На море в Турция - тема 36

  • 86 449
  • 737
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 63
Много благодаря за бързия отговор, златни сте Hug Аз именно за връщане по се притеснявам, защото нали не може да се изнася храна от хотела? И ММ също е от ящните Grinning. А когато има представител на фирмата, не би ли трябвало той да ни обясни всичко, което трябва да знаем при пристигането си, или само да се каже че е там?

# 706
  • Мнения: 4 500
Е, ти пък....Чак не може....Просто вземи по 1 малка питка и пъхни вътре по нещо  Simple Smile Няма да изнесеш целия ALL все пак  Mr. Green
Относно представителят - в Кушадасъ случихме на невероятен  Heart Eyes Само ни търсеше да ни пита дали сме ОК. В Дидим уцелихме едно пишлеме дето блееше по мацките и не можеш го намери  Mr. Green Да не говорим, че забрави да ни прибере от една екскурзийка с яхта  Crazy Едни руснаци ни закараха до хотела  Simple Smile Въпрос на късмет  Whistling

# 707
  • Варна
  • Мнения: 3 961
Аз за първи път ще пътувам за Турция и малко съм притеснена, понеже не знам нито английски, нито турски и от това се притеснявам дали ще се оправя. Embarassed  

Нелепо е въобще да си мислите че в Турция можете да не се оправите още повече с агенция , платен хотел , храна .....
На отиване е ясно , носете си сандвичи за да не се лутате въпреки че автобусите спират задължително на места където има тоалетна и храна.
За на връщане влезте в някоя пекарна в града в който сте и най големия проблем ще ви е какво да си изберете от стотиците вълшебни вкусотий Simple SmileSimple SmileSimple Smile

# 708
  • Мнения: 4 500
Ние също си взехме от пекарна предният ден някои неща / с идеята за из път/, но ги изядохме още същата вечер  Crazy Та заради това носихме франзелки от ОИ  Mr. Green

# 709
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Много благодаря за бързия отговор, златни сте Hug Аз именно за връщане по се притеснявам, защото нали не може да се изнася храна от хотела? И ММ също е от ящните Grinning. А когато има представител на фирмата, не би ли трябвало той да ни обясни всичко, което трябва да знаем при пристигането си, или само да се каже че е там?
Представителят на място се занимава основно с това да ви посрещне, настани и да ви съдейства при проблеми с настаняването, да ви предложи екскурзии, да му се обадите ако някой пострада и имате нужда от медицинска помощ и пр.
Не мисля, че ще има проблем на тръгване да си вземете няколко хлебчета с малко колбас/сирене. Иначе автобусите спират често и винаги на места, където може да хапнете преспокойно.  

# 710
  • sofia
  • Мнения: 716
Миналата година, когато наближи време да си тръгваме отидох в един супермаркет/ има ги навсякъде/ и си напазарувах храна за автобуса на много прилични цени- напр. франзелки за 17 куруша, страхотни пилешки бейби кремвиршчета-за около3-4 лири, разкошна баклава, насипна, слагат ти я в кутии, за 13 лири килограма, фантастичното им кафе Мехмед ефенди за 2 лири и нещо-100гр , и понеже съм маниячка на тема кафе, бях си взела бързовар и термос и си спретнах набързо за из път, кашкавал на конци- имаше за 8 лири килото/5-6 лева-смешна цена/ и не помня колко сладки щуротии на смешни цени, страхотни шоколади от тези квадратните, напр. на Юлкер и други дреболии за из път.Мисля. че така е по-добре, отколкото да се мъча да изнасям храна от хотела, трима сме и бая количество трябва да е, не заради друго. Simple Smile Пътя си е дълъг, и трябва повечко вода, където и да спирате все ще е доста по-скъпо от супермаркета. Абе за 20-30лири ще си осигурите спокойно прибиране.

Последна редакция: пт, 24 апр 2015, 10:18 от Turquesa

# 711
  • Мнения: 63
Много, много благодаря! Аз понеже чета, че хотела е на 6 км от Дидим, та наблизо магазини има ли? И друго да питам относно отдалечеността на хотела, тези долмуши често ли минават от там, примерно за да се отиде до храма на Аполон?

# 712
  • Мнения: 24 467
Здравейте!
През лятото ще почиваме в Дидим, но пътуването ни ще бъде с нашата кола, т.к. желаем на отиване да посетим Троя, а на връщане да разгледаме спокойно Измир. Поради това ще направим и по една нощувка между ферибота и Дидим. За на отиване сме резервирали едно хотелче край Троя, но за на връщане още не сме.
Та молбата ми е за препоръки за хотел близо до Измир, на сносни цени, за една нощувка, 4 човека.
Както и за интересни места, които можем да посетим в града за около ден.
Планираме и Памуккале за един ден, но то е докато почиваме.

# 713
  • Мнения: 48
Дайте идея за хотели при които децата се смятат до 14 години.Освен Ефталиите разбира се.Нещо до 2500 лв. с автобус за двама възрастни с две пораснали деца Wink

MAJESTY CLUB LYKIA BOTANIKA 4*
MAJESTY CLUB TUANA PARK HV1 *
 

Това са хотели където децата са деца до 13,99 и са във Фетие


Гледах ги но видях,че за тях датите са за Септември ами се искаше края на Юни

# 714
  • sofia
  • Мнения: 716
От това, което съм чела за Троя, най-добре отделете 1 час, за да видите гола поляна обрасла с трева и нищо друго и после продължете за Измир, където ще ви трябва доста време, за да успеете да го разгледате. Но нека каже някой, който е ходил до Троя, може и да греша.

# 715
  • Мнения: 24 467
Измир сме го планирали за разглеждане на връщане. За да е ни е по- спокойно. Затова искаме да направим една нощувка в или около него.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 179
Измир е огромен град. Ние миналата година останахме там с една нощувка / спим у приятели турско семейство в кв. Газиемир - района около летището/.  Тази година ще останем 2 нощувки за да го разгледаме  по-обстойно. Може би е за предпочитане е хотел в центъра, защото с транспорт да се предижвате мисля, че ще е трудно.
Има чудесна крайбрежна алея, т.нар. Асансьор терасъ - едно кафе до което се стига с асансьор и се открива чудесна гледка на залива...не случайно му казват Егейската перла.

# 717
  • sofia
  • Мнения: 716
Judy, ето тук не знам дали си попадала на този сайт, има за Измир-http://patepis.com/?p=41911 , а тук за Измир и Троя- http://patepis.com/?p=40617

# 718
  • Мнения: 24 467
Благодаря. Ще почета. Значи ще търсим хотел в центъра.
Ако имате и предложения, много ще се радвам.  Hug
Може и две нощувки да направим на връщане в Измир пък, взех да се замислям. Добре, че не сме резервирали още за връщането.

# 719
  • sofia
  • Мнения: 716
Щом сте с кола, не е лошо да видите Ефес, ето това си струва наистина.http://patepis.com/?p=16683

Общи условия

Активация на акаунт