Перилни препарати и омекотители - 29

  • 63 082
  • 721
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1
Здравейте, момичета!Онзи ден взех новият силан,жълт-доволна съм!Ухае силно,дори и след сушилна,при това е супер концентрат и се слага по половин капачка!Имам конкретен въпрос,трябва ми прах за цветно.Сега се двуумя между турския персил и лидълския формил.Ще се радвам,ако някой може да ми даде съвет!

# 46
  • Мнения: 48
Благодаря на всички за отговорите относно праховете и геловете за пране при атопичните дерматити. Аз само да вметна за моя опит с Тема скин ловинг - доволна съм, не ми е оставяла петна, НО по цветните дрехи оставаше бяло от праха. Преди време ходих в Била и там имаше промоторки на същатата Тема (течен), и от него ми дадоха за проба малка бутилка за 3 пранета. От него не ми остават бели следи по дрехите, но пък не съм голям фен на течните препарати. Моята е доста смешна дилема    Laughing

# 47
  • Мнения: X
Аз не съм имала случай с оставане на бяло от Тема ,а  пера от дълго време с нея .
То аз честно казано няма спомен някой прах да ми е оставял следи по дрехите . Да не би да не са изплакнати добре .
Може да си зависи и от пералнята - сега чета че новите модели перат със значително по -малко вода.
 Моята е на 10г и още в началото ми правеше впечатление ,че в барабана почти няма вода / при старата Перла си се плискаше доста /

# 48
  • София
  • Мнения: 3 841
Ето какво намерих в един руски сайт за "моя" Формил с марсилски сапун (който още не съм си купилаэ Grinning).

"Гел за пране с марсилски сапун
Не съдържа фосфати
Formil е средство, позволяващо запазване на дрехите в безупречно състояние. Формулата му запазва яркостта и дълбочината на цвета, не поврежда влакната, предпазва бельото от образуване на топчета и посивяване. Лесно и без остатък се изплаква от тъканите. Препаратът за пране Formil съдържа специални антибактериални добавки, които правят бельото по-хигиенично. Има меко действие. Подходящ за автоматично и ръчно пране. Концентриран и икономичен, произведен по нова технология, спомага да се отървете и от най-упоритите петна по дрехите. Съдържа необходимите добавки за предотвратяване появата на плака в пералната машина. Подходящ за всички видове тъкани.
Капацитет от 3 литра, 30 изпирания"

Какви ще да са тези антибактериални добавки?...
Абе ще се взема, само чакам да свърша Ариела...

Сайтът.

# 49
  • Мнения: X
То това си е жива и отявлена реклама . Инак не е лош точно този Формил / ама тази силна миризма на сапун ми докарва главоболие и кихане ./

# 50
  • Мнения: 5 207
Формилът с аромат на марсилски сапун е най-обикновен течен препарат. Не съдържа никакви антибактериални добавки; не съдържа дори ензими.
Не съдържа фосфати, разбира се, но някой да ми посочи течен препарат с фосфати.

# 51
  • Мнения: X
Само аромат на марсилски сапун и не е агресивен към цветовете ,нищо не ми е избеляло с него / пера предимно цветно пране  - и спалното би бельо си е цветно - та в този ред на мисли като е цветно как ще е бельо Grinning /

# 52
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 449
И във връзка с течните перилни препарати...
Досега четох статии с разни дерматолози относно АД...
Интересно е, че всички препоръчват да се използват именно течни... Thinking

Гес, в крайна сметка кое се изплаква по-лесно?
Прахът или течният перилен препарат?

# 53
  • Мнения: 5 207
Както стана ясно, в праховете има неразтворими съставки, които може трудно да се изплакват.
От друга страна, течните съдържат повече ПАВ, което създава предпоставки те също трудно да се изплакват.
При чувствителна кожа с каквото и да переш, си иска плакнене.

# 54
  • Мнения: 319
Мили съфорумки, дали можете да ми помогнете, интересувам се от изпитан прах или гел или нещо подобно( прахче...), което да махне мазни пръски по тъмна памучна блуза, да не избелва.
Аз се похвалих по-напред в темата, че не ми се налага да пера разни петна, дрехите ни обикновено са чисти и ....ето ме с молба за съвет Embarassed Rolling Eyes Hug Simple Smile

# 55
  • Мнения: X
Обезмаслител Меглио или Спот и се махат без проблем / и да допълня - махала съм мазни петна точно от тъмни дрехи и нито един от двата препарата не ми е увредил тъканите и цвета /.

# 56
  • Мнения: 319
Обезмаслител Меглио или Спот и се махат без проблем / и да допълня - махала съм мазни петна точно от тъмни дрехи и нито един от двата препарата не ми е увредил тъканите и цвета /.
Охх, благодаря за инфото и двата ги имам, но не смея да ги "приложа" върху тъмните дрехи, само върху покривки съм ги тествала, но не и за мазни петна, сега ще действам смело  bouquet

# 57
  • София
  • Мнения: 3 841
Обезмаслител Меглио или Спот и се махат без проблем / и да допълня - махала съм мазни петна точно от тъмни дрехи и нито един от двата препарата не ми е увредил тъканите и цвета /.
Охх, благодаря за инфото и двата ги имам, но не смея да ги "приложа" върху тъмните дрехи, само върху покривки съм ги тествала, но не и за мазни петна, сега ще действам смело  bouquet

Точно Меглио недей върху тъмна и памучна тъкан. Аз си съсипах една пола, писала съм по темата вече.
Наскоро се коментираше за мазните петна, че най-добре е да се напоят хубаво с веро, да престоят известно време и след това да се изпере дрехата.

# 58
  • Мнения: 799
Последната ми покупка за Ариел подс за цветно, но не съм я ползвала  Blush  Не съм доволна от новият Силан и го подарих на баба  Mr. Green   http://allpromo.eu/static/team/2015/0126/14222761553632.jpg

Вчера бях в Кауфланд и видях тези нови за мен бебешкиПрахове, както и два течни за черни дрехи. На някои съм снимала и състава, както и хипоалергенен омекотител на Фроши  newsm78 :
Скрит текст:







Някъде да има промоция на омекотител Максима  Blush

# 59
  • София
  • Мнения: 2 296
Бебешкият Фрош звучи интересно. Гес, би ли коментирала състава му? Чудя се какъв препарат за току-що родено бебенце да взема  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт