БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 42 517
  • 737
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 517
Късно се записвам в новата тема Blush Благодаря Peace

# 61
  • София
  • Мнения: 1 276
Здравейте,
някой правил ли е панирани чушки във фурна? Аз ги овалвам в брашно и после в яйце и в тигана, но сега не ми се иска да пържа. Имам и доста останал хляб, дали ще стане да направя пържените филийки също във фурната   bouquet

# 62
  • Мнения: 6 999
Здравейте,
някой правил ли е панирани чушки във фурна? Аз ги овалвам в брашно и после в яйце и в тигана, но сега не ми се иска да пържа. Имам и доста останал хляб, дали ще стане да направя пържените филийки също във фурната   bouquet

Ида, аз съм правила филийки на фурна. Нямат вкуса на пържените, но стават.  Peace Хубаво намасли тавата и после редиш оваляните филийки (овалвам в смес от яйце, брашно и прясно мляко). В един блог намерих с кисело мляко, но не ни харесаха. Изпробвах тези рецепти основно заради малката, но и тя не ги одобри, в неделя правих пържени, хареса ги.
Чушки правя на фурна - със сирене, обаче. Така както си ги написала, не съм правила.  Peace

# 63
  • София
  • Мнения: 11 757
Само един гол запис.
  bouquet

# 64
  • София
  • Мнения: 1 276
Благодаря Fortuna  Hug
Днес ще експериментирам с чушките, да видим какво ще стане. Чудесна идея ми даваш за филийките (вече ми омръзна да хвърлям хляб, а заради малкия не мога да правя пържени неща)

ПС Много, много се радвам, че се засичаме пак Simple Smile Как сте Hug

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 11:15 от Малката Ида

# 65
  • Мнения: 4 370
Моля ви дайте ми рецепти с кокосово брашно. Купих си да правя кокосови палачинки, но децата не ги харесаха и аз също. Изядоха се, но решихме че класическите са ни по вкусни. За какво мога да използвам останалото ми кокосово брашно?

# 66
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
И аз да попитам нещо - голямата ми дъщеря иска спаначена супа, никога не съм готвила такава та ви моля за изпитана рецепта.

# 67
  • Мнения: 9 161
спаначена с пилешко месо http://pep-4o.blogspot.com/2010/03/blog-post_16.html
спаначена със сирене http://pep-4o.blogspot.com/2010/01/blog-post_21.html

# 68
  • Мнения: 2 786
Аз я правя с половина глава лук, нарязана на ситно, 2-3 скил чесън и 1 настърган морков. Като се позадушат в олиото и станат прозрачни - слагам спанака. Когато се задуши и той наливам вода, слагам сол, черен пипер, джоджен и магданоз. Обичам и девесил в нея. Решавам с какво я искам...ориз или фиде и като заври водата слагам избраното. След като се свари фидето или ориза подбърквам с кисело мляко и яйце. Понякога и наливам прясно мляко и след това подбърквам само с яйце.
С пресен лук и чесън става по хубава.
Сервирам я с кисело мляко.

Пепи, тъкмо щях да давам линк към тази със сирене  Laughing, също е много хубава  Peace.

Аелис, съвсем забравих покрай мъките да опиша как правя спаначена супа  Laughing.
Блога ти, ценен помощник е   bouquet, когато имаш време хвърляй му по един поглед  Hug

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 1 007
Само да ви кажа, че моите хапки станаха чудесни Simple Smile
Според мен трябва още малко да подобря марината, за да станат "топящи" се в устата, но все пак е бяло пилешко месо.

Казах на мъжа ми, че са печени, след като изяде половината  Mr. Green Изобщо не беше разбрал, че не са пържени  Sunglasses

# 70
  • Мнения: 6 176
Мога ли да сложа зелеви сърми в тенджерата под налягане ?

# 71
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
пеп-4o, много благодаря  bouquet!

polly, чудесно звучи рецептата , копирам си и нея, ще правя спаначен маратон Joy. Много ти благодаря за милите думи относно моя блог, наистина трябва да му обърна внимание тези дни, все не остава време за него Embarassed.

# 72
  • Мнения: 6 999
Ида, и аз се радвам да те видя.  Hug Добре сме, благодаря, че попита. Малката расте, а ние с баща и` младеем.  Wink Чушките ги опечи върху хартия и мисля, че ще станат, при положение, че и пилешките хапки стават.  Peace
Аелис, радвам се, че се завърна във форума, отдавна не бях те срещала, ще следя и аз за новости в блога ти (имам няколко любими неща оттам).  Hug
J_M_M, можеш да направиш сарми в тенджерата под налягане.  Peace Аз винаги там ги правя.

# 73
  • София
  • Мнения: 11 757
Мога ли да сложа зелеви сърми в тенджерата под налягане ?

Джейми, та аз друга тенджера не познавам.  Simple Smile Simple Smile Мятай ги спокойно, тя и Фортунка ти е казала.

Моля ви дайте ми рецепти с кокосово брашно. Купих си да правя кокосови палачинки, но децата не ги харесаха и аз също. Изядоха се, но решихме че класическите са ни по вкусни. За какво мога да използвам останалото ми кокосово брашно?
http://yoli-www.blogspot.com/2008/10/blog-post_20.html
Дали това ще ти хареса? . Има и още рецепти, някои съм ги правила и винаги са били успешни.

Последна редакция: чт, 12 фев 2015, 19:32 от marchеva14

# 74
  • Мнения: 12
Само да ви кажа, че моите хапки станаха чудесни Simple Smile
Според мен трябва още малко да подобря марината, за да станат "топящи" се в устата, но все пак е бяло пилешко месо.

Казах на мъжа ми, че са печени, след като изяде половината  Mr. Green Изобщо не беше разбрал, че не са пържени  Sunglasses

Мариновам  пилешките гърди  в кисело мляко, стават много крехки /или добавям в друга марината 1-2 супени лъжици/.киселината в млякото окрехкотява месото.

Общи условия

Активация на акаунт