ПАРИЖ 10

  • 54 508
  • 736
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 659
Никога до сега не съм имала проблем с наемодатели. Винаги съм оставяла ключа вътре в апартамента. Винаги оставяме апартамента в добро състояние, разбира се, изхвърляме боклука. В Париж не съм била в апартамент, но не вярвам да е по- различно от другите страни в Европа. Не вреди да се огледа в началото.

# 616
  • Мнения: 46
Дами и господа вашата помощ е направо неоценима!
Още един бърз въпрос : За лувъра : За децата е безплатно, но издават ли им се нулеви билети или не? т.е. да купувам ли за нас онлайн билети или така и така ще чакам за децата ....

# 617
  • Мнения: 1 175
Билетите за автобуса от летище Буве до Париж и обратно колко време по-рано се закупуват?

# 618
  • Мнения: 6 031
Билетите за автобуса от летище Буве до Париж и обратно колко време по-рано се закупуват?
Колкото си искаш.
Аз купувам няколко дни преди да пътувам.

# 619
  • Мнения: 1 175
Идеята ми беше да не би да има някакво технологично време- както примерно трябва да следя 3 месеца по-рано билетите за влака Париж-Брюксел и обратно.
Благодаря, Мимии.

# 620
  • Мнения: 1 175
Входът за катедралата Нотр Дам е безплатен, но за кулите се плащало. Питането ми е- струва ли си да се изкачат тези 387 стъпала, изморително ли е? Мен всъщност слизането ме притеснява повече, ако е стръмно. Може ли да споделите?

# 621
  • Мнения: 6 031
Входът за катедралата Нотр Дам е безплатен, но за кулите се плащало. Питането ми е- струва ли си да се изкачат тези 387 стъпала, изморително ли е? Мен всъщност слизането ме притеснява повече, ако е стръмно. Може ли да споделите?
Аз съм се качвала един път и не бих повторила.
Особено в пик сезон.
И друг път съм писала, но има една част от стълбите, които са изключително тесни и се върви по тях двупосочно - разминават се слизащи и качващи се. На мен ми се видя ужасно точно това място, иначе катеренето не е по-страшно от вяка друга катедрала, която съм качвала.
Гледката е хубава, но не е по-хубава от тази от Айфеловата кула или Триумфалната арка.

# 622
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Входът за катедралата Нотр Дам е безплатен, но за кулите се плащало. Питането ми е- струва ли си да се изкачат тези 387 стъпала, изморително ли е? Мен всъщност слизането ме притеснява повече, ако е стръмно. Може ли да споделите?

Аз не съм се качвала на кулите, но в Нотр Дам присъствахме на меса и изживяването беше непровторимо. Спомням си, че кулите бяха включени в паса, но той не даваше предимство при качването. Опашката беше огромна и предпочетохме да видим други забележителности вместо да стоим 2-3 часа на опашка, а и вече се бяхме качвали на Триумфалната арка, на Айфеловата кула, на Монмартър, на Жорж Помпиду и от доста места бяхме видели Париж от високо. Може при някое следващо ходене в Париж да се качим и там, но кой знае... нещо не обичаме да стоим по опашки  Mr. Green

# 623
  • Мнения: 1 175
Ясно. Качването по стълбите отпада. Ще влезем само в катедралата. Обаче освен Айфеловата кула, мисля да се качим и на Монпарнас.Някак си ми се иска да видя и кулата отвисоко.

# 624
  • Мнения: 277
здравейте,
аз за първи път се вклювам в темата, но я прочетох преди да заминем. не точно за париж, а за едно малко китно градче наоколо. бяхме много за кратко и с основна цел да се видим с нашите приятели, които живеят там, но все пак бих могла да дам кратка свежа информация около опашките например, която да ви помогне евентуално.
ние взехме билетите само 2 седмици по-рано, беше спонтанно решение и пътувахме от братислава.
на пристигането ни на буве, видях, че има опашка за билетите за буса за париж, така че наистина, запазете си билетите навреме.
в неделя бяхме във версай, пристигнахме в 11 сутринта, лежерно Simple Smile. е, опашката беше огромна. имах предварително закупени билети, но това не спестява много, както и музеум пас. чакането беше час и 15 минути, през това време останалите от групата бяха в градината, която в неделя е платена (9е за възрастен и 7 за дете). опашката вървеше сравнително добре, но просто хората бяха много. то си го пишеше и на сайта, който може да отложи посещението си. лично на мен, палатът ми хареса, но не уау, беше ми задушно и на местата, където се образуваха тапи от хора, не ми беше особено приятно. много по-приятно беше в градините. времето ни беше страхотно, можеше да си полежи човек по тревата, да покара лодка по едно от езерата (извън портите на версайската градина), да послуша музика и да наблюдава фонтаните. ресторантите наоколо са натоварени и нищо особено, сравнявайки ги с тези, които посетихме в париж
в 17.30 същия ден имахме билети за кулата, които купих 4 дни по-рано. имах късмет и известно време за дебнене на сайта и успях да ги купя. успяхме да се доберем пред кулата в 17.15 и 17.25 вече ни пуснаха. нормалната опашка за хората без билети беше много голяма, но не знам колко като време. не забелязах някакви тълпи и блъскащи се хора, отвличащи внимание. може да има затишие след стачките 2 дни по-рано. за нас всичко беше много бързо, докато не се наложи да се наредим на опашката за третия етаж. на втория етаж трябва да се смени асансьора и там се смесват хората с предварително купени билети и тези, които са закупили долу на опашката. просто вече всички са с билети. и се наложи да си почакаме. гледките и от втория, и от върха са страхотни и времето беше с нас. накрая слезнахме на първия етаж да видим стъкления под и надолу пеша. цялото посещение ни отне поне 2.5 часа. после минахме на торкаредеро, където наистина много се случва и гледката към кулата е много добра и отидохме да вечеряме. детето заспа в ресторанта Simple Smile
на другия ден малко валеше сутринта и решихме да тръгнем по-късно за париж след обилна закуска. там основно се разхождахме, нямахме твърда програма. нотр дам, там имаше опашка за влизане, не малка, но върви много бързо, около 15 минути. понеделника беше и празник в париж. за кулите опашката беше малко по-малка, но вървеше много бавно, ние не сме се редили. прекарахме приятно време в градинката зад нотр дам. времето отново беше станало много хубаво
после отидохме до сан шапел, да рагледаме витражите, на секюрити нямаше опашка, но вътре за билетите се беше заформила. музеум пас са с предимство, ние чакахме около 20-25 минути, за да влезнем, но много ми хареса. 1113 сцени от библията на витраж. слънцето огряваше някои части и цветовете бяха още по-наситени. по-интересната част е на втория етаж.
после продължихме с разходка до едно ресторантче, много "пти", но и много приятно и вкусно, макар и скъпо дори за нашите стандарти (живеем във виена), след това искахме да разгледаме лувъра отвън и градините тюйлери и арката на входа им. голямата арка я гледахме само от колата и в далечина. време за нея не остана. опитах си да си представя тази в букурещ в пъти по - голяма Simple Smile
имаше някои места, които ми се искаше да посетя и не успях, но от друга страна беше много хубаво и така, съчетание от някои основни неща, приятни разходки и хубава храна на другия ден имах сили да си направя джогинга покрай реката в градчето, не сме били капнали. остана много и за друго посещение. детето каза, че единственото, което не му харесва е, че си тръгваме. а и тук времето е толкова валежно...
за който планира да разглежда нощен париж, да знаете, че преди 9.30-10 не се стъмва. даже губехме представа за времето
приятно планиране и изкарване на пътуванията ви до париж

# 625
  • Мнения: 6 031
мегало, благодаря за разказа!   bouquet
Право е детето и на мен не ми се тръгва от Париж.  Laughing

# 626
  • Варна
  • Мнения: 3 956
Нека всички пътуващи за Париж да си настроят така програмата , че събота , неделя и празници да не се посещават музеи и забележителности с билети - точно тогава опашките са най - големи.

# 627
  • Мнения: 4 425
Привет,
Ако се влиза само в двореца-15е, градините са отделно 7е, ако си купиш т.нар. Паспорт, с който влизаш в двореца, посещаваш големия и малкия Трианон+ селото на Мария Антоанета 18е

Връщам ви отново с въпрос за Версай и градините. Ако имаме Париж Паспорт, за градините се доплаща 7€, включително и лица под 26год. от ЕС. Правилно ли съм разбрала?
Предполагам, че има паркинг за посетителите. Имате ли представа каква е цената и как се заплаща на час, ден?


Паркинг има и дори в неделя ,когато ходихме беше голяма навалица ,но имаше все още места на паркинга.
На въпроса за нулевите билети нито в Лувъра нито във Версай се издават,трябва да носите документи за идентичност ,за да докажете възрастта на детето или младеж до 26 г..
На Лувъра влязохме през метрото,не сме чакали изобщо и директно в крило Ришельо -първата част е Тракийските царе и съкровища  Heart Eyes
За втори път бях в Париж и Лувъра и се оказа,че има изключително много експозиции ,които не съм видяла...
Някой писа кога се стъмва и да бяхме изненадани много е дълъг деня,губиш представа за времето..
Носете си дъждобрани и по-топли дрехи..До 20 май бях студ и переодично дъжд.
Друго важно изберете зелените автобуси ,а не червените които са Big Bus вземете Open Tour там ще видите 4 пъти повече неща,различни линии и можете он едната на другата да се прехвърляте ,както и на корабче,примерно м/у Айфеловата кула и Нотр Дам..
Версай е прекрасен особено ако е хубаво времето и в градините е много приятно...За кулата имахме онлайн билети и влязохме без опашка..
Като си подредя нещата ще пиша пак.Останаха ми десетки непосетени места ,децата не издържаха на моето темпо и сега ще трябва да се ходи отново  Grinning

# 628
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Здравейте!
Нуждая се от помощ и малко насоки ... Ще отседнем във Версай. РЕР-а ми е по-далеч от апартамента ... по-близо ми е ... ей, това е 1-вия въпрос Simple Smile Прикачвам снимка на гарата ...
Скрит текст:

Не я открих - какво е: РЕР, влак? Не знам ... Стига до Дефанс ...

2-ри въпрос: ако закупим седмични карти: http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_21137/forfaits-navigo-mois-et-semaine/ - нали трябва да са такива? И за мен и за 16-годишната? Или трябва да е нещо друго? Ще пътуваме всеки ден до Париж и за това искам карти ... Бързо ли се вадят? Защото гледам, че са със снимки ... Каква е процедурата?

И въпрос 3-ти  Embarassed Някъде четох, че с тези карти има 10Е отстъпка при закупуването на билет за Дисниленд ... Това означава ли, че в дена, който сме предвидили за Дисни, трябва да отидем до там и да си закупим билети на място от касите като покажем картите или трябва и още нещо?

Извинете за многото въпроси  Embarassed

# 629
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 702
Здравейте!
Нуждая се от помощ и малко насоки ... Ще отседнем във Версай. РЕР-а ми е по-далеч от апартамента ... по-близо ми е ... ей, това е 1-вия въпрос Simple Smile Прикачвам снимка на гарата ...
Скрит текст:

Не я открих - какво е: РЕР, влак? Не знам ... Стига до Дефанс ...

2-ри въпрос: ако закупим седмични карти: http://www.ratp.fr/fr/ratp/c_21137/forfaits-navigo-mois-et-semaine/ - нали трябва да са такива? И за мен и за 16-годишната? Или трябва да е нещо друго? Ще пътуваме всеки ден до Париж и за това искам карти ... Бързо ли се вадят? Защото гледам, че са със снимки ... Каква е процедурата?

По първия въпрос - това е железопътна гара, също като гара за РЕР. Влаковете, които минават през нея, също обслужват парижкия регион, както РЕР-а, само че на малко по-далечни разстояния и са част от френските железници, а не от парижката компания за транспорт (както са метрото и линиите А и В на РЕРа).
Всъщност, вие ще сте на линията L, която освен до Дефанс, стига и до гара Сен-Лазар в Париж. Влаковете са на 15 минути и за половин час сте в Париж:
план на линията - http://www.transilien.com/contents/fr/Docs---PDF/Plans/ligne_L.pdf

По втория въпрос - ако ще пътувате всеки ден до Париж, картата е определено най-добрият избор. Купуват се от гарите (във Версай - от гарата Versailles Chantiers) - http://www.transilien.com/static/tarifs/agence-transilien
Процедурата е сравнително бърза (доколкото си спомням, понеже моя пас го вадих преди 100 години  newsm78) - в рамките на 15 - 20 минути, но може да се наложи да чакате, ако има хора. Доколкото знам, вече даже и снимат на място, но може за всеки случай да си носите снимка.

По третия въпрос не съм компетентна  Peace (по принцип Дисни ми е тъмна Индия  Laughing).

Общи условия

Активация на акаунт