малко количество кърма

  • 4 851
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 111
Здравейте мамита! Имам въпросче - имам малко количество кърма (сутрин е около 70 мл )... Бебчо е на три седмици го дохранвам с АМ. Правя си масажи, пия много течности, пия и Лактогонен чай, но нищо не помага  Embarassed Много ми се иска само да е на кърма. Ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет. Peace

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
А кърмиш ли или чакаш сама да дойде кърмата?На поискване денонощно,без да гледаш часовници и режими,от двете гърди на хранене.След кърмене се цедиш да стимулираш още повече.И потърси консултант по кърмене за твоя град,а ако няма се обади на националният им телефон.Потърси го тук в форума на кърмачките

# 2
  • Мнения: 373
Здравейте мамита! Имам въпросче - имам малко количество кърма (сутрин е около 70 мл )... Бебчо е на три седмици го дохранвам с АМ. Правя си масажи, пия много течности, пия и Лактогонен чай, но нищо не помага  Embarassed Много ми се иска само да е на кърма. Ще съм ви благодарна ако ми дадете съвет. Peace
Кърми на често на поискване, храни се здравословно. Прави си топли компреси, може да пиеш бирена мая, да взимаш таблетки сминдух, да ядеш сладко жито, овесени ядки за стимулация, диня, и всичко зелено.След всяко кърмене ако имаш сили се помпай по малко, докато кърмиш се масажирай за да слиза млякото по-бързо и да се загрява гърдата.При нужда потърси консултант по кърмене или се обади на ЛЛЛ.

# 3
  • Мнения: 111
Благодаря ви за съветите Hug

# 4
  • Мнения: 6 766
Най-ефективното е сукането на бебето. Кърмиш на малки интервали, от двете гърди. Оставяш го максимално дълго на гърда, дори да суче на празен ход. Можеш да стимулираш и с помпа след кърмене. Ако бебчето е спокойно след кърмене, не даваш АМ. Кърмиш и нощно време. Много течности и редовно хранене.  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 8 652
Другите са ти казали, но най-ефикасното нещо е по-често да слагаш бебето на гърда.Ако пропуска хранене-цедиш се, за да има стимулация. Не давай АМ, бебето е малко още, няма нужда от големи количества.Ако не се нахрани напълно на едното ядене просто ще огладнее по-бързо. Паузата между кърменията може да е на 2-2.5 часа, ако то проплаче, може и по-кратък интервал.
Как разбра, че е 70мл? Ако е с цедене, имай предвид, че с помпата се изцежда по-малко кърма, отколкото бебето може да изсмуче. А ако мериш бебето с кантар-може точно тогава да е яло просто по-малко, не на всяко ядене е еднакво.

# 6
  • Мнения: 111
Педиатърката ми каза да се изцедя– 1 сутрин и така разбрах Cry

# 7
  • Мнения: 2 660
И при мен ситуацията е подобна. Бебе с по-тежка жълтеница, което много спи. Будя на три часа, доизцеждам след всяко хранене. Успявам да правя по 40-70 мл от двете гърди - установено с претегляне. Опитвам да цедя и между храненията, но не винаги остава време. Изцеденото дохранвам със спринцовка, дохранвам и с ам, когато не стига. Пия чай, ян жито... Не успявам да увекича количеството.

# 8
  • София
  • Мнения: 8 652
Бебетата изсукват повече, отколкото можем да изцедим.  Слагай го по-често на гърда, не брой минути...нека си яде, докато само пусне. Ако си се буди нощем не го лъжи с вода, а му давай да яде. Нощните хранения са важни за лактацията.
Билките, ядите помагат, но най-голям резултат има честото кърмене, контакът между теб и бебето.Когато го премерите при навършен месец и се окаже, че не е качило нищо, тогава може да се говори, че не му стига кърмата.
Ако си ака редовно(по това време е горе долу след всяко хранене), спокойно е, изглежда здраво, значи му е добре. На месец по принцип ядат около 100мл на хранене, затова ако яде 70 сега не виждам проблем.После може да изяде 40, а на по-следващото 80, то си знае кога колко.
Ако дохранваш с АМ кърмата може да намалее още повече.Не се притеснявай толкова, кърми го често, за колкото то иска и тялото ти ще започне (а може и сега да го прави) да произвежда точното за него количество.Като дохранваш тялото ти не знае, че трябва да произведе това количество, което му даваш допълнително.

# 9
  • Мнения: 111
При нас има и друг проблем - ака веднъж през ден. Cry Макър да казват, че е нормално аз си го виждам - като му се ходи, а неможе се привива ( коликите са си оделно).Коремчето му се подува и коликите го мъчат...

# 10
  • Мнения: 373
Давай пробиотик да регулира червата.

# 11
  • Мнения: 2 563
Пробното мерене преди и след хранене просто показва какво е изяло бебето. В никакъв случай не показва дали имате малко или много кърма. Същото е и с помпането.

Единственото, което показва, че имате малко кърма, е бебето да не ака и пишка в норма и да не наддава.
Слагайте бебето на гърда колкото се може по-често и спрете да дохранвате. Дохранването с АМ, когато няма нужда, е първа стъпка към неуспеха с кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт