Организация за шкафове, гардероби, дрешници - тема №5

  • 237 463
  • 740
  •   1
Отговори
# 615
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Има ли възможност рафтовете да бъдаг заменени със закачалки и чекмеджета? Например горе лост, долу-чекмеджета.
За мен това са най-добрите варианти. Рафтове вкъщи нямам - всичко се разбичква ужасно там, помня от едно време.


Имам и лостове, и кошници-чекмеджета. Ама тежък пуловер на закачалка не си го представям. А пък чекмеджета във височина са неизползваеми. Та остава въпроса за наличните рафтове.  Wink

# 616
  • София
  • Мнения: 3 022
Аз съм много доволна от тези кошници http://www.ikea.bg/bedroom/Wardrobes-Bedroom-Storage/PAX-Wardrob … t-47559/99010972/
Има ги в два цвята и с различни широчини.
Особено удобно за децата ,вместо да бъркат навътре просто изтеглят кошницата и всичко им е пред очите.

# 617
  • Мнения: 68 654
Пуловерите са ми в чекмеджета. Миналата година съм ги слагала и на закачалки. Нямам тежки пуловери обаче.

Никога повече не бих си причинила рафтове. Толкова е неудобно, че няма накъде.
Кое  е това нещо, което да не може да го сложиш в чекмедже, та да изисква рафт?

ПС..имаш, но вероятно са недостатъчни чекмеджетата ти. Не го разбрах това за чекмеджетата - че не можели да се ползват във височина?

# 618
  • Мнения: 5 018
Гардеробът ми е висок 262 см. Не мога догоре да сложа чекмеджета очевидно, във височина може да се сложат само рафтове.

# 619
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Гардеробът е висок 230см - във височина не си представям как да сложа ни чекмеджета, ни кошници.  Wink До височината, която е възможна имам кошници, като показаните от Натуся.
И доста голямо крило с два лоста един под друг.
Имаме площ, решена с рафтове, та за нея ми е питането.

# 620
  • София
  • Мнения: 3 022
И моят гардероб е над 2 м.На горните 2 рафта сложих кошове за пране .Подобни на тези https://www.aiko-bg.com/index.php?show=p&sgid=60&pid=75571&sgid=60
с дръжка  за по-лесно изваждане

# 621
  • Мнения: 68 654
Моят гардероб е висок 2м - лостове на два етажа имам там. И висок двоен скрин отделно. Не ми липсват изобщо рафтовете.

Когато гардеробът е с височина 2.30м . - не си представям, че на най-горните рафтове ще се сложи нещо за ежедневна употреба. Там си е място за сезонни дрехи така или иначе. Освен ако ежедневно не мислите да се катерите по стълбичка. Няма да има и пряка видимост.

На въпроса - на два реда, като отзад се слагат сезонни или неизползваеми за момента неща. Но лично на мен ми е тъпо. Все си  разбъчкано.

Ако не е тайна-какво ще се слага на тези рафтове?

# 622
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Натуся мерси за идеята  Wink

Шесткрилен е гадеробчо, има си крило с лостове на два етажа. Някой ден и двата реда рафтове между кошниците и високите рафтове за сезонни дрехи мога да сменя с лост, ама за сега е такова разпределението.
До сега предимно ползваме рафтове, само че по-плитки, и съм свикнала с тях  Blush
В момента са сложени ежедневните пуловерчета на въпросните рафтове.
Практически не ми трябва дълбочината за сега, ама ми беше интересно да чуя идеи за подредба  Wink
Иначе съм абсолютно съгласна за разбъчканото  Mr. Green

# 623
  • Мнения: 68 654
Сещам се за тайна врата, но ще е много трудоемко и няма да си заслужава вероятно.
Значи отпред са плитки рафтчета, които си ползваш всеки ден. Те са на отделна рамка с панта, която се отваря като врата или се издърпва напред /на колелца/, и отзад се разкрива втори ред с рафтове.Blush

# 624
  • Мнения: 46 518
Нашият е 2.36 см, най-горе са завивки, т.е. неща, които заемат цялата дълбочина. За другите редувах плитки с дълбоки рафтове. Така не е нужно да се навеждаме, за да огледаме, също така имаме директен достъп до всеки куп, а не се налага да вадим предния. Не знам дали стана ясно, ето снимка.
Скрит текст:

Това е за домашните, така ни е по-удобно, имаме много тениски и в този вид заемат по-малко място. Другите дрехи за на закачалки.
Скрит текст:

Дълго време бяхме основно на скринове, но чекмеджетата не са ми толкова удобни, защото искат по-внимателно подреждане при сгъване. Ако са едно в/у друго пада ровене и разместване, защото не се вижда кое точно къде е.
Сега единият го ползваме само за бельо и чорапи, а другият за спално бельо и хавлии. Но всеки комплект си е отделно купче и не се стига до ровене.

# 625
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
teta75 много яка идея  Mr. Green

Не се сърди, човече хем четох тази ти идея в някоя тема, хем я забравих като купувахме рафтовете  Laughing Може да пробваме да разделим съществуващите с по-къс и да видим дали ще ни удобно  Wink



 

 

# 626
  • Мнения: 46 518
Да, пробвайте с един първо Simple Smile на снимки не е много ясно, но на практика се оказа супер удобно Simple Smile

# 627
  • Мнения: 68 654
Ако е дълбоко, защо не направите някои от рафтовете да са изтеглящи - като чекмедже, но без страници. Само дъска, която се изтегля. Така ще има видимост и до задния ред дрехи, също лесно ще се вадят нагоре, като е изтеглено рафтчето. Ще се спести и място по този начин - защото при рафтовете се оставя празно неизползваемо пространство отгоре, за да може да се пъхне ръката.
Поне до една височина може да са така. Високите един два да си останат рафтове...примерно.

Нещо такова-

# 628
  • Мнения: 2 420
Моите дълбоки рафтове съм организирала по следния начин-
отзад кутии от Икея с прозрачно капаче. Дължината им е 34 см, така че отпред остава доста място.
В тях подреждам дрехи, които в момента не се носят, а пред тях слагам актуалните неща.
По принцип тези кутии са за обувки, но нищо не пречи да се ползуват за друго.
Много са удобни, защото в тях може да се напъха цяло одеяло да речем или огромен халат за баня, който иначе ми трябва само като ходя на басейн.
SKUBB-кутия за обувки 22x34x16 см, бяло, к-т 4 бр
17,99 лв

имам и от тези, които събират страшно много - особено ако дрехите са във вакуумиран плик, събират по 3-4 зимни палта.
SKUBB /кутия 31х55х33см, бяло, 3 бр к-т
29,90 лв

Понеже те на са прозрачни, имам един лист на удобно място залепен, на който съм написала в коя кутия какво има, за да не вадя всички, ако търся нещо.
Предимството на горните кутии пред кошовете за пране е паралелепипедната форма, която оползотворява по-добре пространството.

# 629
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 853
Ако е дълбоко, защо не направите някои от рафтовете да са изтеглящи - като чекмедже, но без страници. Само дъска, която се изтегля. Така ще има видимост и до задния ред дрехи, също лесно ще се вадят нагоре, като е изтеглено рафтчето. Ще се спести и място по този начин - защото при рафтовете се оставя празно неизползваемо пространство отгоре, за да може да се пъхне ръката.
Поне до една височина може да са така. Високите един два да си останат рафтове...примерно.

Нещо такова-


Така няма ли да се ограничи използването на самия рафт нагоре, като няма страници? В смисъл, купчинките трябва да са много ниски, за да не стане бъркоч като се дръпне.

Може да вземем едно плитко рафтче от Икеа следващия път и да пробваме идеята на Не се сърди, човече.

Mirella_ благодаря за идеята. Прегледен ми се струва твоя вариант, с по-малък риск да стане какафония.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт