ПАРИЖ 10

  • 54 545
  • 736
  •   1
Отговори
# 630
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Благодаря Роца  Hug Hug Hug А правилно ли съм се ориентирала, че ни трябват тези карти или е нещо друго като карта? На тези цената е 18,45 Е и доколкото виждам са от събота до следващата неделя:
http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_21137/forfaits-navigo-mois-et-semaine/
и май няма да могат да се ползват със посочените от теб железници ...

Ако искам карта от понеделник до следващия вторник? Трудно ми е да се ориентирам  Embarassed

# 631
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 780
Точно тези карти ще ви трябват и могат да се ползват и по тази линия, няма проблем. Те са валидни за всички видове транспорт в парижкия регион (метро, РЕР, влак, автобус, трамвай), без линията, обслужваща летище Орли.

Само че, цената е по-висока от 18,45 евро  Peace.
За зона 1 - 4, която ще ви трябва на вас, цената е 32,95 евро на седмица. Седмицата се брои от понеделник до неделя. Картата може да се "зареди" със седмичния абонамент още от петък вечер, но ще може да се ползва едва в понеделник. Ако ви трябва транспорт за повече от седмица, за останалия ден или два, може да си купите дневен билет Mobilis - http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_21148/mobilis/ (11,50 евро за зона 1-4). Ако ще ви трябва за повече от 3 дни, по-изгодно ще е да заредите още един седмичен абонамент.

# 632
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Роца   bouquet

И да попитам ... Моята не иска и да чуе за музей ... освен Лувъра и Весай ... Иска да се разхождаме Simple Smile Та, безплатен ли е за нея входа на Лувър и Версай - на 16 е? Друго освен лична карта и картата от училище (ей, такава:
Скрит текст:
) трябва ли да носи?

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 10:13 от Почти безобидн@

# 633
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Входът за нея е безплатен. Необходима е само лична карта Simple Smile

# 634
  • Мнения: 940
А искам да ви,питам знам че има 2 Статуи на Свободата в Париж едната е до Кулата,гледах снимки и виждам че е до единия мост,може ли да ми кажете до кой мост е,че по снимките не мога да се ориентирам? Simple Smile
Благодаря! Simple Smile

# 635
  • Луната
  • Мнения: 3 211
А искам да ви,питам знам че има 2 Статуи на Свободата в Париж едната е до Кулата,гледах снимки и виждам че е до единия мост,може ли да ми кажете до кой мост е,че по снимките не мога да се ориентирам? Simple Smile
Благодаря! Simple Smile

Три са статуите. Тази, за която питаш е на острова на Лебедите и се намира тук
Другите две са пред Политехническия музей (Musee des Arts et Metiers) и в Люксембургската градина.

Аз съм виждала само тази на Острова на лебедите и тази в Люксембургската градина.

Последна редакция: чт, 28 май 2015, 11:27 от Woman^In^White

# 636
  • Мнения: 1 189
Искам да ви попитам, когато станцията на еруерите и метрото съвпада и трябва да се прикача от регион.влак на метро, предполагам не се налага да се валидира нов билет, а прикачването става в рамките на билета? Примерно на Порт Майо ако се качим на рег.влак и се наложи да слезем на Айфеловата кула или по-скоро на следващата Javel Andre Citroen, за да се прехвърлим на метрото- линия 10- с един билет ли става или с два?

# 637
  • Мнения: 940
Благодаря! Simple Smile

# 638
  • Мнения: 464
...когато станцията на еруерите и метрото съвпада и трябва да се прикача от регион.влак на метро...
пътува се със същия билет

# 639
  • Мнения: 1 189
Благодаря, обаче разглеждайки на гугъл-мапса картата на Париж ненавсякъде спирките на влаковете и метрото съвпадат. Примерно на библиотеката съвпадат, обаче на Порт Майо са отдалечени, на  Javel Andre Citroen също са малко отдалечени, т.е. не мога да разбера под земята ли има топла връзка с тях или как?

# 640
  • Пловдив
  • Мнения: 1 594
Здравейте и от мен , приключи нашата екскурзия до Париж -наистина невероятен град.
Най-много от всичко ми хареса Лувъра прекарахме около 5-6 часа в него  - след него всеки музей бледнее .
За Айфеловата кула  да кажа - опашките са огромни. Ние не можахме да се качим защото моите се отказаха да чакат след като бяхме на опашката 30 минути и тя почти не помръдна, а онлайн нямаше билети за дните които бяхме в Париж.
Е затова пък гледахме Ролан Гарос на огромен екран точно пред Айфеловата кула излегнати на тревата.
Посетихме и Дисниленд - приказно е там е рай за деца  , за възрастни е интересно ,но за мен повечето атрации си бяха детски, освен двете влакчета.

Обикаляхме доста - общо взето тръгнахме от Ром стейшън където се намираше студиото което резервирах, минахме през Триумфалната Арка , Шанс зе Лизе , Айфеловата Кула , Трокадеро , и оттам Лувъра .
На другия ден посетихме и Монмартър за да видим Париж отвисоко .
Като цяло мога да кажа че съм възхитена от Лувъра - изненада ме и като мащаб , и като експозиции , просто е великолепен.

# 641
  • Мнения: 5
Здравейте! Темата ви е страхотна! Чета я от доста време,защото ми предстои пътуване до Париж другата седмица. Имам един въпрос. Бих искала, докато съм в Париж да посетя Мулен Руж. За съжаление,поради факта, че до днес не знаех, дали пътуването ми е потвърдено не можах да си запазя билети за представлението от 21ч. Сега има билети само за 23ч. Бихте ли ми казали(защото въпреки огромната информация,аз трудно се ориентитам Embarassed), дали след края на представлението ще има градски транспорт, за да мога да се прибера в хотела,който за съжаление е в периферията на Париж?Или пък,колко би ми струвало...приблизително разбира се с такси? Хотела ми е Comfort Hotel Bobigny Paris Est 60-68 Ave Henri Barbusse, Bobigny, FR, 93000. Благодаря предварително!

# 642
  • Мнения: 6 031
Здравейте! Темата ви е страхотна! Чета я от доста време,защото ми предстои пътуване до Париж другата седмица. Имам един въпрос. Бих искала, докато съм в Париж да посетя Мулен Руж. За съжаление,поради факта, че до днес не знаех, дали пътуването ми е потвърдено не можах да си запазя билети за представлението от 21ч. Сега има билети само за 23ч. Бихте ли ми казали(защото въпреки огромната информация,аз трудно се ориентитам Embarassed), дали след края на представлението ще има градски транспорт, за да мога да се прибера в хотела,който за съжаление е в периферията на Париж?Или пък,колко би ми струвало...приблизително разбира се с такси? Хотела ми е Comfort Hotel Bobigny Paris Est 60-68 Ave Henri Barbusse, Bobigny, FR, 93000. Благодаря предварително!

Само на сайта на Мулен Руж ли търсите билети?
Погледнете и в туристическите агенции(има изброени на първа страница).
Аз съм ползвала тези. Имаше включено и връщане в хотела.
Разгледайте и други агенции - цените не се различаваха много от тези в сайта, когато аз купувах билети преди няколко години).

# 643
  • Мнения: 5
O,това е чудесно! Благодаря от сърце!

# 644
  • Мнения: 362
Аз искам да ви препоръчам едно кафе в Париж - Анти кафе. Плаща се за време, а не за определни продукти, които сте консумирали. В много от случаите излиза по-евтино от това да седнете в някое кафене. Още няколко такива съвета сме събрали с приятелката ми в едно блогче за пътуването ни до Париж. Публикувам линк и се надявам да не се приеме като спам, понеже в блога няма реклами или нещо друго, което да го прави комерсиален. Само как сме прекарали и няколко съвета за пазене от джебчиите.

Блогът на Иво и Меги

Ако все пак модераторите преценят, че не му е тук мястото, ще го махна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт