излишна и бих искала да си спим заедно с бебето първите месеци, но като нямам опит ме е страх, а и не получавам подкрепа от роднините за чак такова back to basic отглеждане на детенце.    

Относно болницата за раждане, получих препоръка за Тина Киркова, ако си износя живот и здраве до термин, заради лекаря там. А ако процесът започне преди 36 ГС - Майчин дом. Но няма да ми е безплатно, защото за да се случат нещата както искам, трябва да избера лекар, ВИП зала за раждане и ВИП стая.. Моля се само всичко да е наред и желанието ми за естествено раждане да се сбъдне.

Относно покупките, има ли привърженици на бебеносенето? Ако има, избрали ли сте вече слинг или ерго раница (кенгуруто не го споменавам, защото се счита за вредно за бебенцата)? Аз в началото си мисля да ползвам слинг шал, а после ергораница. Слинг една приятелка обеща да ми даде, а Ергораница ще ни подарят. Ако някой се интересува, може да обсъдим марки и варианти.  

И аз съм на работа още една седмица и от 16-ти ми започва 45-дневният, но ми предстои пренасяне в новото жилище, чистене, подреждане, та няма да скучая, даже се претеснявам дали ще успея с всичко преди появата на малкия човек.

Хубав ден   bouquet

# 73
  • София
  • Мнения: 264
Хайде пак аз Simple Smile да се включа днес явно ми е ден за писане, ама не мога да не се похваля - и двата ми болнични от януари вече се появиха в сайта на НОИ.
Не помня кой писа че при него пише "липсва данни" в сайта. Но мисълта ми е че има два линка за проверка и при мен на единия - този за изплатените пише липсва данни, но на другия е "обработва се". Ето тук:
http://www.noi.bg/component/weblinks/weblink/31-nssi/64

# 74
  • Мнения: 200
Еййй, не стига, че не можах да насмогна да прочета какво изписахте в предната тема, ами в новата сте сътворили цели 5 страници Simple Smile Отивам да ги прочета!

 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт