Малката тръгва на ясли и незнам какво трябва да приготвя ?

  • 2 477
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 39 766
Пандора и аз не надписвам дрехите, за сега (сумарно 3г в ОДЗто) само една шапка затри на площадката, където си извеждат следобяд. Но си мисля, че някоя мама си е спестила 10лв за шапка с козирка.

# 16
  • Мнения: 3 861
И аз да питам в тази тема...а имат лиси собствени гардеробчета и легла или им ги сменят, също така пижамки трябва ли и спално бельо?

# 17
  • Мнения: 7 821
И аз да питам в тази тема...а имат лиси собствени гардеробчета и легла или им ги сменят, също така пижамки трябва ли и спално бельо?

Имат си собствени и не ги сменят.
Доколкото си спомням ти записа детето си в 8 ОДЗ (поправи ме ако греша  Embarassed ). Не ни искат нито пижами, нито кърпи или лигавници. Всъщност нищо не са ми искали  Wink. Първата година носехме тоалетна хартия и салфетки, но тази година не го правим вече. Нося само памперси, комплект дрехи и пантофи. Ако имаш питания спокойно ползвай ЛС  Simple Smile.
Поздрави

# 18
  • Мнения: 2 978
И аз да питам в тази тема...а имат лиси собствени гардеробчета и легла или им ги сменят, също така пижамки трябва ли и спално бельо?

И аз ще ти отговоря като Ellypr

Имат си собствени легълца, на тях както и на гардеробчетата е залепена една картинка.
На Мони е черешки Wink, същата  е на леглото и.

Не са ни искали пижамки, както и лигавници!

Айде идвайте вече Mr. Green

# 19
  • Мнения: 418
A kakъв е режима с храната и спането ? В смисъл ако я оставям до обяд в началото там ли ще я хранят или аз трябва да съм подготвена в къщи ? Сокове оставяте ли или само вода ? Каква храна им дават , че ние сме специални и я пасираме .Само ако е мръвка настървено гризем .Иначе недай си боже люспа от грах или недобре пасиран ориз да ни попадне в устата  Sick

# 20
  • Мнения: 2 978
A kakъв е режима с храната и спането ? В смисъл ако я оставям до обяд в началото там ли ще я хранят или аз трябва да съм подготвена в къщи ? Сокове оставяте ли или само вода ? Каква храна им дават , че ние сме специални и я пасираме .Само ако е мръвка настървено гризем .Иначе недай си боже люспа от грах или недобре пасиран ориз да ни попадне в устата  Sick

Обядват си там.

Режима малко не ми харесва, защото обядват към 11.30 и към 12.30-13.00 ги слагат да спят. На мен ми се струва ДОСТА рано... newsm78

Сок не съм оставяла, вода си имат там....видях, че имат от машините за минерална вода.

Храната е като за голямо дете...т.е. не е пасирана.

# 21
  • Мнения: 7 821
Не очаквай някой да пасира храната или да гони детето с лъжицата  Wink. Ако откаже да яде остава гладно, но с времето децата се научават да ядат когато им дават и каквото им дават или поне повечето. Аз съм доволна от храната, но моя е яшен, а и ако не хареса нещо си иска сам хляб  Wink. Понякога ако му хареса нещо ми казват че изял 2 даже 3 порции, явно някой не е бил гладен  Simple Smile.
Сокове не нося, давам им после в къщи. Доволна съм че имат плодове или салата почти всеки ден.
Иначе като цяло режима им е почти като в къщи - спят от рано и не до късно, но мен ме устройва, защото иначе имаме проблеми вечер.
Първия ден моите не ядоха там, но после започнах да ги взимам на обяд яли, после идва ден в който сестрата ти казва да го оставиш да спи и всичко влиза в норма.

# 22
  • Мнения: 418
Мдаа , значи няма хън мън . Мен в къщи ме прави луда калинка . Иначе помагат ли им да се хранят или се спасяват кой както може . В случая ние със сигурност ще оставаме гладни .Поне докато посвикнат  Praynig.

# 23
  • София
  • Мнения: 39 766
В нашата ясла помагаха с яденето. Но ако детето е капризно по отношение на ядене, няма в яслата да се научи да го яде. Но пък зависи и от детето.
В групата на Диди има едно момченце, което много от храните не яде. И като каже "аз това няма да го ям", почти цялата група граквала след него "и аз, и аз" Simple Smile

# 24
  • Мнения: 3 861

Айде идвайте вече Mr. Green[/color][/b]

Идвамееееее, ти знаеш Mr. Green Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт