Деца с диабет - тема 13

  • 127 305
  • 517
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 351
..................
Елена, слагаме Левемир сутрин и вечер. Синът ми е на 10г, 36 кг. Когато минахме на аналози, слагахме само вечер, така 4 години. Миналото лято лекарката прецени, че трябва вече и сутрин. Първоначалната ни сутрешна доза беше 3Е, сега съм я свалила до 1Е, защото следобедните и вечерните часове прекарвахме с постоянни хипо. Многократно съм опитвала да проверя сутрешната доза, но така и е успяваме да пропуснем дори обяда- като ревне, че е гладен и не става работата. Вечерната доза е 6Е. Честно казано, в такива моменти си мечтая да имаме сензор  Sad

За първи път чувам за двукратно и еднократно слагане на инсулин. Ние слагаме обичайните за диабет тип 1 - четири пъти .....Как се преценява  newsm78

Синът ми също има петна по крачетата и дупето от базалният Хумулин .

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 849

klem4e
, говорим за двукратно слагане на базален инсулин Левемир.

# 77
  • Мнения: 1 351

klem4e
, говорим за двукратно слагане на базален инсулин Левемир.
Ох , аз докато загрея......нали съм и нова .......извинете ме хорица ....... Praynig

# 78
  • Пловдив
  • Мнения: 849
klem4e, извинена си Grinning  И не се притеснявай да задаваш всякакви въпроси.

# 79
  • Мнения: 1 934
http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=4812864

Някой да има новини за уредчето надолу?!? Дебнат наши познати от Англия да ни поръчат - уж щяха от януари 2015 да приемат поръчки, но не.

Някой успял ли е да поръча?

http://diatribe.org/abbott-freestyle-libre-transforming-glucose- … city-fingersticks

# 80
  • Пловдив
  • Мнения: 849
Кливия

Илиана, има вече от половин година и на руски форум и тук в БГ.
Във ФБ има закрита група за мониторинг.

Честно да ти кажа е по-добре да се сложи Декском 4.
http://www.dexcom.com/dexcom-g4-platinum-share

Имаш ли регистрация във ФБ?

# 81
  • Мнения: 1 934
Направо ще се свържа с теб лично  Simple Smile

# 82
  • Мнения: 1 811
..................
Елена, слагаме Левемир сутрин и вечер. Синът ми е на 10г, 36 кг. Когато минахме на аналози, слагахме само вечер, така 4 години. Миналото лято лекарката прецени, че трябва вече и сутрин. Първоначалната ни сутрешна доза беше 3Е, сега съм я свалила до 1Е, защото следобедните и вечерните часове прекарвахме с постоянни хипо. Многократно съм опитвала да проверя сутрешната доза, но така и е успяваме да пропуснем дори обяда- като ревне, че е гладен и не става работата. Вечерната доза е 6Е. Честно казано, в такива моменти си мечтая да имаме сензор  Sad

За първи път чувам за двукратно и еднократно слагане на инсулин. Ние слагаме обичайните за диабет тип 1 - четири пъти .....Как се преценява  newsm78

Синът ми също има петна по крачетата и дупето от базалният Хумулин .
Позната казва, че детето и спортува и е на диета и слагат веднъж дневно инсулин/просто защото иначе изпада в хипо и де факто няма нужда от него/- само базален, без никакъв друг. Това ремисия ли е според вас? Цоп и аз в темичката, ако позволите..

# 83
  • Мнения: 36 093
в ремисия е
пробвай да не сложиш бърз инсулин 8 часа например на дете, което не е в ремисия, и дори да не хапне нищо и да се съсипе от физически упажнение, пак ще имаш кз над 15 например  Wink

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 849
в ремисия е
пробвай да не сложиш бърз инсулин 8 часа например на дете, което не е в ремисия, и дори да не хапне нищо и да се съсипе от физически упражнение, пак ще имаш кз над 15 например  Wink


Защо без храна и болус КЗ трябва да се покачва чак над 15 при добре подбрана доза базален??

Ако е Лантус, който се подбира по нощта, и нуждата от него през нощта е по-малка от часовете преди и след събуждане, то покачването е възможно. Но чак над 15 при нормална при събуждане newsm78
Точно за това предпочитам Левемир, защото сутрешната и вечерната доза може да се подбира донякъде според базалните нужди.

С помпата, при идеално настроен базал, цял ден да не ядеш, КЗ трябва да върви равно.

# 85
  • Мнения: 36 093
И с двете ми момичета съм го пробвала, от опит го казвам. С писалки са.
Говорим за закуска и инсулин, по времето за следобедна закуска дори и да не хапват тогава вече е нужен инсулин независимо колко е била физическата активност и че е компенсирала добре обяда - дори и да е държала средна ст-ст от 5 през тези часове.
Не става дума за нощем и при добре подбран базален /едната е на лантус, другата на левимир, но мисля и тя да мине на лантус следващия месец/.
Дано да ме разбра, малко объркано го написах.

# 86
  • Мнения: 1 351
Раздвижи се темичката малко , както и нашите захари ....... Wink

# 87
  • Мнения: 89
bubanka , би ли споделила наблюденията си върху Левемира и Лантуса. Ние сме на Левемир, но нашата лекарка спомена нещо да го сменяме, най- вероятно с Лантус. Оставам с впечатление от поста ти, че предпочиташ Лантус и ще ми е интересно да разбера защо. Естествено, че при всеки е строго индивидуално, но горе- долу да имам яснота.

# 88
  • Мнения: 1 351
Нашият доктор също иска да сменим със Лантус ....И на мен ми е интересно....Ние сме още във ремисия

# 89
  • Мнения: 36 093
за мен единственият недостатък на Лантуса е, че няма възможност да се поставят половинки - за Левемира има подходяща писалка
Лантусът е 24 часов, Левемирът - с около 18 часово действие
Лантус слагам 1 път в денонощие, за по-добър контрол с Левемир се препоръчва двукратно слагане - детето естествено не е съгласно, а и аз не съм склонна на още едно убождане
разбира се, слагала съм го и двукратно, не успях да постигна добър контрол чрез разделянето на дозата дори под контрола на ендокриноложката
при еднократно слагане на Левемира вечер преди лягане към 22.00-22.30 часа, изчерпването към 18 часа на следващия ден е осезаемо и обикновено вечер захарите между 18 и 00 часа не са такива каквито искам, което е 1/4 от денонощието  Tired
вярно е, че към 19-20 часа и Лантусът поизчерпва, но не чак толкова осезаемо и с леко побутване с бърз, се постига добър резулат
за Лантуса имам едно голямо ОБАЧЕ - него слагам в 00 часа, защото когато го слагах в 22 часа, нощната хипогликемия беше задължителна
Левемирът запушва много иглите при температурни колебания, докато запушване с Лантус на практика не си спомням

Общи условия

Активация на акаунт