Обезболяващи след секцио?

  • 28 824
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 73
Здравейте мами и бъдещи мами ! Simple Smile
Ще раждам секцио съвсем скоро и ме интересува какви обезболяващи се позволяват след операцията? Казаха ми за тези свещички, Профенид..... Попитах гинеколожгата си мога ли да се ползват, но тя категорично ги отрече, ако кърмиш. А на  места прочетох,че са подходящи? Тези, който са запознати моля дайте съвет... newsm78

# 1
  • Великобритания
  • Мнения: 1 974
на мен ми дадоха от болницата Парацетамол и Ибупрофен - 3 пъти по 2 от всяко (раждах в Англия ) и ми беше добре .. съвет - като те заболи пий веднага , не чакай да стане по-силна болката .. Успех

# 2
  • БУРГАС
  • Мнения: 134
ако възнамеряваш да кърмиш, най добре е да не пиеш каквото и да е било . каквото и да ти казват че можеш, това са хапчета и все нещо ще влезе в кърмата. за доброто на детето  не взимай нищо.
аз сега също се възстановявам от секцио, но няма как, търпи се.
а за кърма, хапвай често тиква, това е млякото на кърмачката. 15 минути преди кърмене по една голяма чаша вода за да ти слезе по лесно кърмата и след хранене пак чаша вода за по лесно образуване и слизане.

# 3
  • Мнения: 1 630
На мен лично ми слагаха профенид система, нищо че, се опитвах да кърмя тогава. Казаха, че не пречи. После, като ми махнаха абоката, минах на свещички Профенид. Ефект голям нямаше, все пак  намаляваше болката, но си я имаше........неприятна, но поносима. Едно време на майка ми са й слагали Лидол, след секциото й, но сега не е разрешен, не заради кърменето, а по- скоро, защото е от наркотичната група лекарства. Иначе от него минава напълно болката...но уви....
Забравих да кажа, че Профенида се използва 1 път (т.е. една банка инфузия или една свещичка) на 12 часа. Мен лично ме посъветваха, при сутришно секцио, така да си направя сметката кога да искам Профенид, че да мога да си поискам още веднъж вечерта, че да мога да дремна поне малко. Поисках си преди да заспя, но не можах да заспя.....не болеше много, но неприятно.   Hug
За кърма се пият сокове от черни и червени плодове- боровинки, малини, къпини и т.н., както и чай за кърма и течности. А при секциото по принцип кърмата слиза по- късно, мен лично Профенида не ме притесняваше, така или иначе започнах да кърмя на 10тия ден. Успех и леко раждане   bouquet

# 4
  • Мнения: 375
Недей да го мислиш този период след раждането и болката. Преживява се, а и в болницата ще ти сложат необходимото обезболяващо. Най - доброто средство след секцио е да преодолееш страха от болката и да започнеш да се движиш възможно най - бързо след като те изправят. Според мен, ако се залежиш в дните, в които си в болница после ще ти е много трудно като се прибереш с бебе и хиляди задължения.
Пожелавам ти успех, здраво бебе и бързо възстановяване.

# 5
  • Мнения: 73
Благодаря за бързите отговори   bouquet
А Профенида с рецепта ли се взима? Евентуално да го купя и да го слагам сама...?! За това исках да съм сигурна, че не пречи на кърмата?! Искам да съм в максимално добра форма, за да се грижа за малкото съкровище първите дни в болницата.  ooooh!
Относно страха, старая се да не го изпитвам  Laughing , нооо уви.....
Казаха ми, че ще ми дават аналгин течен и парацетамол, но дали ще са достатъчни?! Съмнявам се!

# 6
  • Мнения: 1 630
Профенидът ми го даваха от болницата. Не съм си купувала. Иначе е с рецепта. И наистина най- важно е раздвижването. Течен аналгин ми биха една инжекция след секциото веднага.  Hug

# 7
  • Мнения: 387
Болката не е непоносима след секцио. Помня, че ни наливаха някакво обезболяващо през системата в реанимация (но не помня името му), което на мен не ми подейства. Другите две момичета се поунесоха в сън, а мен си ме болеше и не спах. После вече, на инат, лягах и ставах по 100 пъти на ден. Не е кой знае какъв зор след 3-4 път. На третия ден ходех изправена, усещах само дърпането от шевовете. Нямаше някаква драматична болка. Кърмех от деня след операцията и не исках обезболяващи. Виж, главоболието на 3-я ден при мен и до днес си го спомням. Само тогава (беше през нощта) помолих за една ампула аналгин.

Не се плаши толкова от болката след операция. И се движи повече след операцията. Ще видиш, че така ще се възстановиш по-бързо.  Close

Леко раждане и здраво бебе  Hug

# 8
  • Мнения: 1 630
Не ме е боляла глава изобщо. Бях със спинална. Denim123, ти с каква упойка беше?

# 9
  • Мнения: 387
Не ме е боляла глава изобщо. Бях със спинална. Denim123, ти с каква упойка беше?

спинална. явно главата ми е "слабото място"

# 10
  • Мнения: 1 630
Ааа и други съм чувала да казват, че ги боли, но мен лично не ме е боляла   bouquet

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 4 479
Аз ползвах солпадеин, ако не се лъжа. Определено имах нужда - два пъти пих на втория и третия ден. Знаех от първото секцио, че ще имам нужда.

# 12
  • Мнения: 2 988
И аз раждах със секцио, но по спешност и съответно нямаше как предварително да купувам каквито и да било обезболяващи. Но нямаше и да ми се наложи да ползвам. Докато бях в реанимацията ме обезболяваха и не съм усещала никаква болка. Поспах си доста добре.  Laughing На следващия ден изправянето беше малко неприятно, но и при него болката не е такава, че да викаш. Ставането от леглото ще ти бъде малко по-трудно, но не и невъзможно. Още на обяд в деня след операцията си взех бебето при мен и бях напълно способна да се грижа за него без обезболяване. Слагаха ми инжекции с окситоцин, за да се прибере матката, но така и не разбрах дали към тях има и обезболяващи. Според мен няма смисъл да купуваш нищо. Ако има някакъв проблем от болницата сигурно ще ти дадат нещо за болката.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 5 886
И на мен ми става все по-близка тази тема.
Една позната се спука да ми ги препоръчва тези свещички Профенид, като се кълне, че след поставянето не е усещала абсолютно никаква болка, та почти бях решила, че ще се запася предварително и аз. Въпреки че ще раждам в частна болница и се надявам, че при нужда бързо ще се отзоват Thinking

# 14
  • Мнения: 375
Момичета, не се травмирайте толкова много с тази болка след секцио. Колкото повече я мислите - толкова по - голяма ще бъде.
През бременността си бях 5 месеца изцяло на легло и през повечето време в болницата. Въпреки желанието ми за естествено раждане - нямаше как да се случи и наблюдавах дамите, които раждат секцио. Не случайно по - горе писах, че най - добрия лек за преодоляване на болката е да намериш сили и ИНАТ да се изправиш и разхождаш повече време. Не мисля, че има болници, в които оставят жените току що родили без обезболяващи. Да, слагат и течен аналгин и система. Но пак казвам и искрено се надявам да попаднете на акушерки и сестри, които да Ви подтикват да ходите - боли, не боли - минава бързо само по този начин. По мои наблюдение всички дами, които си полежаваха, за да не ги били после вървяха и си отиваха почти сгънати на буква "Г", а останалите се изправихме и претръпнахме по - бързо. После остава по скоро неприятно усещане (както една от мамите е писала) и то дълго време отколкото болка.
На мен след като ме изправиха към ме посъветваха да се опитвам да се движа, а на следващия ден да ми оставят вече и бебето, за да почвам да го кърмя. Така направих и не сгреших - следобеда се движих почти постоянно, защото само като си мислех, че трябва да седна и после пак на ново цялата процедура....., а и заради кашлянето то "тръбата" не ми се мислеше и да легна. Вследствие заспах като къпана от преумора вечерта, а на другата сутрин имах и количка с бебе до мен Wink

Общи условия

Активация на акаунт