За водата и кърмата

  • 982
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 591
права си.Просто явно не мога да си представя ситуацията правилно.
Пък  и до човек е - аз просто съм много проклета и без да ми дават съвети мога да намеря за какво да ги сдъфча....ма 'щото са ми далече и рядко ги виждам много ми знае устата. Пък и свекъвата децата ми само на снимка е виждала

# 16
  • Мнения: 4 242
За това си гледам детето сама и не разчитам за нищо на никого! Така разбира се никой няма думата и всички сме спокойни. Ако някой пита и разпитва кое, как, защо, обяснявам надълго и широко, че вече така се прави, доказано е, хората по цял свят го правят, обяснявам за старите учебници/методи, за новите изследвания, предимства и недостатъци.
А и достатъчно разумно звучи довода че детето поема вода за сметка на кърмата, чийто незаменими вещества са във воден разтвор (над 80% вода) и детето губи мазнини, минерали, витамини, левкоцити и т.н. и т.н и това е предостатъчно за да млъкнат, защото виждат че съм наясно с материала и не си правя експеримент с детето.

# 17
  • Мнения: 340
Все пак човек не трябва да изпада в крайности и да се изпокара с роднините заради няколко лъжици вода.  Все пак водата въпреки, че е ненужна, а в самото начало и може да попречи на кърменето, все пак не е вредна и опасна за бебето, за да приемаме такива крайни позиции.  Сега, ако ме карат да топя биберона в мед /което си е опасно/ или да отбивам щото ми била рядка кърмата и подобни глупости, които са вредни за бебето, това е друг въпрос.  Но лично аз, ако не бях успяла да убедя роднините, че не трябва да давам вода, бих давала по малко пред тях за да се успокоят.  В края на крайщата тези хора са ни близки, нали-- и тяхните чувства имат значение.  Заради мнението на лекарката, разбира се, не бих правила компромис защото не ми е никаква.

# 18
  • София
  • Мнения: 3 787
Не трябва да насилваш детенце щом не иска.Кърмата задоволява всички нужди Grinning
Моят син пък пропи вода още на втората седмица така,все едно затова се беше родил Grinning.И сега обича водата много-на мен се е метнал жабка LaughingДокато беше само на кърма му се чудих как може да предпочита водата пред млякото.Пробвала съм да не я давам многократно,но не.Търсеше си водичка дятито Mr. Green

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Но лично аз, ако не бях успяла да убедя роднините, че не трябва да давам вода, бих давала по малко пред тях за да се успокоят.  В края на крайщата тези хора са ни близки, нали-- и тяхните чувства имат значение.

Аз пък не бих  Crossing Arms
И какво... днес ще дам вода, за да не се караме, утре ще дам кюфтенце да опита, вдругиден ще позволя да му топнат пръстчето в ракия, ще преглътна шамара, който баба му му е зашелевила за да му покаже, че трябва да я слуша  #Crazy (това последното лично ми се случи) и така и така до момента в който стана една безгласна буква. Може и крайно да звучи, но с малко се почва и това малко като нищо може да бъде безобидното пийване на няколко глътки вода. Защото - да, детето няма да се повреди от водата, но ако не мога да обясня защо не давам вода и да ги накарам да живеят с тази мисъл съгласни или не, то няма да мога се справя и с безбройните им други изисквания.

Права си, че чувствата на близките имат значение и точно за това не е нужно да ги лъжем - пред тях ще пие вода, зад тях не Rolling Eyes Ако толкова не могат да приемат начина на гледане на бебето, просто да си го кажат и толкова, нищо против различните мнения. Но хора, които досаждат, натякват и се опитват да налагат своите начини не накърняват ли нашите чувства и най-вече самочувстието ни да бъдем майки и да се справяме в различните ситуации? Защо тогава ние да пазим техните?

# 20
  • Мнения: 340
Jade, съгласна съм, че опасността на хлъзгавата повърхност е много реална и един компромис може да доведе до много други.  Само че аз виждам и една друга опасност-- ако човек не прави никакви компромиси, тогава околните могат да започнат да възприемат всяко негово изискване като крайно и самоцелно и доверието им да изчезне напълно.  Искам да кажа, че ако ме възприемат като екстремистка ще се противят на всяко мое правило, а аз предпочитам да се съгласяват с мен, а не да ми вървят по гайдата само защото съм се наложила.  Може би си права обаче, че примерът с водата не е много добър, защото вода се дава редовно, а има принципна причина да не се дава.   

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Искам да кажа, че ако ме възприемат като екстремистка ще се противят на всяко мое правило, а аз предпочитам да се съгласяват с мен, а не да ми вървят по гайдата само защото съм се наложила.    
Ох, болна тема ми е това... така и не успях да ги накарма да се съгласят за каквото и да било. Просто им е такъв манталитета, не могат да приемат, че сега имаме на разположение всевъзможна информация и няма нужда да се допитваме до тях за нещата, които те са питали своите майки и баби. Това определено много им тежи, поне на моите Confused

# 22
  • Мнения: 340
Даа, явно съм случила на роднини и затова съм толкова компромисно настроена   Simple Smile понеже не ми се налага често да ги правя. 

Сорри за спама Hug

Общи условия

Активация на акаунт